Grupa produktów: sznur bentonitowy

sznur bentonitowy

Sznur bentonitowy to pęczniejąca izolacja przerw konstrukcyjnych. Sznur bentonitowy to elastyczny materiał zbudowany z naturalnego minerału bentonitu, który wykorzystywany jest przede wszystkim jako materiał uszczelniający. Sznury bentonitowe składają się z wypełnienia z bentonitu, który jest umieszczony wewnątrz materiału wypełniającego, np. gumy butylowej. Dzięki temu sznur bentonitowy jest w stanie wchłonąć wodę i zwiększyć swoją objętość, co umożliwia skuteczne uszczelnienie połączeń między elementami budowlanymi.

Sznur bentonitowy znajduje zastosowanie przede wszystkim w budownictwie, jako element uszczelniający w różnego rodzaju konstrukcjach, takich jak fundamenty, ściany piwnic, studnie, tunele, zbiorniki na wodę, a także w instalacjach sanitarnej i przemysłowej. Sznury bentonitowe stosowane są także w geotechnice, w celu zapobiegania wypływom wody i osuwiskom na stokach, a także w zagospodarowaniu terenów zdegradowanych, gdzie są wykorzystywane do rekultywacji gleby i odzyskiwania zanieczyszczonej wody.

Sznury bentonitowe są bardzo skutecznym i trwałym materiałem uszczelniającym, który charakteryzuje się odpornością na działanie wilgoci, związków chemicznych i wysokich temperatur. Dzięki swojej elastyczności mogą być stosowane w różnych konfiguracjach i kształtach, co pozwala na dopasowanie ich do konkretnych potrzeb i wymagań budowlanych.

Sznury bentonitowe oraz maty bentonitowa to podstawowe produkty systemu bentonitowych hydroizolacji budowlanych.

Zastosowanie sznura bentonitowego, to: uszczelnienie dylatacji, przejścia szczelne, izolacja przerw technologicznych, izolacja fundamentów, hydroizolacje

Inne produkty o charakterystyce podobnej do sznur bentonitowy to HYDROTITE CJ-0725 3K - pęczniejąca uszczelka hydrofilowa, która nie musi być zamknięta ze wszystkich stron betonem, czyli np. nadaje się do stosowania w celu uszczelnienia dylatacji otwartej.

Nazwa Producent Jedn. miaryCenaZamów
Waterstop RX 101 REDSTOP – taśma 2,5 x 2,0 cmCetcombZapytaj o cenę
TAŚMA BENTONITOWAprodukt polskimbZapytaj o cenę
Waterstop Rx 101 DH – taśma 2,5x2,0cmCetcombZapytaj o cenę
WATERSTOP XPCetcombZapytaj o cenę
Waterstop Rx 101 - taśma izolacyjna 2,5 x 2,0cmCetcomb21,16 PLN
Waterstop RX 103 - taśma 1,5 x 1,0 cmCetcombZapytaj o cenę
do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter