Aquastop

osuszanie budynków i murów - osuszanie metodą elektrofizyczną - elektroosmoza

zobacz referencje wystawione przez użytkowników systemu Aquastop

ZASADA DZIAŁANIA SYSTEMU OSUSZANIA MURÓW AQUASTOP

osuszanie budynkow i murówSystem AQUASTOP pracuje bez mechanicznej ingerencji w substancję budowlaną osuszanego budynku. Aparat AQUASTOP emituje fale elektromagnetyczne powodujące odwrócenie kapilarnego podciągania - ruch wilgoci odbywa się z góry na dół. Woda zostaje sprowadzona do gruntu i mury pozostają trwale suche. Proces ten trwa w zależności od stopnia zawilgocenia, grubości i rodzaju murów, od kilku miesięcy do trzech lat.

Metoda osuszania murów AQUASTOP została opracowana i opatentowana w Austrii /nr patentu 392108/ i jest stosowana w Europie od 1987 roku, gdzie osuszono przy jej pomocy wiele budynków mieszkalnych i obiektów użyteczności publicznej.

Aparat AQUASTOP montowany jest w takich miejscach budynku, aby w jego promieniu działania znajdował się rzut najniższej kondygnacji. Emitowane przez aparat bardzo słabe pole elektromagnetyczne /pobór mocy 1,5 W/ wywołuje zmianę znaków elektrycznych w gruncie i w murze, co powoduje odwrócenie zjawiska elektroosmozy.

W 2002 r w obiektach Elektrociepłowni "Kraków" S.A. w których stwierdzono zawilgocenie ścian, zastosowano bezinwazyjną metodę elektronicznego osuszania i izolowania ścian  AQUASTOP. Po roku od zastosowania tej metody przeprowadzono badania kontrolne. Ekspertyza pokontrolna wykazała, że zawilgocenie spadło poniżej dopuszczalnej normy. Obecnie ekspertyza pokontrolna potwierdziła poprzednie wyniki. W chwili obecnej ściany pozostają trwale suche. Polecamy tą metodę, bowiem bez ingerencji w mury budowli i bez uciążliwych prac uzyskano znakomite wyniki.

 

Nazwa Producent Jedn. miaryCenaZamów
AQUASTOP - system osuszania budynkówAQUASTOP - system osuszania budynkówAquastopszt.Zapytaj o cenę
Osuszacz elektroosmotyczny ElektroAqua GplOsuszacz elektroosmotyczny ElektroAqua Gplprodukt polskiszt.Zapytaj o cenę
do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter