Rozwiązywane problemy: nagrzewanie poddasza

Nagrzewanie poddasza może być spowodowane przez wiele czynników. Jednym z najczęstszych powodów jest niewłaściwa izolacja termiczna dachu i poddasza, co powoduje ucieczkę ciepła z budynku na zewnątrz. Z kolei w okresie letnim, gdy na zewnątrz panują wysokie temperatury, nagrzane promieniami słonecznymi dachy, ściany i okna budynku oddają ciepło do wnętrza, co skutkuje nagrzewaniem się poddasza.

Innym czynnikiem wpływającym na nagrzewanie poddasza może być niewłaściwe wentylowanie. Brak dostatecznego przepływu powietrza na poddaszu powoduje nagromadzenie wilgoci, co sprzyja rozwojowi pleśni i grzybów. Te z kolei zwiększają temperaturę powietrza i pogarszają izolację termiczną.

Dodatkowo, nagrzewanie poddasza może być spowodowane przez niewłaściwie zaprojektowaną lub wykonaną instalację klimatyzacyjną lub wentylacyjną, która zwiększa temperaturę powietrza na poddaszu.

W celu zmniejszenia nagrzewania poddasza należy zadbać o odpowiednią izolację termiczną oraz wentylację, a także zainstalować odpowiednie urządzenia klimatyzacyjne lub wentylacyjne - w rezultacie następuje obniżenie temperatury pod dachem.

Aby ograniczyć nagrzewanie poddasza, można zastosować powłoki redukujące nagrzewanie pokrycia dachowego i odbijające promienie słoneczne. Przykładem takich materiałów jest membrana dachowa z warstwą aluminium oraz farba do renowacji dachów z papy i blachy ocynkowanej z cząstkami metalicznymi.

Nazwa Producent Jedn. miaryCenaZamów
Samoprzylepna membrana dachowa ALUSHIELDprodukt polskim261,76 PLN
SILVER PROTECT - farba bitumiczno aluminiowaNexlerlitrZapytaj o cenę
do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter