Grupa produktów: iniekcje, preparaty do iniekcji
Iniekcja to wprowadzenie preparatu chemicznego w strukturę przegrody (mur, beton, fundament) w celu uszczelnienia, wzmocnienia lub konsolidacji materiału; najczęściej stosuje się ją do wykonania wtórnej izolacji poziomej przeciw podciąganiu kapilarnemu, uszczelnienia rys i przepływów oraz kondycjonowania osadów i przestrzeni porowatych .
Główne grupy preparatów iniekcyjnych
-
Silany / silikony / siloksany (kremy i żele) — hydrofobizacja kapilar, penetrują i zmniejszają chłonność muru; stosowane przy suchszym podłożu i ograniczonym zasoleniu .
-
Żele poliuretanowe pęczniejące (elastyczne) — wypełniają rysy i szczeliny, działają dobrze przy wilgotnych warunkach i przeciekach; stosowane do uszczelniania pod ciśnieniem i iniekcji rys mokrych .
-
Żele akrylowe / żywice akrylowe — elastyczne, do iniekcji poziomej i strukturalnej tam, gdzie wymagane jest długotrwałe nasycenie i elastyczność .
-
Żywice epoksydowe — sztywne, wysokowytrzymałościowe iniekcje strukturalne, stosowane do scalania pęknięć konstrukcyjnych i przywracania wytrzymałości betonu/muru .
-
Kremy/masy iniekcyjne (suspensyjne) — gęste preparaty do aplikacji w otworach i do miejscowego nasycania przy słabo chłonnych fragmentach
Nazwa![]() ![]() | ![]() ![]() ![]() | Jedn. miary | Cena | Zamów | |
---|---|---|---|---|---|
![]() | KIESEY PŁYN DO PRZEPON POZIOMYCH | HEY'DI | kg | Zapytaj o cenę | |
![]() | Przepona pozioma IM 55 | Murexin | litr | Zapytaj o cenę | |
![]() | Bostik BLOCK A715 HYDRO CREME (KIESEY INJECTCREME) | HEY'DI | szt. | 93,23 PLN | |
![]() | BOTAMENT MS 10 krem iniekcyjny | Botament | litr | Zapytaj o cenę | |
![]() | MAXEPOX INJECTION R | Drizoro | kg | Zapytaj o cenę |