Grupa produktów: geowłóknina

Geowłókniny - ceny producenta, hurtowe i detaliczne - infolinia 814 608 8014. Szybkie dostawy na telefon. Wszystkie rodzaje geowłókniny: poliestrowe, polipropylen, kalandrowane, biowłókniny (geowłókniny z nasionami traw) etc.

GEOWŁÓKNINA

 

Geowłóknina to specjalny rodzaj włókniny syntetycznej, która jest stosowana w budownictwie i inżynierii lądowej do wzmacniania i stabilizacji gruntu. Geowłóknina jest wykonana z włókien polietylenowych lub polipropylenowych i jest odporna na rozciąganie, ścieranie i działanie czynników atmosferycznych.

Geowłóknina jest stosowana w różnych aplikacjach, m.in:

  1. Stabilizacja gruntu - geowłóknina jest umieszczana na powierzchni gruntu, aby wzmocnić i stabilizować jego powierzchnię. Jest to szczególnie ważne w przypadku gruntu mokrego lub instabilnego.

  2. Ochrona przed erozją - geowłóknina jest stosowana w miejscach narażonych na erozję, takich jak brzegi rzek i rowów melioracyjnych, aby zapobiec erozji i utracie gruntu.

  3. Ochrona gleby - geowłóknina jest stosowana w ogrodnictwie i rolnictwie do ochrony gleby przed erozją i utratą wilgoci.

  4. Rekultywacja terenów - geowłóknina jest stosowana w rekultywacji terenów zdegradowanych, aby przyspieszyć proces odnowy i ochronić glebę przed erozją.

  5. Filtracja - odsączanie wody z gruntu, osłona systemów drenażowych, drenaże francuskie, etc.

  6. Separacja - rozdzielanie warstw, np. tłucznia od gruntu, torfu od piasku, etc.

Geowłóknina jest trwałym, wytrzymałym i skutecznym materiałem, który jest łatwy w aplikacji i przyjazny dla środowiska. Jest to cenny dodatek do wielu projektów budowlanych i inżynieryjnych, ponieważ zapewnia skuteczną ochronę gruntu i gleby.

 

Geowłóknina polipropylenowa lub poliestrowa to płaski geosyntetyk, wykonany z włókien połączonych termicznie lub mechanicznie. Rodzaj surowca oraz parametry techniczne determinują zastosowanie geowłókniny jako: drogowe, separacyjne, wzmacniające podłoże, etc.

Na Technologie-Budowlane.com króluje geowłóknina drogowa i drenażowa. Podbudowa dróg, wzmacnianie podłoży pod parkingi oraz separacja warstw konstrukcji gruntowych (np. tłucznia od humusu) to najczęstrze zastosowanie geowłókniny.

Tania geowłóknina poliestrowa ze względu na brak odporności na UV może być stosowana wyłącznie do wzmacniania kontrukcji gruntowych - nie może być wyeksponowana na światło słoneczne. Ze względu na reakcję chemiczną cementu z włóknami poliestrowymi - geowłóknina poliestrowa nie może być układana w sąsiedztwie konstrukcji betonowej. Ten rodzaj geowłókniny może być stosowany wyłącznie do gruntu. Typowe zastosowanie geowłókniny poliestrowej jest drenaż francuski.

Geowłóknina polipropylenowa - jest najbardziej uniwersalna i może być stosowana w szerokim zakresie. Sprawdź tabelę doboru geowłókniny PP na przykładzie geowłókniny Typar.

Zobacz zastosowanie: Wzmocnienie podłoży pod kostka betonową

Pytania FAQ: Geowłóknina - dobór parametrów - ceny producenta

Nazwa Producent Jedn. miaryCenaZamów
Geowłóknina Drefon S-300Drefonm2Zapytaj o cenę
Geowłóknina Typar SF-32Du PontZapytaj o cenę
Tipptex BS 12Tipptexm2Zapytaj o cenę
Geowłóknina TIMGEO NW PPprodukt polskim2Zapytaj o cenę
Polyfelt TS 70Tencate - Polyfeltm2Zapytaj o cenę
GEOWŁÓKNINA PES ALTEX AT PESprodukt polskim2
Polyfelt TS 10Tencate - Polyfeltm2Zapytaj o cenę
Geowłóknina poliestrowa Duraspun 120produkt importowanym2Zapytaj o cenę
Geowłóknina Drefon ST-90Drefonm2Zapytaj o cenę
Geowłóknina Canvalan 600produkt importowanym2Zapytaj o cenę
 1  2  3  4  5  6  Następne » 
do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter