Maty przeciwerozyjne

maty antyerozyjne
Robulon, Secumat oraz maty biodegradowalne

Walka z erozją może być skuteczna. Kontrola procesów erozyjnych może być uwzględniona już w fazie projektowania konstrukcji ziemnych. Nowoczesne maty przeciwerozyjne pozwalają na ograniczenie skutków erozji wodnej na nasypach drogowych i kolejowych.

maty przeciwerozyjne i geosiatki

Maty przeciwerozyjne to produkty służące do ochrony gruntów i terenów przed erozją. Ich celem jest zatrzymanie erozyjnych czynników (np. wody lub wiatru) oraz utrzymanie ziemi na swoim miejscu. Maty przeciwerozyjne zwykle składają się z warstw geosyntetyków (np. geowłóknin) i biomateriałów (np. słomy lub trawy). Mogą mieć różne formy, np. siatki, maty, czy kurtyny.

Maty przeciwerozyjne są stosowane w celu zapobiegania erozji powierzchni ziemi. Erozja jest procesem, w którym woda, wiatr lub inne siły naturalne usuwają warstwę gleby z powierzchni ziemi. Jest to poważny problem, który może prowadzić do degradacji gleby, utraty urodzajności, zmniejszenia jakości wody i degradacji środowiska.

Maty przeciwerozyjne są skutecznym rozwiązaniem, które pomaga zminimalizować erozję powierzchni ziemi. Stosowanie mat przeciwerozyjnych może pomóc w utrzymaniu stabilności stoków, skarp i brzegów rzek oraz w ochronie nawierzchni drogowych i innych obiektów budowlanych przed erozją. Ponadto, maty przeciwerozyjne zapobiegają zalewaniu powierzchni oraz uszkodzeniom spowodowanym przez deszcz, co może prowadzić do osuwania się ziemi i erozji.

Maty przeciwerozyjne są stosowane w różnych sytuacjach, w tym w budownictwie, ogrodnictwie, leśnictwie, na stokach górskich, przy drogach i liniach kolejowych oraz przy brzegach rzek i jezior. W każdej z tych sytuacji, maty przeciwerozyjne zapewniają skuteczną ochronę gleby i pomagają utrzymać stabilność podłoża.

Nazwa Producent Jedn. miaryCenaZamów
Robulon Geolon PP 40Robulon Geolon PP 40produkt importowanym2Zapytaj o cenę
Robulon Geolon PP 60Robulon Geolon PP 60produkt importowanym2Zapytaj o cenę
Robulon PP 120Robulon PP 120produkt importowanym2Zapytaj o cenę
Robulon PP 200Robulon PP 200produkt importowanym2Zapytaj o cenę
Robulon Geolon PP 1000produkt importowanym2Zapytaj o cenę
Mata przeciwerozyjna SECUMATMata przeciwerozyjna SECUMATDu Pontm2Zapytaj o cenę
Robulon Geolon PP 80produkt importowanym2Zapytaj o cenę
POLYMAT 2020/20POLYMAT 2020/20Tencate - Polyfeltm2Zapytaj o cenę
Grunfix JJ Typ 6produkt importowanym2Zapytaj o cenę
MATA JUTOWAMATA JUTOWAprodukt polskim2Zapytaj o cenę
Mata przeciwerozyjnaMata przeciwerozyjnaZapytaj o cenę
Geosiatka SECUGRID Geosiatka SECUGRID Nauem2Zapytaj o cenę
Ecovernet J 500  biodegradowalna siatka przeciwerozyjnaEcovernet J 500 biodegradowalna siatka przeciwerozyjnaTegolam2Zapytaj o cenę
SECUTEX HB 501SECUTEX HB 501Nauem2Zapytaj o cenę
Mata antyerozyjna z włókna kokosowego wzmocniona siatką PPMata antyerozyjna z włókna kokosowego wzmocniona siatką PPprodukt polskim2Zapytaj o cenę
 1  2  Następne » 
Tagi: geosiatka
do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter