Grupa produktów: geokrata, georuszt

geokrata do stabilizacji skarpy i gruntu

Geokrata to rodzaj geosyntetyku, czyli materiału sztucznego, który jest stosowany w budownictwie i inżynierii lądowej do wzmocnienia gruntów, stabilizacji stoków, ochrony przed erozją, czy też do budowy dróg i chodników.

Geokrata składa się z tworzywa sztucznego, zwykle z polipropylenu lub poliestru, i ma formę przestrzennej siatki o różnej wielkości oczek, w zależności od zastosowania. Siatka ta jest mocowana do podłoża lub wtopiona w grunt za pomocą kotew, co zapewnia jej trwałość i skuteczność.

Geokraty mogą być stosowane w różnych obszarach inżynierii lądowej, takich jak budowa dróg, lotnisk, kanałów wodnych, portów, linii kolejowych, a także w ochronie brzegów rzek i jezior przed erozją. Są również stosowane w budownictwie mieszkaniowym, np. do wzmocnienia fundamentów budynków na terenach zmiennych gruntach lub na stromych stokach, gdzie może występować ryzyko osunięć ziemi.

Georuszt to rodzaj materiału stosowanego w budownictwie, który pełni funkcję wzmacniania podłoży i separacji w warstwach drogowych. Jest to elastyczna siatka wykonana z polipropylenu lub innego tworzywa sztucznego o wysokiej wytrzymałości. Georuszt jest stosowany głównie do wzmocnienia i zbrojenia gruntu.

Georuszt jest używany do różnych zastosowań w budownictwie, takich jak wzmocnienie warstw podbudowy drogowej w warstwach kruszywa, zbrojenie nasypów, poprawa stateczności nasypów, materace geosyntetyczne, zbrojenie warstw konstrukcyjnych podtorza, wzmocnienie nasypów kolejowych. Georuszt jest popularnym rozwiązaniem w budownictwie ze względu na swoją trwałość, elastyczność i łatwość w użyciu. Jest również odporny na korozję, co sprawia, że jest idealnym materiałem do zastosowań na zewnątrz.

Nazwa Producent Jedn. miaryCenaZamów
DuPont Plantex GroundGrid 100mmDu Pontm2Zapytaj o cenę
GEOKRATA 200 - geokrata komórkowa 200 mmprodukt polskim2Zapytaj o cenę
DuPont Plantex GroundGrid 50mm, duża komórkaDu Pontm2Zapytaj o cenę
Geoweb GWS 100produkt polskim2Zapytaj o cenę
GEOKRATA 50 - geokrata komórkowa 50 mmprodukt polskim2Zapytaj o cenę
Neoweb GWL 150PRSm2Zapytaj o cenę
DuPont Plantex GroundGrid 50mm, mała komórkaDu Pontm2Zapytaj o cenę
NEOWEB - NEOLOY PRS 330-075PRSm2Zapytaj o cenę
GEOKRATA 100 - geokrata komórkowa 100 mmprodukt polskim2Zapytaj o cenę
MIRAGRID GX 55/55 (Polyfelt Rock GX 55/55F)Tencate - Polyfeltm2Zapytaj o cenę
MIRAGRID GX 80/80 (Polyfelt Rock GX 80/80F)Tencate - Polyfeltm2Zapytaj o cenę
Geoweb GWS 150produkt polskim2Zapytaj o cenę
GEOKRATA 150 - geokrata komórkowa 150 mmprodukt polskim2Zapytaj o cenę
Geoweb GWS 200produkt polskim2Zapytaj o cenę
Neoweb GWS 200PRSm2Zapytaj o cenę
 1  2  Następne » 
do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter