Grunty do betonu

grunt do betonu

Grunty do betonu to środki do powlekania powierzchni przeznaczonych do malowania, w celu poprawy wiązania się z podłożem. Grunty stosowane są także w celu stworzenia jednolitej powłoki oraz zwiększenia przyczepności materiału malarskiego lub kolejnych warstw do powierzchni.

Grunty używane są także w budownictwie do utwardzenia niezbyt spoistego lub pylącego się podłoża, do zmniejszenia nasiąkliwości oraz zwiększenia przyczepności nakładanych warstw. Kładzione są przed pierwszym malowaniem na ściany z płyt gipsowo-kartonowych lub pokrytych tynkiem gipsowym, na podłogi przed klejeniem parkietu lub płytek ceramicznych.

Aby zapewnić dobrą przyczepność betonu do podłoża na zewnątrz, należy zastosować odpowiedni grunt do betonu. Istnieją różne rodzaje gruntów do betonu na zewnątrz, które można stosować w zależności od warunków i wymagań, np. grunt na trudne podłoża czy grunt do łączenia starego betonu z nowym.

Jednym z popularnych rodzajów środków do gruntowania betonu na zewnątrz jest gruntowanie epoksydowe. Jest to materiał dwuskładnikowy, który składa się z żywicy epoksydowej i utwardzacza. Po nałożeniu na powierzchnię podłoża, gruntowanie epoksydowe utwardza się, tworząc powłokę o wysokiej przyczepności, np. grunt do posadzki betonowej

Innym rodzajem środka do gruntowania betonu na zewnątrz jest gruntowanie akrylowe. Jest to materiał jednoskładnikowy, który zawiera żywice akrylowe i specjalne dodatki wypełniające. Gruntowanie akrylowe tworzy elastyczną powłokę o dobrej przyczepności i odporności na wilgoć.

Przed użyciem każdego środka do gruntowania betonu na zewnątrz, należy dokładnie oczyścić powierzchnię podłoża i usunąć wszelkie zanieczyszczenia. Następnie należy dokładnie wymieszać gruntowanie i równomiernie nałożyć na powierzchnię podłoża za pomocą wałka lub pędzla. Po nałożeniu gruntu do betonu, należy pozostawić go do całkowitego wyschnięcia zgodnie z instrukcjami producenta. Po wyschnięciu można nałożyć warstwę betonu na wierzch.

Grunt do betonu na zewnątrz - MAXBOND

Grunt do betonu, warstwa sczepna, impregnaty do betonu i podłoży mineralnych

Nazwa Producent Jedn. miaryCenaZamów
PRIMER G 10 kgPRIMER G 10 kgMapeikgZapytaj o cenę
MAXBONDMAXBONDDrizorolitrZapytaj o cenę
KERAGRIP ECOKERAGRIP ECOKerakollkgZapytaj o cenę
PRIMER G 25 kgPRIMER G 25 kgMapeikgZapytaj o cenę
IZOHAN ekogruntIZOHAN ekogruntIzohankgZapytaj o cenę
Deiterol S (weber.tec 773)DeitermannlitrZapytaj o cenę
PRIMER 900PRIMER 900DrizorolitrZapytaj o cenę
PRIMER A EcoPRIMER A EcoKerakollkgZapytaj o cenę
PRIMER G 5 kgPRIMER G 5 kgMapeikgZapytaj o cenę
PCI Multigrund PGU 20 kgPCI Multigrund PGU 20 kgSikakgZapytaj o cenę
PRIMER 1PRIMER 1DrizorolitrZapytaj o cenę
PRIMER A EcoPRIMER A EcoKerakollkgZapytaj o cenę
PRIMER SPRIMER SMapeikgZapytaj o cenę
BOTAMENT BE 901 Plus BOTAMENT BE 901 Plus Botamentlitr20,93 PLN
KEMA IMPREGNATOR utwardzacz betonuKEMA IMPREGNATOR utwardzacz betonuMurexinlitrZapytaj o cenę
 1  2  3  Następne » 

Grunty do betonu różnią się w zależności od swojej funkcji i właściwości. Często stosowane rodzaje gruntów do betonu to grunt sczepny (adhezyjny), grunt penetrujący, grunt hydrofobizujący, grunt antykorozyjny oraz grunt rozdzielający (separacyjny):.

Najtańszym gruntem do betonu jest grunt cementowy,stosowany jako warstwa bazowa pod warstwą betonu lub jako element stabilizacji podłoża. Wybór odpowiedniego rodzaju gruntu do betonu zależy od konkretnego zastosowania i wymagań projektu. Przed zastosowaniem konkretnego produktu zawsze warto skonsultować się z producentem lub specjalistą ds. budownictwa, aby wybrać odpowiednie rozwiązanie dla danej aplikacji.

więcej »

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter