Grupa produktów: mostek sczepny

mostek sczepny

Mostek sczepny to grupa produktów do wykonania warstwy sczepnej do betonu.

Mostek sczepny to inaczej warstwa sczepna, czyli warstwa stosowana w konstrukcjach budowlanych między dwoma materiałami o różnych właściwościach, np. między posadzką a podkładem betonowym, która zapewnia odpowiednie połączenie i przyczepność między nimi. Warstwa ta składa się z materiału o właściwościach przyczepnych, który jest aplikowany na powierzchnię jednego z materiałów przed położeniem drugiego materiału. Warstwa sczepna pozwala na przenoszenie naprężeń między materiałami oraz zwiększa wytrzymałość połączenia, co jest szczególnie ważne w przypadku dużych obciążeń lub drgań konstrukcji.

Mostek sczepny stosuje się w przypadku łączenia dwóch warstw betonu, z których jedna jest już stwardniała, a druga dopiero będzie wylewana. Mostek sczepny umożliwia uzyskanie jednolitej konstrukcji, w której połączenie między starym a nowym betonem jest trwałe i wytrzymałe. Stosuje się go również w przypadku naprawy betonowych konstrukcji, gdzie należy wzmocnić połączenie między starym a nowym betonem. Mostki sczepne stosuje się również w przypadku konstrukcji prefabrykowanych, gdzie połączenia między elementami muszą być trwałe i wytrzymałe.

Rekomendowany produkt typu mostek sczepny - MAXBOND  - specjalnie opracowana żywica do wzajemnego łączenia różnych warstw betonu oraz zapewniającą lepszą przyczepność do powierzchni.

Nazwa Producent Jedn. miaryCenaZamów
MAXRITE PASSIVEDrizorokgZapytaj o cenę
Emulsja sczepna ES 20MurexinkgZapytaj o cenę
MAXBONDDrizorolitrZapytaj o cenę
Sika Monotop 910NSikakgZapytaj o cenę
SABA FlexformSABAlitrZapytaj o cenę
EuroCret MKHHufgardkgZapytaj o cenę
PROBOND - warstwa sczepna do kostki brukowejCemixkgZapytaj o cenę
MAXEPOX BOND SDrizorokgZapytaj o cenę
MAXEPOX BONDDrizorokgZapytaj o cenę
Naxler Renobud R-102IzohankgZapytaj o cenę
MAXEPOX BOND WDrizorokgZapytaj o cenę
MAXRITE 500 i 700DrizorokgZapytaj o cenę
MOST PCemixlitrZapytaj o cenę
Sika Monotop 423 NFG (ex. Sika MonoTop 612)SikakgZapytaj o cenę
ARDEX FB (1kg)Ardexszt.Zapytaj o cenę
do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter