Grunty do betonu

grunt do betonu

Grunty do powlekania powierzchni przeznaczonych do malowania, w celu poprawy wiązania się z podłożem. Grunty stosowane są także w celu stworzenia jednolitej powłoki oraz zwiększenia przyczepności materiału malarskiego lub kolejnych warstw do powierzchni.

Grunty używane są także w budownictwie do utwardzenia niezbyt spoistego lub pylącego się podłoża, do zmniejszenia nasiąkliwości oraz zwiększenia przyczepności nakładanych warstw. Kładzione są przed pierwszym malowaniem na ściany z płyt gipsowo-kartonowych lub pokrytych tynkiem gipsowym, na podłogi przed klejeniem parkietu lub płytek ceramicznych.

Aby zapewnić dobrą przyczepność betonu do podłoża na zewnątrz, należy zastosować odpowiedni środek do gruntowania betonu. Istnieją różne rodzaje gruntów do betonu na zewnątrz, które można stosować w zależności od warunków i wymagań.

Jednym z popularnych rodzajów środków do gruntowania betonu na zewnątrz jest gruntowanie epoksydowe. Jest to materiał dwuskładnikowy, który składa się z żywicy epoksydowej i utwardzacza. Po nałożeniu na powierzchnię podłoża, gruntowanie epoksydowe utwardza się, tworząc powłokę o wysokiej przyczepności.

Innym rodzajem środka do gruntowania betonu na zewnątrz jest gruntowanie akrylowe. Jest to materiał jednoskładnikowy, który zawiera żywice akrylowe i specjalne dodatki wypełniające. Gruntowanie akrylowe tworzy elastyczną powłokę o dobrej przyczepności i odporności na wilgoć.

Przed użyciem każdego środka do gruntowania betonu na zewnątrz, należy dokładnie oczyścić powierzchnię podłoża i usunąć wszelkie zanieczyszczenia. Następnie należy dokładnie wymieszać gruntowanie i równomiernie nałożyć na powierzchnię podłoża za pomocą wałka lub pędzla. Po nałożeniu gruntowania, należy pozostawić go do całkowitego wyschnięcia zgodnie z instrukcjami producenta. Po wyschnięciu można nałożyć warstwę betonu na wierzch.

Grunt do betonu na zewnątrz - MAXBOND

Grunt do betonu, warstwa sczepna, impregnaty do betonu i podłoży mineralnych

Nazwa Producent Jedn. miaryCenaZamów
PRIMER G 10 kgPRIMER G 10 kgMapeikgZapytaj o cenę
MAXBONDMAXBONDDrizorolitrZapytaj o cenę
KERAGRIP ECOKERAGRIP ECOKerakollkgZapytaj o cenę
PRIMER G 25 kgPRIMER G 25 kgMapeikgZapytaj o cenę
IZOHAN ekogruntIZOHAN ekogruntIzohankgZapytaj o cenę
Deiterol S (weber.tec 773)DeitermannlitrZapytaj o cenę
PCI Multigrund PGU 20 kgPCI Multigrund PGU 20 kgBASFkgZapytaj o cenę
PRIMER 900PRIMER 900DrizorolitrZapytaj o cenę
PRIMER A EcoPRIMER A EcoKerakollkgZapytaj o cenę
PRIMER G 5 kgPRIMER G 5 kgMapeikgZapytaj o cenę
 1  2  3  4  Następne » 
do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter