Zastosowanie: posadzka chemoodporna

Posadzka chemoodporna to rodzaj podłogi wykonanej z materiałów, które są odporne na działanie chemikaliów i innych substancji chemicznych. Takie podłogi są stosowane w miejscach, gdzie wymagana jest szczególna odporność na działanie kwasów, zasad, rozpuszczalników organicznych, olejów czy innych substancji agresywnych.

Posadzki chemoodporne wykonuje się z różnych materiałów, w zależności od potrzeb i wymagań. Mogą to być na przykład posadzki epoksydowe, posadzki z żywic syntetycznych, posadzki z poliuretanu czy posadzki z betonu polimerowego. Wszystkie te materiały charakteryzują się dużą wytrzymałością mechaniczną i chemiczną oraz łatwością w utrzymaniu czystości.

Posadzka chemoodporna stosowana jest w miejscach, gdzie występują substancje chemiczne lub inne agresywne czynniki, które mogą uszkodzić standardowe posadzki. Przykłady miejsc, w których stosuje się posadzki chemoodporne, to:

  1. Przemysł chemiczny - w fabrykach chemicznych i przemyśle petrochemicznym, gdzie występują silnie korozyjne kwasy i zasady.

  2. Przemysł spożywczy - w zakładach produkujących napoje, żywność czy przetwórstwo mięsa, gdzie występują środki dezynfekcyjne oraz inne substancje chemiczne stosowane w procesach produkcyjnych.

  3. Przemysł motoryzacyjny - w warsztatach samochodowych i halach produkcyjnych, gdzie występują oleje, smary i paliwa.

  4. Przemysł farmaceutyczny - w laboratoriach i zakładach farmaceutycznych, gdzie konieczna jest higieniczna i bezpieczna powierzchnia.

  5. Laboratoria - w laboratoriach chemicznych, biologicznych i medycznych, gdzie wymagane jest utrzymanie czystości oraz ochrona przed rozprzestrzenianiem się substancji chemicznych.

  6. Szpitale i ośrodki zdrowia - ze względu na konieczność używania agresywnych chemicznie środków utrzymania czystości.

Nazwa Producent Jedn. miaryCenaZamów
MAXEPOX MORTERDrizorokgZapytaj o cenę
MAXURETHANE 2CDrizorokgZapytaj o cenę
MAXEPOX 3000DrizorokgZapytaj o cenę
WATMAT płynnyDrizorokgZapytaj o cenę
NAPRAWA I RENOWACJA POSADZEKprodukt polskim2Zapytaj o cenę
MAXFLOOR MARINEDrizorokgZapytaj o cenę
do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter