Geosyntetyki do nawierzchni bitumicznych


Duże natężenie ruchu oraz znaczne punktowe naciski przy samochodach ciężarowych powodują przyspieszenie procesu niszczenia nawierzchni dróg. Podczas nasilonej eksploatacji na nawierzchniach asfaltowych powstają spękania wywołane poziomymi siłami występującymi w poszczególnych warstwach i związanymi z tym dużymi naprężeniami. Osiadanie podłoża również wpływa na powstawanie spękań nawierzchni drogowych. Pęknięcia na jezdni prowadzą do przyspieszonego niszczenia drogi, ponieważ umożliwiają przenikanie wody w głąb jej konstrukcji. Naprawa nawierzchni jezdni nie jest trwała, gdyż pęknięcia przenoszą się na nowa warstwę.
Aby wydłużyć okres użytkowania dróg należy wzmocnić nawierzchnię materiałem, który zredukuje naprężenia, wzmocni przyczepność poszczególnych warstw nawierzchni jezdni, uszczelni dolne warstwy przed dostępem wody. Takim materiałem są geosyntetyki przeznaczone do zalewania powłokami bitumicznymi, wśród nich siatki z włókien szklanych oraz geokompozyty z włókien polipropylenowych wzmacniane włóknami szklanymi.

Kategorie

Nazwa Producent Jedn. miaryCenaZamów
Siatka do nawierzchni bitumicznych GLASSTARSiatka do nawierzchni bitumicznych GLASSTARprodukt importowanym2Zapytaj o cenę
Polyfelt PGM-G 100/100Polyfelt PGM-G 100/100Tencate - Polyfeltm2Zapytaj o cenę
Polyfelt PGM-G 50/50Polyfelt PGM-G 50/50Tencate - Polyfeltm2Zapytaj o cenę
Polyfelt PGM 14Polyfelt PGM 14Tencate - Polyfeltm2Zapytaj o cenę
do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter