MAXFIX E

Wersja do druku Poleć znajomemu
epoksydowa kotwa chemiczna, klej epoksydowy do zakotwień

Dwuskładnikowy klej epoksydowy do zakotwień - tzw. kotwa chemiczna.

Podstawowe cechy

Producent: Drizoro
Symbol: maxfix-e
Opakowanie: tuba 385 ml
Jednostka: szt.
Cena hurtowa ponad: 5 szt.
Minimalne zamówienie: 1 szt.
Specjalizacja: kotwa chemiczna

Grupa produktów: kotwa chemiczna
Rozwiązywane problemy: słabonośny tynk/słaba ściana - problem z mocowaniem elementów nośnych
Zastosowanie: zastosowania profesjonalne, kotwienie i osadzanie

Sytuacje stosowania

 • kotwienie elementów metalowych w betonie
 • osadzanie prętów startowych
 • kotwienie wsporników metalowych w betonie
 • mocowanie barierek, poręczy, balustrad w betonie
 • kotwienie konstrukcyjnych prętów zbrojeniowych
 • mocowanie kotew rozporowych
 • mocowanie podpórek, słupków, znaków drogowych
 • kotwa chemiczna do osadzania prętów startowych
kod produktu

DANE PODSTAWOWE PRODUKTU

MAXFIX - E to dwuskładnikowy system czystej żywicy epoksydowej umieszczonej w naboju i przeznaczonej do zastosowania metodą iniekcyjną. Aplikacja materiału następuje szybko i łatwo przy pomocy ręcznego pistoletu.

ZASTOSOWANIE

• Kotwienie konstrukcyjnych prętów zbrojeniowych w elementach prefabrykowanych do mocowania dybli.maxfix_v_1.jpg
• Mocowanie kotw rozporowych na betonowych płytach i belkach.
• Mocowanie podpórek, słupków, znaków drogowych itp.
• Mocowanie poręczy, balustrad, ościeżnic, stolarki okiennej.

ZALETY

• Żywica umieszczona w naboju iniekcyjnym, bezpośrednio gotowa do użycia w pistolecie ręcznym.
• Aplikacja łatwa i nie wymaga uprzedniego mieszania.
• Dobra tiksotropia materiału pozwala stosować go na ścianach i sufitach.
• Po krótkim czasie osadzania w podłożu wytrzymuje duże obciążenia.
• Długi okres zdatności do użycia pozwala na umieszczanie prętów o dużych rozmiarach.
• W materiale stanowiącym podłoże nie wywołuje naprężeń związanych z rozciągliwością.
• Pozwala na prace w niewielkiej odległości od krawędzi i zgodne z zapotrzebowaniem właściwe rozmieszczenie kotwienia.
• Dobra przyczepność, nawet na mokrym podłożu.
• Wytrzymuje obciążenia dynamiczne.
• Nabój nadaje się do wykorzystania w wielu aplikacjach.

SPOSÓB UŻYCIA

Przygotowanie podłoża: Upewnić się, że materiał, na którym ma zostać wykonana aplikacja, jest zdrowy i nieuszkodzony.
1. W podłożu wywiercić otwór wiertarką udarową. Zależnie od tego, co ma być zamocowane, otwór ten winien mieć odpowiednią średnicę i długość .
2. Bezpośrednio przed umieszczeniem pręta otwór wyczyścić szczotką, a ze środka wydmuchać pył przy pomocy pompki lub sprężonym powietrzem.
3. Upewnić się, że zarówno wiertło, jak i pręt wolne są od wszelkich zanieczyszczeń, olejów, tłuszczów, pyłu itp.

Przygotowanie kartusza z klejem epoksydowym
1. Odkręcić zakrętkę i usunąć nasadkę z kartusza.
2. Upewnić się, że oba komponenty A i B prawidłowo wydostają się z naboju.

Aplikacja:
1. Dyszę umieścić przy końcu otworu; w miarę wypełnienia otworu powoli wysunąć dyszę. Nie dopuścić do powstania pustek w otworze. W przypadku otworów głębokich należy stosować rurki przedłużające. Kiedy otwór zostanie już wypełniony żywicą, pistolet trzeba usunąć. Wsuwając do otworu pręt gwintowany lub zbrojeniowy należy go lekko przekręcić.
2. Upewnić się, że przedmioty metalowe wolne są od tłuszczu, rdzy i pyłu.
3. W czasie utwardzania kleju kotwa nie może być poruszona ani obciążona.
2. Po wykonaniu zamocowania usunąć dyszę mieszającą i nakręcić końcówkę ochronną. W przypadku nowych aplikacji należy zastosować nową dyszę mieszającą.
Warunki aplikacji:
W czasie aplikacji nabój winien znajdować się w przedziale temperatury 5-30ºC, natomiast temperatura otoczenia – w przedziale 5-40ºC.
Czas wiązania:
Czas wiązania zależy od temperatury: wysoka przyspiesza reakcję, niska ją spowalnia.

ZUŻYCIE

Nabojem o pojemności 385 ml można wykonać wiele aplikacji. Ich ilość zależy zarówno od średnicy, jak i od wielkości zamocowania .

OPAKOWANIA

Dwuskładnikowy nabój o pojemności 385 ml.

PRZECHOWYWANIE

12 miesięcy w oryginalnym zamkniętym opakowaniu. Przechowywać w miejscu suchym, chłodnym i zacienionym, w temperaturze 5-30ºC. W czasie przechowywania chronić przed światłem słonecznym.

ZDROWIE I BEZPIECZEŃSTWO

Żywica epoksydowa może podrażniać skórę, dlatego przy obchodzeniu się z nią i w trakcie aplikacji nosić rękawice ochronne i okulary. W przypadku kontaktu ze skórą przemyć ją bieżącą wodą i mydłem. Jeśli podrażnienie występuje nadal, zwrócić się do lekarza. Kiedy dochodzi do kontaktu z oczami, starannie przemyć je czystą wodą przez co najmniej 15 min., unikając wcierania, oraz zwrócić się do lekarza. Przy zaciągnięciu się oparami, zaczerpnąć świeżego powietrza. Dalsze informacje udostępniamy na życzenie w Karcie bezpieczeństwa MAXFIX-V.
Samego produktu i pustych pojemników pozbywać się należy zgodnie z obowiązującymi przepisami, przy czym obowiązek ten spoczywa na końcowym jego użytkowniku.

GWARANCJA

Informacje zawarte w tej broszurze bazują na naszych doświadczeniach i wiedzy technicznej uzyskanej na podstawie testów laboratoryjnych i z literatury fachowej. DRIZORO zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian bez uprzedniego zawiadamiania. Za wszelkie użycie powyższych danych do celów innych, aniżeli ściśle określone w tej broszurze, producent nie ponosi odpowiedzialności, chyba że działanie takie zostanie przez producenta autoryzowane. Nie ponosimy odpowiedzialności przewyższającej wartość nabytego towaru.

MAXFIX E to dwuskładnikowy klej epoksydowy do zakotwień - tzw. kotwa chemiczna.

Epoksydowa kotwa chemiczna to specjalny rodzaj kleju, który służy do mocowania elementów budowlanych w betonie lub innych twardych materiałach. Kotwy chemiczne są wyjątkowo wytrzymałe i trwałe, co pozwala na mocowanie elementów o dużej wadze lub wymagających wysokiej wytrzymałości.

Epoksydowa kotwa chemiczna składa się z dwóch składników: żywicy epoksydowej i twardnika. Podczas aplikacji składniki te mieszają się ze sobą, tworząc twardną i mocną masę, która wypełnia otwory w betonie lub innym materiale. W wyniku reakcji chemicznej kotwa chemiczna wiąże się z materiałem, tworząc niezwykle wytrzymałe połączenie.

Kotwy chemiczne epoksydowe znajdują zastosowanie w szerokim zakresie prac budowlanych, takich jak mocowanie słupów, płyt, rur, klatek schodowych, kółek, haków i innych elementów budowlanych. Kotwy chemiczne epoksydowe są szczególnie przydatne w przypadku mocowania elementów w betonie, gdzie wymagana jest duża wytrzymałość i trwałość połączenia.

Epoksydowa kotwa chemiczna MAXFIX E jest stosowana w różnych sytuacjach, w których wymagana jest wytrzymała i trwała łączność między dwoma elementami. Poniżej przedstawiamy niektóre z najczęstszych zastosowań kotwy chemicznej MAXFIX E:

 • Montaż elementów stalowych - kotwa chemiczna MAXFIX E jest idealna do montażu elementów stalowych, takich jak pręty zbrojeniowe, mocowania i łączniki, w betonie lub innych twardych materiałach.
 • Montaż elementów drewnianych - kotwa chemiczna MAXFIX E może być stosowana do montażu elementów drewnianych, takich jak belki, słupy czy krokwie, w betonie lub innych twardych materiałach.
 • Montaż elementów elewacyjnych - kotwa chemiczna MAXFIX E jest powszechnie stosowana do montażu elementów elewacyjnych, takich jak fasady, balustrady czy kraty, w betonie lub innych twardych materiałach.
 • Montaż urządzeń sanitarnych - kotwa chemiczna MAXFIX E może być użyta do montażu urządzeń sanitarnych, takich jak węże pożarowe, hydranty czy uchwyty, w betonie lub innych twardych materiałach.
 • Montaż ogrodzeń - kotwa chemiczna MAXFIX E jest stosowana do montażu słupków ogrodzeniowych, w betonie lub innych twardych materiałach.
 • Osadzanie prętów startowych


Kotwa chemiczna MAXFIX E może być stosowana wewnątrz i na zewnątrz budynków, ponieważ jest odporna na działanie czynników atmosferycznych i promieniowanie UV. Jest to również idealne rozwiązanie do montażu elementów w miejscach, gdzie wymagana jest duża wytrzymałość i trwałość połączenia, np. w budownictwie przemysłowym lub infrastrukturalnym.

Dodatkowe informacje
oczekiwane informacje
Twoje dane kontaktowe
imię / nazwisko / pseudonim *
telefon
e-mail *
prywatność i ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest jest P.W. Structum Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, ul. Szeligowskiego 8/99, NIP: 712-015-64-12, KRS: 0000017929, REGON: 004164804. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia formularza. Więcej informacji w zakresie ochrony danych osobowych znajdzie Pani/Pan w Klauzuli informacyjnej RODO i Polityce Prywatności.

zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Wyrażam zgodę na przetworzenie danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 oraz według zasad opisanych w Polityce Prywatności przesłanych przez ten formularz w celu udzielenia odpowiedzi na moje pytanie z użyciem podanego przeze mnie adresu e-mail lub numeru telefonu. Poinformowano mnie o moich prawach, które wynikają z mocy prawa i zostały wymienione w Polityce Prywatności.

TAK, zgoda na przetwarzanie danych osobowych *
ochrona antyspamowa
kod antyspamowy

Zapytaj o cenę

szt.
1.00 szt.

Menadżer Produktu czeka na Twoje pytania.

Michał Strzalka
tel.: 221001155
info(at)technologie-budowlane.com

Zobacz więcej produktów z kategorii: Grunty i kleje, kotwienie i osadzanie

Inni kupowali

Oceń

średnia ocena: 5

liczba ocen: 1

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

 • Aplikacja na androida

Newsletter