Grupa produktów: taśmy uszczelniające do fundamentów

Taśma uszczelniająca do fundamentów

Taśmy do uszczelniania przerw roboczych. Połączenie płyty fundamentowej i ściany fundamentowej jest newralgicznym punktem konstrukcji budnku pod względem zachowania szczelności. W sytuacji, gdy poziom wód gruntowych lub ukształtowanie terenu i system odprowadzenia wód powierzchniowych nie jest optymalny - należy stosować systemy izolacyjne a w szczególności zadbać o uszczelnienie przerw konstrukcyjnych w rejonie  fundamentów i podziemnych części budynku.

Taśmy uszczelniające do fundamentów to specjalne materiały, które służą do uszczelnienia połączenia pomiędzy fundamentami a elementami konstrukcyjnymi budynku, takimi jak ściany piwniczne, płyty fundamentowe czy stropy. Taśmy uszczelniające stosowane są głównie w celu zapobiegania przenikaniu wilgoci i wody przez połączenia fundamentów z innymi elementami konstrukcyjnymi.

Taśmy uszczelniające mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak kauczuk syntetyczny, poliuretan, EPDM, PVC lub asfalt. Najczęściej stosowane są taśmy bitumiczne i taśmy bentonitowe, które charakteryzują się dobrą przyczepnością do powierzchni betonowych, wysoką elastycznością oraz odpornością na działanie wody i korozję.

Przed zastosowaniem taśmy uszczelniającej, powierzchnia fundamentów powinna być dokładnie oczyszczona z kurzu, brudu i innych zanieczyszczeń. Taśmę należy nakładać zgodnie z zaleceniami producenta, starając się zapewnić jak najlepsze przyleganie do powierzchni fundamentów.

Taśmy uszczelniające są łatwe w montażu i stosunkowo niedrogie w porównaniu do innych metod uszczelniania fundamentów. Ich zastosowanie pozwala zapobiec wnikaniu wody i wilgoci do wnętrza budynku, co chroni go przed uszkodzeniami i zapobiega powstawaniu grzybów i pleśni.

 

Nazwa Producent Jedn. miaryCenaZamów
Waterstop RX 101 REDSTOP – taśma 2,5 x 2,0 cmCetcombZapytaj o cenę
TAŚMA BENTONITOWAprodukt polskimbZapytaj o cenę
Waterstop Rx 101 DH – taśma 2,5x2,0cmCetcombZapytaj o cenę
Taśma dylatacyjna PebitPebitmbZapytaj o cenę
Waterstop Rx 101 - taśma izolacyjna 2,5 x 2,0cmCetcomb21,16 PLN
Waterstop RX 103 - taśma 1,5 x 1,0 cmCetcombZapytaj o cenę
SEAMTAPE SS80 taśma butylowaCetcombZapytaj o cenę
MAXEPOX FLEXDrizorokgZapytaj o cenę
do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter