Grupa produktów: kotwa lub szpilka do mocowania geosiatek

Kotwa lub szpilka to elementy stosowane do mocowania geosiatek, czyli materiałów geosyntetycznych wykorzystywanych do wzmacniania i stabilizacji gruntu.

Kotwa to stalowy pręt, który jest wbijany w grunt i umożliwia przypięcie do niego geosiatek za pomocą specjalnych zaczepów. Kotwy są używane, gdy geosiatki muszą być mocno i trwale przypięte do gruntu, na przykład w przypadku wzmacniania stoków lub skarp.

Szpilki, z drugiej strony, to metalowe elementy w kształcie litery U, które są wbijane w grunt w pobliżu geosiatki i przypinane do niej za pomocą specjalnych klamer. Szpilki stosuje się w przypadkach, gdy geosiatki nie muszą być mocno przypięte do gruntu, a jedynie lekko przyciśnięte, na przykład w celu zabezpieczenia skarpy przed osunięciem.

Mocowanie geosiatek za pomocą kotew lub szpilek jest jedną z podstawowych metod stosowanych w geotechnice, czyli dziedzinie inżynierii zajmującej się badaniem właściwości gruntu i jego zastosowaniami w budownictwie. Mocowanie geosiatek jest skutecznym sposobem na zapobieganie erozji, osuwaniu się skarp, a także na stabilizację podłoża pod drogi i budynki.

Nazwa Producent Jedn. miaryCenaZamów
Szpilka plastikowaprodukt polskiszt.Zapytaj o cenę
Kotwa biodegradowalna szpilka drewnianaprodukt polskiszt.Zapytaj o cenę
SZPILKA - KOTWA DO GEOKRATYprodukt polskiszt.Zapytaj o cenę
Kotwa plastikowaprodukt polskiszt.Zapytaj o cenę
do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter