Zastosowanie: zielone podjazdy, trawnik na parkingu

Zieleń na podjazdach i parkingu może przyczynić się do poprawy estetyki terenu oraz zapewnić szereg korzyści ekologicznych. Aby zapewnić trwałość oraz estetykę takiego rozwiązania, warto skorzystać z geokraty oraz odpowiedniej technologii układania trawnika na powierzchniach użytkowych.

Geokrata, taka jak np. Geoweb, może być użyta do utworzenia trwałych i stabilnych podjazdów i parkingów z trawą. Geoweb to siatka wykonana z tworzywa sztucznego, która po umieszczeniu na podłożu wypełniana jest ziemią i nasionami trawy. Po uzupełnieniu substratu o odpowiednie rośliny, geokrata stanowi swoisty system, który stabilizuje podłoże, ułatwia drenaż, a także zwiększa powierzchnię biologicznie czynną.

Jednym z najważniejszych zastosowań geokraty na podjazdy i parkingi jest jej zdolność do zapobiegania erozji gleby, która może wynikać z intensywnego ruchu pojazdów oraz niesprzyjających warunków atmosferycznych. Geokrata zapobiega erozji przez utrzymanie równowagi wodno-glebowej, która zapobiega przemieszczaniu się ziemi.

Innym sposobem na utworzenie trawnika na parkingu jest zastosowanie specjalnej technologii układania trawnika, która pozwala na zwiększenie trwałości i wytrzymałości trawy na powierzchni użytkowej. Wymaga to odpowiedniego przygotowania podłoża oraz użycia specjalnych nasion trawy, które są bardziej odporne na intensywny ruch i niekorzystne warunki atmosferyczne.

Podsumowując, zieleń na podjazdach i parkingach to skuteczne rozwiązanie, które przyczynia się do poprawy estetyki terenu oraz zapewnia szereg korzyści ekologicznych. Stosowanie geokraty oraz specjalnej technologii układania trawnika to kluczowe elementy w procesie tworzenia trwałych i estetycznych rozwiązań na powierzchniach użytkowych.

Zastosowanie kratek trawnikowych pozwala na wykonanie tzw. zielonego parkingu albo utrzymanie trawnika na podjeździe do garażu.

Nazwa Producent Jedn. miaryCenaZamów
Geowłóknina pod kostkęprodukt polskim2Zapytaj o cenę
Kratka trawnikowa - niemieckaprodukt importowanym2Zapytaj o cenę
Kratka trawnikowa - polskaprodukt polskim2Zapytaj o cenę
Geokrataprodukt polskim2Zapytaj o cenę
do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter