Grupa produktów: siatka biodegradowalna

Siatka biodegradowalna to rodzaj siatki wykonanej z materiałów, które pod wpływem naturalnych procesów biodegradacji ulegają rozkładowi na nieszkodliwe dla środowiska składniki. Siatka ta zazwyczaj wykonana jest z włókien roślinnych, takich jak konopie, juta, len, bawełna lub z polimerów biodegradowalnych.

Siatka biodegradowalna jest stosowana w wielu dziedzinach, między innymi w rolnictwie, leśnictwie, ogrodnictwie oraz w budownictwie. W rolnictwie i leśnictwie siatki biodegradowalne stosuje się do zabezpieczenia gleby przed erozją, do wytwarzania saszetek na nasiona oraz do okrywania młodych drzewek i krzewów.

W budownictwie siatka biodegradowalna jest stosowana głównie jako element w systemach stabilizacji gruntu. Może być używana jako wzmocnienia skarp i nasypów. Siatka biodegradowalna może być stosowana zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków.

Siatka biodegradowalna stanowi alternatywę dla tradycyjnych siatek wykonanych z materiałów sztucznych, które w przypadku niewłaściwej utylizacji mogą negatywnie wpływać na środowisko. Dzięki swojej biodegradowalności siatka ta stanowi przyjazne dla środowiska rozwiązanie, które po pewnym czasie ulegnie rozkładowi bez szkody dla natury.

Nazwa Producent Jedn. miaryCenaZamów
Mata kokosowaprodukt polskim2Zapytaj o cenę
Mata uprawowa kokosowaprodukt importowanyZapytaj o cenę
Ecovernet J 100 biodegradowalna siatka przeciwerozyjnaTegolam2Zapytaj o cenę
POLGRID BIO geosiatka z biowłókniną z nasionami trawprodukt polskim2Zapytaj o cenę
do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter