Grupa produktów: grunt do betonu

Grunt do betonu to preparat stosowany w procesie przygotowywania powierzchni przed zalewaniem betonu lub nakładaniem innej warstwy, np. powłoki epoksydowej. Głównym celem stosowania gruntu do betonu jest poprawienie przyczepności między betonem a nakładaną kolejną warstwą a w efekcie zwiększenie trwałości i jakości wykonanej konstrukcji betonowej.

Grunt do betonu jest aplikowany na czystą i suchą powierzchnię przed nakładaniem kolejnej warstwy, np. przed nadlewaniem betonu. Ma on zdolność penetrowania podłoża, wnikając głęboko w jego strukturę i wiążąc się z nim chemicznie. Dzięki temu tworzy warstwę, która poprawia przyczepność betonu i zapobiega jego odspajaniu się.

Właściwości gruntu do betonu mogą się różnić w zależności od konkretnego produktu, jednak często zawiera on żywice epoksydowe lub akrylowe, substancje wiążące oraz dodatki uszlachetniające. Grunt może mieć postać cieczy lub pasty, którą nakłada się na powierzchnię za pomocą pędzla, wałka lub natrysku.

Ważne jest, aby przed zastosowaniem gruntu do betonu dokładnie oczyścić powierzchnię z brudu, tłuszczu, luźnych cząstek i innych zanieczyszczeń. Następnie grunt należy równomiernie rozprowadzić na powierzchni i pozostawić do wyschnięcia zgodnie z zaleceniami producenta.

Stosowanie gruntu do betonu ma wiele korzyści, takich jak poprawa przyczepności, zwiększenie trwałości konstrukcji, zmniejszenie ryzyka odspajania się betonu oraz ułatwienie procesu zalewania betonu.

Pamiętaj, że dokładne zalecenia dotyczące stosowania gruntu do betonu mogą się różnić w zależności od konkretnego produktu. Przed użyciem zawsze zapoznaj się z instrukcjami producenta.

Dobór gruntu do betunu: Co daje gruntowanie betonu?

Nazwa Producent Jedn. miaryCenaZamów
MAXCRYLDrizorolitrZapytaj o cenę
Podkład penetrujący LF 1MurexinkgZapytaj o cenę
MAXBONDDrizorolitrZapytaj o cenę
ALUSHIELD PRIMER grunt do membrany dachowejprodukt polskiopakowanie84,87 PLN
MAXGLAZEDrizorolitrZapytaj o cenę
PCI Multigrund PGU 20 kgSikakgZapytaj o cenę
MAXELASTIC PUR PRIMERDrizorokgZapytaj o cenę
do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter