FAQ dylatacje, przejścia szczelne i przerwy konstrukcyjne

Przerwy i dylatacje

Dylatacje to szczeliny lub przerwy między dwoma częściami budynku lub konstrukcji, które pozwalają na naturalne ruchy i rozszerzanie się materiałów w różnych warunkach atmosferycznych. Dylatacje są ważne w budynkach i konstrukcjach, ponieważ zapobiegają pękaniu i uszkodzeniu materiałów.

Przejścia szczelne to miejsca, w których dwa różne materiały spotykają się i łączą, takie jak połączenie muru z oknem lub drzwiami. Przejścia szczelne muszą być wykonane w taki sposób, aby zapewnić szczelność i ochronę przed wodą, powietrzem i innymi elementami atmosferycznymi.

Przerwy konstrukcyjne to specjalnie zaprojektowane szczeliny w konstrukcjach budowlanych, które mają na celu zapobieganie powstawaniu naprężeń termicznych, wynikających z różnic temperatur. Są to szczeliny lub szpary, które są wykonane na etapie projektowania budynku i mają określoną szerokość i głębokość. Przerwy konstrukcyjne umożliwiają swobodne przemieszczanie się poszczególnych elementów budynku, co zapobiega powstawaniu pęknięć i uszkodzeń w konstrukcji. W przypadku dużych budynków, przerwy konstrukcyjne są często wyposażone w specjalne systemy uszczelniające, które zapobiegają przeciekaniu wody lub powietrza między poszczególnymi segmentami budynku.

NazwaProducentJedn. miaryCena bruttoZamów
Plastikol FDNPlastikol FDN
SABA Sealer MBSABA Sealer MB
Superflex AB 150 (weber.tec 828 DB 150)
ACTISTOP 25x20 - taśma bentonitowaACTISTOP 25x20 - taśma bentonitowa
PRIMER 900PRIMER 900
Taśma dylatacyjna PebitTaśma dylatacyjna Pebit
Waterstop Rx 101 - taśma izolacyjna 2,5 x 2,0cmWaterstop Rx 101 - taśma izolacyjna 2,5 x 2,0cm
Masa zalewowa do szczelin typ N2: Reinau SNV164-TL82 / Biguma TL82Masa zalewowa do szczelin typ N2: Reinau SNV164-TL82 / Biguma TL82
PEBIT TL82 zalewa na gorąco typu bigumaPEBIT TL82 zalewa na gorąco typu biguma
MAXFLEX 600MAXFLEX 600
SABA Sealer FieldSABA Sealer Field
MAXJOINT ELASTICMAXJOINT ELASTIC
SABA Sealer MB-TSABA Sealer MB-T
KIT NLKIT NL
MAXFLEX XJS - taśma uszczelniająca 120MAXFLEX XJS - taśma uszczelniająca 120
do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter