Hydroizolacja płyty fundamentowej

Wersja do druku Poleć znajomemu

Hydroizolacja płyty fundamentowej jest częścią hydroizolacji poziomej budynku. Hydroizolacja płyty fundamentowej polega na zabezpieczaniu płyty dennej, na której będzie osadzony cały budynek, przed wilgocią i wodą.

hydroizolacja płyty fundamentowej

Jak wykonać hydroizolację płyty fundamentowej?

Istnieje wiele metod wykonania hydroizolacji płyty fundamentowej.

Najczęściej stosowanymi są:

Izolacje poziome fundamentów w postaci maty bentonitowej VOLTEX do uszczelnienia powierzchni oraz taśmy bentonitowej WATERSTOP RX do uszczelniania przerw roboczych.

Voltex przewidziano w celu izolacji płyty fundamentowej do stosowania pod płytami żelbeto­wymi (hydrozolacja płyty fundamentowej) o grubości co najmniej 10 cm - w przypadku jego instalacji bezpośrednio na zagęszczonym podłożu grun­towym. W przypadku zastosowania podkładu z chudego betonu - grubość płyty żelbetowej powinna wynosić co najmniej 15 cm. Jeśli w wyniku przeprowadzonych badań wody gruntowej zostanie stwierdzone jej nadmierne za­nieczyszczenie, należy stosować Voltex CR.

W warunkach występowania ciśnienia hydrostatyczne­go, Voltex powinien być instalowany pod ławami i że­brami płyt fundamentowych tak, jak na rysunkach A 1.6, A 1.7 lub A 1.8. Przy braku naporu wody Voltex może być instalowany tylko na ścianach budowli tak, jak na ry­sunkach A 1.9, A 1.10, A 1.11.

Przed ułożeniem Voltexu należy we właściwy sposób przygotować podłoże. Z pewnym wyprzedzeniem nale­ży również zaizolować podszybia wind, studzienki, ko­mory, żebra płyt i głowice pali, wyprowadzając z tych elementów zakłady Voltexu dla połączenia z zasadniczą powierzchnią izolacji tak, aby tworzyły ciągłe, nieprze­rwane pasmo izolacyjne.

więcej »

Izolacje budowlane - to bariery chroniące budynek od świata zewnętrznego i negatywnego wpływu wszystich czynników.

Różnego rodzaju izolacje budowlane to materiały i rozwiązania techniczne, które chronią konstrukcje budowlane od czynników zewnętrznych różnego rodzaju - od wody i wilgoci, od przenikania energii cieplnej, od wiatru, hałasu, etc. Rodzaj izolacji budowlanej dobierany jest do celu i warunków jej stosowania.

więcej »

Izolacje bentonitowe

Bentonitowy system hydroizolacji VOLCLAY

Produkty gamy VOLCLAY to jedyne samonaprawialne materiały uszczelniające. Izolacje budowlane gamy Volclay wykorzystują naturalny granulat bentonitowy jako aktywny czynnik uszczelniający.

Typowe zastosowania: uszczelnienie zbiorników wodnych, wykonanie zbiorników przeciwpożarowych.


Hydroizolacje Systemu VOLCLAY to pełna gama produktów, w tym: BENTOMAT, VOLTEX, SWELLTITE, WATERSTOP RX, BENTOSEAL, GARDENMAT.


Układanie izolacji bentonitowej VOLTEX. Izolacja płyty dennej. Widoczne wyprowadzenia pionowe na ścianę remontowanego budynku.

Izolacja ściany budynku - izolacja bentonitowa VOLTEX.

Układanie izolacji VOLTEX pod zbrojeniem.

Izolacja bentonitowa dużego centrum handlowego. Technologia VOLCLAY.

Izolacja bentonitowa piwnicy.

Sposób wykonania izolacji przeciętej elementami konstrukcyjnymi.

 

Voltex to efektywna bentonitowa mata hydroizolacyjna. Powstaje z zespolenia trzech komponentów: warstwy min. 3,3 kg/m2 granulatu bentonitowego CETCO, umieszczonego między tkaniną i włókniną polipropylenową. Zespolenie w jednorodny wyrób zapewnia opatentowany proces igłowania, polegający na zaczepianiu specjalnymi igłami włókien ze spodniej włókniny i przeciąganiu ich przez warstwę bentonitu poza tkaninę, przez co osiąga się wzajemne powiązanie geotekstyliów oraz zamknięcie i ściśnięcie bentonitu. Voltex DS jest od strony geowłókniny dodatkowo laminowany membraną polimerową. Voltex stanowi doskonałą, aktywną izolację przeciwwodną budowli podziemnych oraz podziemnych części budynków.

Voltex L i Voltex LDS to są również maty bentotnitowe. Voltex LDS jest od strony geotkaniny dodatkowo laminowany membraną polimerową. Zespolenie w jednorodny wyrób zapewnia opatentowany proces igłowania, polegający na zaczepianiu specjalnymi igłami włókien ze spodniej włókniny i przeciąganiu ich przez warstwę bentonitu poza tkaninę, przez co osiąga się wzajemne powiązanie geotekstyliów oraz zamknięcie i ściśnięcie bentonitu. Maty układane są niebieską stroną do konstrukcji. Zastosowanie specjalnej włókniny umożliwia szybszą penetrację bentonitu w stronę konstrukcji. Dzięki temu istniejące lub nowopowstałe rysy konstrukcji zostają szybko wypełnione przez pęczniejący bentonit i w ten sposób uszczelnione. Taka konstrukcja produktu umożliwia też szybsze zespalanie się i uszczelnianie zakładów.

Bentomat to izolacyjna mata bentonitowa do zastosowań w budownictwie wodnym. Odmiany BENTOMATU: ST, SC, SP oraz BENTOMAT laminowany folią: STL, SCL, SPL. BENTOMAT znajduje zastosowanie głównie w budownictwie ziemnym i ochronie środowiska jako bariera przeciwwodna w ochronie gruntów i wód gruntowych.


 

Hydroizolacje bentonitowe to rodzaj izolacji wodochronnej stosowany w budownictwie. Bentonit to rodzaj gliny, który wykorzystuje się do tworzenia membrany o bardzo dobrej zdolności do zatrzymywania wody. Hydroizolacja bentonitowa jest stosowana do izolacji ścian, fundamentów, dachów i innych elementów budynków narażonych na wilgoć.

Hydroizolacja bentonitowa składa się z arkuszy bentonitu o grubości około 3 mm, zabezpieczonych z obu stron materiałem filtrującym z włókien poliestrowych. Arkusze bentonitu układa się na powierzchniach, które mają być izolowane, przy czym należy pamiętać, że powierzchnie muszą być suche i wolne od pyłu i innych zanieczyszczeń. Następnie arkusze łączy się ze sobą, tworząc szczelne połączenia, zwykle za pomocą specjalnych klipsów.

W kontakcie z wodą bentonit pęcznieje, tworząc szczelną i trwałą barierę wodochronną. Hydroizolacje bentonitowe charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami izolacyjnymi i są szczególnie polecane do izolacji elementów budynku, które są narażone na duże naprężenia mechaniczne, takie jak fundamenty.

Hydroizolacje bentonitowe są stosowane przede wszystkim w budynkach przemysłowych, ale coraz częściej także w budynkach mieszkalnych. Przed przystąpieniem do izolacji z wykorzystaniem hydroizolacji bentonitowej, ważne jest, aby dokładnie przeanalizować warunki, w jakich będzie ona stosowana, a także zwrócić uwagę na wymagania technologiczne związane z jej montażem.

 1  2  Następne » 

Aby uszczelnić połączenie ściany fundamentowej i płyty dennej, można zastosować taśmę bentonitową Waterstop RX. Taśmę bentonitową instaluje się na powierzchni płyty dennej w środku grubości ściany fundamentowej, przed jej wylewaniem.

więcej »

cena hurtowa i szybka dostawa ► zamówienie telefoniczne ► 814 608 814

Zapytaj o cenę

m2
25.00 m2
bentonitowa mata izolacyjna

ActiTex to bentonitowa mata izolacyjna, wysoce efektywna hydroizolacja ciężka, składająca się z warstwy bentonitu sodowego, umieszczonej pomiędzy tkaniną i włókniną polipropylenową. Wszystkie komponenty są zespolone za pomocą igłowania. Dodatkowo materiał pokryty jest warstwą folii polimerowej, dzięki czemu połączenie kompozytu i membrany nie ulega degradacji w kontakcie z wodą.

W kontakcie z wodą bentonit przekształca się w gęsty żel, który stanowi skuteczną barierę dla wody. Ciśnienie pęcznienia aktywnego bentonitu powoduje samo naprawianie izolacji.

Podstawowe cechy

Producent: GDA
Symbol: ACTX
Opakowanie: rolka 10m x 2,5m
Jednostka: m2
Cena hurtowa ponad: 250 m2
Minimalne zamówienie: 25 m2
Specjalizacja: izolacje fundamentów, izolacje płyty dennej

Termin dostawy: 3 - 5 dni

Grupa produktów: mata bentonitowa, bentonity, izolacje bentonitowe
Rozwiązywane problemy: podmakanie ścian i fundamentów, zamakanie i podtapianie budynków, ciągły napływ wody w piwnicy, brak izolacji fundamentu
Zastosowanie: pozioma izolacja fundamentów, pionowa izolacja fundamentów, izolacje wodne, izolacja płyty dennej, izolacja fundamentów, hydroizolacje

Sytuacje stosowania

  • pionowe izolacje podziemnych części budowli,
  • poziome izolacje płyt fundamentowych,
  • izolacje stałe obudowy wykopów: ściany szczelinowe, ściany berlińskie, grodzice stalowe,
  • izolacje tuneli podziemnych.
  • hydroizolacja płyty fundamentowej
Kod QR produktu

Tagi:

Oceń

średnia ocena: 5

liczba ocen: 2

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter