Farby fotokatalityczne

Czym są farby fotokatalityczne?

Składnikiem aktywnym wszystkich produktów fotokatalitycznych jest dwutlenek tytanu, nieszkodliwy związek o właściwościach FOTOKATALITYCZNYCH. Fotokataliza to zjawisko umożliwiające reakcje chemiczne lub przyspieszające ich przebieg pod wpływem światła. Farby fotokatalityczne wykorzystują ten proces do utleniania zanieczyszczeń organicznych i nieorganicznych zawartych w powietrzu i osadzonych na powierzchniach elementów budowlanych. Wszelkie zabrudzenia z powietrza są przekształcone w nieszkodliwe azotany i węglany.

Wyjątkowe zalety farb fotokatalitycznych ujawniają się w czasie eksploatacji pomieszczeń lub budynków. Do walorów estetycznych dołączają nowe cechy nieosiągalne w przypadku typowych materiałów. Najważniejsze korzyści i zalety stosowania farb fotokatalitycznych, to:

 • samooczyszczanie powierzchni
  Na wszystkich powierchniach osadzają się zanieczyszczenia z powietrza - cząstki pyłu i mikroorganizmy. Farby fotokatalityczne (samoczyszczące) rozkładają je powstrzymując osadzanie się brudu. Ochrona farby fotokatalitycznej oddala konieczność odświeżania malowanych powierzchni.
 • działanie antybakteryjne i przeciwuczuleniowe
  farby fotokatalityczne hamują rozwój wirusów, bakterii, pleśni i grzybów
 • oczyszczanie powietrza
  farby fotokatlityczne eliminują z powietrza szkodliwe zanieczyszczenia gazowe; ograniczają liczbę zachorowań na choroby cywilizacyjne
 • eliminacja nieprzyjemnych zapachów
  farby fotokatalityczne w kontakcie ze szkodliwymi gazami powodują ich rozkład na związki neutralne związki chemiczne

W przeciwieństwie do produktów farby fotokatalityczne ulegających biernemu "samooczyszczaniu" (polegającemu na obecności powierzchni utrudniającej przyleganie zabrudzeń, np. farby silikonowe, farby z "efektem lotosu"), wyroby fotokatalityczne aktywnie usuwają zanieczyszczenia.

Farby fotokatalityczne z wyglądu i sposobu stosowania farby fotokatalityczne nie różnią się od typowych materiałów malarskich. Farby fotokatalityczne dają gładkie, trwałe, śnieżnobiałe lub barwne, odporne na zmywanie na mokro powierzchnie. Przeznaczone są do malowania elementów budowlanych, w zależności od przeznaczenia - wewnątrz lub na zewnątrz pomieszczeń.

Farby fotokatalityczne nie wymagają stosowania specjalnych technologii lub sprzętu. Powłoki wykonuje się tradycyjnymi sposobami, przy użyciu pędzla, wałka, packi lub natrysku.

Nazwa Producent Jedn. miaryCenaZamów
Farba fotokatalityczna TITANIUM FAFarba fotokatalityczna TITANIUM FAprodukt polskilitr39,48 PLN
Farba fotokatalityczna TITANIUM INFarba fotokatalityczna TITANIUM INprodukt polskilitr38,01 PLN
Farba fotokatalityczna TITANIUM LX AGFarba fotokatalityczna TITANIUM LX AGprodukt polskilitr60,27 PLN
Farba fotokatalityczna TITANIUM DRFarba fotokatalityczna TITANIUM DRprodukt polskilitr44,28 PLN
do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

 • Aplikacja na androida

Newsletter