Zaprawy samopoziomujące i wyrównawcze

Wylewki samopoziomujące. Zaprawy samopoziomujące i wyrównawcze są podobne do mas samopoziomujących i wylewek samopoziomujących, ponieważ służą do wyrównywania powierzchni podłóg, ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. Jednakże, mają one nieco inną strukturę i skład chemiczny.

Zaprawy samopoziomujące i wyrównawcze składają się z cementu, wypełniaczy, żywic i innych dodatków, które nadają zaprawie specyficzne właściwości. Zaprawy te są zwykle stosowane w celu wyrównania powierzchni na nierównych podłożach, przed ułożeniem płytek, paneli podłogowych lub wykładzin dywanowych. Mogą również służyć do wyrównywania ścian przed malowaniem lub tapetowaniem.

W odróżnieniu od mas samopoziomujących, zaprawy samopoziomujące i wyrównawcze wymagają ręcznego rozprowadzenia po powierzchni. Zaprawy te są zwykle mniej płynne niż masy samopoziomujące, co oznacza, że ​​mogą być trudniejsze do rozprowadzenia, ale jednocześnie dają większą kontrolę nad kształtem i strukturą powierzchni.

Zaprawy samopoziomujące i wyrównawcze mogą być stosowane na różnego rodzaju podłożach, takich jak beton, anhydryt, płyty gipsowo-kartonowe czy stare posadzki. Są one również dostępne w różnych kolorach i mogą być pigmentowane, co pozwala na uzyskanie różnych efektów dekoracyjnych.

Podsumowując, zaprawy samopoziomujące i wyrównawcze są stosowane do wyrównywania powierzchni podłóg, ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń. Składają się z cementu, wypełniaczy, żywic i innych dodatków, a ich skład zależy od konkretnego produktu i warunków zastosowania. W odróżnieniu od mas samopoziomujących, wymagają one ręcznego rozprowadzenia, ale pozwalają na większą kontrolę nad kształtem i strukturą powierzchni.

Nazwa Producent Jedn. miaryCenaZamów
NIVORAPID NIVORAPID MapeikgZapytaj o cenę
maxit ABS 430 DuroLit (weber.floor 4630 DuroLit)maxit ABS 430 DuroLit (weber.floor 4630 DuroLit)DeitermannkgZapytaj o cenę
KERATECH Eco FLEXKERATECH Eco FLEXKerakollkgZapytaj o cenę
KERALEVEL Eco LRKERALEVEL Eco LRKerakollkg6,21 PLN
BOTAMENT M 54 FMBotamentkgZapytaj o cenę
Baumit masa samopoziomująca Nivello 30Baumit masa samopoziomująca Nivello 30BaumitkgZapytaj o cenę
Deitermann HKS (weber.tec 933)DeitermannkgZapytaj o cenę
NIVOPLAN szaryNIVOPLAN szaryMapeikgZapytaj o cenę
KERATECH Eco R10KERATECH Eco R10KerakollkgZapytaj o cenę
Baumit masa samopoziomująca Nivello 10Baumit masa samopoziomująca Nivello 10BaumitkgZapytaj o cenę
 1  2  3  4  Następne » 
do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter