Grupa produktów: torkret

Torkret to gotowa zaprawa do torkretowania.  Torkretowanie to technika dynamicznego nakładania zaprawy lub betonu. Polega na wtryskiwaniu lub podawaniu pod dużym ciśnieniem, tzw. wstrzeliwaniu w miejsce wbudowania gotowej zaprawy. Pod pojęciem torkretowanie określa się też wynik działania, czyli beton natryskowy. Torkretowanie stosuje się przy pracach naprawczych i renowacyjnych konstrukcji żelbetowych.

Torkret to specjalna mieszanka betonowa, która jest aplikowana na powierzchnię za pomocą sprzętu do torkretowania. Jest ona stosowana do wykonywania wylewek, fundamentów, izolacji oraz innych elementów budowlanych.

Aby stosować torkret, powierzchnia musi być odpowiednio przygotowana poprzez oczyszczenie z zanieczyszczeń i usunięcie luźnych elementów. Następnie torkret nakładany jest na powierzchnię za pomocą sprzętu do torkretowania. W zależności od zastosowania, mieszanka może być nakładana w różnych grubościach.

Stosowanie torkretu ma wiele zalet, w tym skrócenie czasu wykonywania prac budowlanych, zwiększenie wytrzymałości i trwałości elementów budowlanych oraz zmniejszenie kosztów budowy.

Torkret stosuje się w różnych sytuacjach budowlanych, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz budynków. Poniżej przedstawiam kilka przykładów:

  • Izolacja przeciwwodna - torkret może być stosowany do izolacji ścian piwnic, fundamentów oraz innych powierzchni narażonych na wilgoć.
  • Odbudowa i naprawa konstrukcji betonowych - torkret może być stosowany do odbudowy zniszczonych elementów konstrukcji betonowych, takich jak kolumny, belki czy schody.
  • Wykonywanie wylewek - torkret może być stosowany do wykonywania wylewek podłogowych, posadzek magazynowych czy chodników.
  • Wykonanie elementów dekoracyjnych - torkret może być stosowany do wykonywania elementów dekoracyjnych, takich jak fasady czy elewacje budynków.
  • Konstrukcje przeciwwybuchowe - torkret stosuje się do wykonywania konstrukcji przeciwwybuchowych, które zapewniają ochronę przed wybuchami.

Nazwa Producent Jedn. miaryCenaZamów
MAXRITE SDrizorokgZapytaj o cenę
EuroCret SB 08HufgardkgZapytaj o cenę
EuroCret SM 04HufgardkgZapytaj o cenę
do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter