Rozwiązywane problemy: zapadający się chodnik - poobniżane fragmenty kostki brukowej

Zapadający się chodnik i obniżające się fragmenty kostki brukowej to problem, który występuje, gdy podłoże pod chodnikiem lub brukowaną nawierzchnią ulega osunięciu lub zapadnięciu. Może to być spowodowane różnymi czynnikami, takimi jak erozja gleby, niewłaściwa konstrukcja podłoża, nierównomierne obciążenia lub woda, która gromadzi się pod nawierzchnią.

Aby rozwiązać ten problem, konieczne jest przede wszystkim ustalenie przyczyny zapadania się chodnika lub brukowanej nawierzchni. Następnie należy dokładnie oczyścić i przygotować powierzchnię, usuwając wszelkie elementy, które mogą utrudniać przepływ wody i powodować gromadzenie się wilgoci pod nawierzchnią.

Kolejnym krokiem jest wyrównanie i wzmocnienie podłoża, na którym znajduje się chodnik lub brukowana nawierzchnia. Można to zrobić poprzez uzupełnienie ubytków i wygładzenie powierzchni, a następnie umieszczenie warstwy stabilizującej, takiej jak warstwa z kruszywa lub geowłókniny. Można również rozważyć zastosowanie specjalnych płyt stabilizujących, które zapobiegają zapadaniu się podłoża, np. geokraty.

Po uzupełnieniu i wzmocnieniu podłoża, można przystąpić do naprawy chodnika lub brukowanej nawierzchni. Jeśli obniżone fragmenty są niewielkie, można po prostu wymienić uszkodzone elementy kostki brukowej lub wybetonować ubytki. Jeśli problem dotyczy większego obszaru, konieczne może być ułożenie całkowicie nowej nawierzchni.

 

opis przypadku: w wyniku źle wykonanej podbudowy bądź słabych (słabonośnych) gruntów ułożona kostka chodnikowa zapada się pod obciążeniami, jakim podlega.

rozwiązanie: prawidłowe podbudowa wykonana zostaje z zastosowaniem z geowłókniny Typar SF-49 dla średniego obciążenia (ruch pieszy, samochody osobowe i sporadyczny ruch samochodów dostawczych). Włókninę układa się na podsypce z piasku, pamiętając o zakładach. Następnie wysypuje się poszczególne warstwy podbudowy a finalnie układa kostkę brukową. Geowóknina zapobiega mieszaniu się warstw podbudowy i wzmacnia całość konstrukcji stanowiąc dla niej zbrojenie.

Nazwa Producent Jedn. miaryCenaZamów
Geowłóknina Typar SF-32Du PontZapytaj o cenę
Neoweb GWS 100PRSm2Zapytaj o cenę
Geowłóknina poliestrowa Duraspun 130produkt importowanym2Zapytaj o cenę
Geowłóknina Typar SF-27Du PontZapytaj o cenę
Geowłóknina Drefon S-600Drefonm2Zapytaj o cenę
Polyfelt TS 40Tencate - Polyfeltm2Zapytaj o cenę
Geowłóknina polipropylenowaprodukt polskim2Zapytaj o cenę
Polyfelt TS 65Tencate - Polyfeltm2Zapytaj o cenę
Geowłóknina Typar SF-49Du PontZapytaj o cenę
Geowłóknina Drefon S-120Drefonm2Zapytaj o cenę
Polyfelt TS 60Tencate - Polyfeltm2Zapytaj o cenę
Geosiatka komórkowa Timcellprodukt polskim2Zapytaj o cenę
Geowłóknina pod kostkęprodukt polskim2Zapytaj o cenę
Polyfelt TS 50Tencate - Polyfeltm2Zapytaj o cenę
Typar SF-77Du PontZapytaj o cenę
 1  2  Następne » 
do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter