Wypełnianie pęknięć i szczelin

PEKNIECIA i SZCZELINY - wypalnianie i naprawa

Produkty do naprawy pęknięć posadzek betonowych. Rozwiązanie systemowe: sklejanie rys i pęknięć w betonie

Wypełnianie pęknięć i szczelin w betonie jest ważnym procesem naprawy, który pozwala na przywrócenie integralności struktury betonowej. Pęknięcia i szczeliny mogą powstawać z różnych powodów, takich jak wpływ czynników atmosferycznych, uszkodzenia mechaniczne, korozja lub wady w projekcie lub wykonawstwie. Wypełnienie tych uszkodzeń zapobiega dalszemu rozwojowi i utrudnia dostęp do wody, powietrza i innych substancji, które mogą wpłynąć na wytrzymałość betonu.

Metoda wypełniania pęknięć i szczelin w betonie może różnić się w zależności od rozmiaru, głębokości i kształtu uszkodzenia. Niektóre z najczęściej stosowanych metod obejmują:

  1. Wypełnianie żywicami epoksydowymi - żywice epoksydowe są jednymi z najczęściej stosowanych materiałów do wypełniania pęknięć i szczelin w betonie. Żywica epoksydowa jest odporna na korozję, substancje chemiczne i wodę, a także ma bardzo dobre właściwości klejące. Aby wypełnić pęknięcie lub szczelinę, konieczne jest usunięcie wszystkich luźnych fragmentów betonu z obszaru uszkodzenia, a następnie nałożenie żywicy epoksydowej.

  2. Wypełnianie pianką poliuretanową - pianka poliuretanowa jest elastycznym materiałem, który może być stosowany do wypełniania pęknięć i szczelin w betonie. Pianka poliuretanowa jest odporna na wilgoć i zmiany temperatury, a także może być stosowana do izolacji akustycznej.

  3. Wypełnianie cementem - cement jest również skutecznym materiałem do wypełniania pęknięć i szczelin w betonie. Aby wypełnić pęknięcie lub szczelinę, konieczne jest usunięcie wszystkich luźnych fragmentów betonu z obszaru uszkodzenia, a następnie nałożenie mieszaniny cementowej.

Przed przystąpieniem do wypełnienia pęknięć i szczelin w betonie, ważne jest dokładne zdiagnozowanie przyczyny uszkodzenia i określenie, czy jest to tylko kosmetyczne uszkodzenie czy też może wpłynąć na wytrzymałość i trwałość konstrukcji. W przypadku poważniejszych uszkodzeń, zaleca się skorzystanie z usług specjalistycznych firm, które mają doświadczenie i wiedzę w dziedzinie naprawy betonu.

Nazwa Producent Jedn. miaryCenaZamów
KERABUILD EPOFILL KERABUILD EPOFILL Kerakollzestaw259,64 PLN
Botament piasek kwarcowy 01-03BotamentkgZapytaj o cenę
MAXGROUTMAXGROUTDrizorokgZapytaj o cenę
SIKAFLEX 11 FC 300 ml szarySIKAFLEX 11 FC 300 ml szarySikaszt.Zapytaj o cenę
Cerinol BSP (weber.tec 942)DeitermannkgZapytaj o cenę
EPORIP (A+B) 10 kgEPORIP (A+B) 10 kgMapeikgZapytaj o cenę
KERABUILD ECO EPOPRIMER KERABUILD ECO EPOPRIMER Kerakollkg117,07 PLN
EPORIP (A+B) 2 kgEPORIP (A+B) 2 kgMapeikgZapytaj o cenę
EPORIP TURBOEPORIP TURBOMapeiszt.Zapytaj o cenę
Masa zalewowa na gorąco NEXLERMasa zalewowa na gorąco NEXLERIzohankgZapytaj o cenę
INJEKTMORTELINJEKTMORTELHEY'DIkgZapytaj o cenę
RENOCEM SACRENOCEM SACCemixkgZapytaj o cenę
 Sika Powerflow XT pistolet SIKAFLEX 600 ml Sika Powerflow XT pistolet SIKAFLEX 600 mlSikaszt.Zapytaj o cenę
EPOXAN IKH KOMP.AEPOXAN IKH KOMP.AHEY'DIkgZapytaj o cenę
 SIKAFLEX 11 FC 600 ml szary SIKAFLEX 11 FC 600 ml szarySikaszt.Zapytaj o cenę
 1  2  Następne » 
do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter