Zastosowanie: hydroizolacja przez krystalizację betonu

Hydroizolacja przez krystalizację betonu to jedna z metod wodoodpornienia powierzchni betonowych. Polega ona na zastosowaniu preparatu, który po nałożeniu na beton i pochłonięciu wody przez ten beton, reaguje z wolnym wapieniem w betonie i tworzy kryształy, które zatykają mikropory i szczeliny w betonie, zapobiegając przedostawaniu się wody.

Preparat do hydroizolacji przez krystalizację betonu składa się z mieszanki substancji chemicznych, które stymulują wzrost kryształów w betonie. Preparat ten jest nakładany na powierzchnię betonu, a następnie reaguje z wolnym wapieniem w betonie, tworząc trwałe kryształy, które zatykają mikropory i szczeliny.

Ta metoda hydroizolacji jest skuteczna i trwała, ponieważ kryształy utworzone w betonie są odporne na wpływ czynników zewnętrznych, takich jak woda, mróz, sól czy środki chemiczne. Ponadto, nie wymaga ona stosowania dodatkowych warstw lub membran izolacyjnych, co zmniejsza koszty i czas wykonania.

Należy jednak pamiętać, że ta metoda hydroizolacji jest skuteczna tylko w przypadku betonu, który jest prawidłowo wykonany i utwardzony. Jeśli powierzchnia betonowa ma już uszkodzenia lub pęknięcia, należy je najpierw naprawić, a następnie zastosować hydroizolację przez krystalizację betonu.

Materiały uszczelniające beton przez zamykanie porów i krystalizację wewnątrz betonu.

Nazwa Symbol Producent OpakowanieJedn. miaryIlość hurtowaCenaZamów
VANDEX BB Whiteprodukt importowanykgZapytaj o cenę
XYPEX CONCENTRATEXypexkg55,17 PLN
XYPEX PATCH n PLUGXypexkg60,55 PLN
VANDEX BB 75 produkt importowanykgZapytaj o cenę
VANDEX SUPER VAN_SUVandex25 kgkg250Zapytaj o cenę
XYPEX MODIFIEDXypexkg47,27 PLN
VANDEX BB 75 E Zprodukt importowanykgZapytaj o cenę
VANDEX BB 75 Eprodukt importowanykgZapytaj o cenę
MAXSEAL SUPERDrizorokg12,44 PLN
MAXSEAL SULFATDrizorolitrZapytaj o cenę
VOLSEAL 200 hydroizolacja krystalizującaCetcokgZapytaj o cenę
RENOCEM KRYSTOPCemixkgZapytaj o cenę
do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter