Geosyntetyki

Geosyntetyki, geotkaniny, geosiatki, geowłókniny - te materiały pomagają rozwiązać realne problemy konstrukcyjne. Są wykorzystywane m.in. w następujących zastosowaniach:

 • budowa nasypów drogowych i kolejowych
 • wzmacnianie podłoży
 • zbrojenie gruntu
 • zbrojenie warstwy ścieralnej w drogownictwie

Oferujemy pomoc w zakresie doboru i projektowania. Realizujemy dostawy geosyntetyków bezpośrednio z magazynów producenta na plac budowy.  

Od ponad roku korzystamy z dostaw geosyntetyków, które realizowane są przez platformę dystrybucyjną WWW.TECHNOLOGIE BUDOWLANE.COM.  Najczęściej zaopatrujemy się w geowłókniny. Za każdym razem dostawy geosyntetyków realizowane są terminowo i z naszymi oczekiwanimi, bezpośrednio na plac budowy. [ ... ]  ALBREHTA Sp. z o.o., Polska, Rosja, Litwa, Ukraina

 

Rodzajowy podział geosyntetyków przedstawia poniższy rysunek.

GEOSYNTETYKI
geosyntetyki przepuszczalne geosyntetyki nieprzepuszczalne
geotekstylia pokrewne geomembrany jednowarstwowe
geodzianiny georuszty
(georuszty dziane, georuszty tkane, georuszty plecione, georuszty tłoczone, georuszty spajane - o sztywnych oczkach)
geokompozyty
(bentomaty, geomembrany wielowarstwowe, geomembrany wzmocnione, geomembrany bentonitowe)
geotkaniny geokraty geopianki
geowłókniny
(geowłókniny klejone termicznie, geowłókniny igłowane, geowłókniny igłowano-wykurczane)
geosiatki
(geosiatki węzełkowe, geosiatki bezwęzełkowe)
 
  geomaty  
  geodreny  
  geokompozyty  

 

Geosyntetyki to materiały stosowane w inżynierii geotechnicznej, które pomagają wzmocnić i ochronić glebę oraz zapobiec erozji. Są to zwykle syntetyczne materiały wykonane z polimerów, takich jak polipropylen, poliester czy poliamid, ale mogą być też wykonane z naturalnych materiałów, takich jak włókna roślinne.

Do najczęściej stosowanych geosyntetyków należą:

 • Geowłókniny - to płaskie materiały wykonane z włókien syntetycznych, które są wykorzystywane do wzmocnienia gruntów i zapobiegania erozji. Geowłókniny są bardzo lekkie i łatwe w transporcie oraz instalacji

 •  Geosiatki - to siatki wykonane z włókien syntetycznych lub naturalnych, które służą do wzmocnienia gruntów i zapobiegania erozji. Geosiatki są bardzo wytrzymałe i odporne na uszkodzenia mechaniczne.

 • Geokompozyty - to materiały składające się z dwóch lub więcej warstw geosyntetyków, które są połączone ze sobą w celu uzyskania lepszych właściwości mechanicznych i hydroizolacyjnych.

 • Geomembrany - to cienkie folie wykonane z polimerów, które służą do izolacji i ochrony przed wodą, chemikaliami i innymi substancjami.

 • Georurki lub geodreny - to rury wykonane z geosyntetyków, które służą do drenażu i odprowadzania wody.

 

Zastosowanie geosyntetyków w budownictwie oraz ochronie środowiska

Geosyntetyki są wykorzystywane w różnych zastosowaniach, takich jak budowa dróg, autostrad, torów kolejowych, lotnisk, kanałów, zbiorników retencyjnych, budynków, tuneli oraz w rekultywacji terenów zdegradowanych. Geosyntetyki pomagają zmniejszyć koszty budowy i utrzymania infrastruktury, a także poprawić bezpieczeństwo i trwałość obiektów.

 

Funkcja geosyntetyków przepuszczalnych:

 • filtracja
 • separacja
 • wzmocnienie
 • umocnienie przeciwerozyjne
 • ochrona
 • drenaż

 

Wśród geosyntetyków nieprzepuszczalnych najczęściej stosowane są geomembrany PEHD i PCV, bentomaty i część geokompozytów. Ich zadaniem jest przede wszystkim uszczelnienie, czasem również separacja.

Zobacz: zastosowania geosyntetyków w budownictwie

Wykonanie zbiornika wodnego na warszawskim TARGÓWKU,  zbudowany w systemie „Zaprojektuj i Wybuduj”, przez STRUCTUM Sp. z o.o. w Lublinie w zakresie projektowania i nadzoru, a także dostawy specjalistycznych materiałów budowlanych przez własny portal TECHNOLOGIE-BUDOWLANE.com, zaś w zakresie generalnego wykonawstwa: przez Przedsiębiorstwo Budownictwa Wodnego S.A. w Warszawie.

Realizacja całego zamówienia publicznego w cyklu specjalnie przyśpieszonym: od października 2013 do listopada 2014 r (13 miesiecy).

więcej »

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

 • Aplikacja na androida

Newsletter