Grupa produktów: mata biodegradowalna

Mata biodegradowalna to materiał wykonany z naturalnych włókien roślinnych lub polimerów biodegradowalnych, który pod wpływem naturalnych procesów biodegradacji ulega rozkładowi na nieszkodliwe dla środowiska składniki. Mata ta znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach, między innymi w rolnictwie, leśnictwie, ogrodnictwie oraz w budownictwie.

W rolnictwie i leśnictwie maty biodegradowalne stosuje się do ochrony gleby przed erozją, do zapobiegania wypłukiwaniu składników odżywczych z gleby, a także do zabezpieczenia nasion przed szkodnikami. Maty biodegradowalne są również stosowane jako elementy wyścielające koryta wodne, a także do odwadniania i rekultywacji gruntów.

W budownictwie maty biodegradowalne stosuje się głównie jako element w systemach stabilizacji gruntu  Maty biodegradowalne stosuje się również jako materiał do wzmocnienia nasypów i skarp.

Mata biodegradowalna stanowi przyjazne dla środowiska rozwiązanie, ponieważ po pewnym czasie ulegnie rozkładowi bez szkody dla natury. Stanowi alternatywę dla tradycyjnych materiałów do stabilizacji gruntów wykonanych z materiałów sztucznych, które w przypadku niewłaściwej utylizacji mogą negatywnie wpływać na środowisko.

Nazwa Producent Jedn. miaryCenaZamów
Biowłókninaprodukt polskim2Zapytaj o cenę
Mata uprawowa kokosowaprodukt importowanyZapytaj o cenę
Biosiatka KGW-700 Rprodukt importowanym2Zapytaj o cenę
Agrotkanina Okolysprodukt importowanym2Zapytaj o cenę
Biomata S-100 Pprodukt importowanym2Zapytaj o cenę
Ecovernet J 100 biodegradowalna siatka przeciwerozyjnaTegolam2Zapytaj o cenę
do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter