Grupa produktów: zaprawa kotwiąca

Zaprawa kotwiąca, zwana także zaprawą ankerującą, to materiał budowlany służący do mocowania elementów konstrukcyjnych do podłoża. Zaprawy kotwiące są stosowane w budownictwie do mocowania belek, słupów, rur, klatek schodowych i innych elementów konstrukcyjnych.

Zaprawy kotwiące są zwykle wykonane z mieszanki cementowej, wypełniaczy mineralnych i żywic polimerowych. Materiał ten jest łatwy w użyciu i ma wysoką odporność na działanie czynników atmosferycznych oraz wibracje.

Zaprawa kotwiąca jest stosowana w celu umocnienia konstrukcji, mocowania elementów metalowych i betownowych oraz do zapewnienia stabilności fundamentów. Jest to materiał budowlany, który składa się z cementu, piasku, wody i dodatków chemicznych, takich jak żywice czy dodatki przeciw zamarzaniu.

Zaprawa kotwiąca jest stosowana przede wszystkim w przypadku konstrukcji budynków, które są narażone na działanie silnych wiatrów, wstrząsów sejsmicznych lub fal uderzeniowych, takich jak silosy, maszyny przemysłowe, słupy energetyczne, przepusty, mosty, mury oporowe i inne konstrukcje, które muszą wytrzymać obciążenia dynamiczne lub statyczne.

Zaprawa kotwiąca jest stosowana również w przypadku betonowania elementów kotwiących, takich jak kotwy lub pręty zbrojeniowe, które są używane do połączenia elementów konstrukcyjnych i zapewnienia wytrzymałości i stabilności konstrukcji.

Nazwa Producent Jedn. miaryCenaZamów
MAXGROUTDrizorokgZapytaj o cenę
WATMATDrizorokgZapytaj o cenę
MAXGRIPDrizorokg9,30 PLN
MAXEPOX FIXDrizorokgZapytaj o cenę
PCI Repaflow 25 kgSikakg8,12 PLN
do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter