Grupa produktów: siatka przeciwspękaniowa

Siatka przeciwspękaniowa to materiał złożony z włókien szklanych lub polimerowych, który jest stosowany w asfalcie jako wzmocnienie, aby zapobiec powstawaniu pęknięć w powierzchni drogi.

Gdy temperatura otoczenia się zmienia, asfalt może rozszerzać się i kurczyć, co prowadzi do powstawania pęknięć. Siatka przeciwspękaniowa zapobiega temu, żeby pęknięcia nie przeniosły się na całą powierzchnię drogi.

Siatka przeciwspękaniowa jest układana na warstwie asfaltu, a następnie pokrywana kolejną warstwą asfaltu. Dzięki temu zwiększa się wytrzymałość i odporność nawierzchni drogowej na uszkodzenia mechaniczne i czynniki atmosferyczne.

Celem stosowania siatki przeciwspękaniowej do asfaltu jest zapobieganie powstawaniu pęknięć na powierzchni drogi oraz zwiększenie trwałości i wytrzymałości nawierzchni.

Asfalt, jak każdy materiał, podlega rozszerzaniu i kurczeniu w zależności od temperatury otoczenia. Wraz z cyklicznymi zmianami temperatury, powierzchnia drogi zaczyna pękać, co prowadzi do powstawania dziur i nierówności. Zastosowanie siatki przeciwspękaniowej zwiększa wytrzymałość asfaltu i pomaga zminimalizować te negatywne skutki.

Siatka antyspękaniowa stosowana w asfalcie zapobiega także rozsypywaniu się kruszywa i poprawia przyczepność kół pojazdów do nawierzchni drogowej. Dzięki temu samochody i inne pojazdy mogą bezpiecznie poruszać się po drodze, a kierowcy unikają niepotrzebnych wstrząsów, co przekłada się na komfort jazdy.

Nazwa Producent Jedn. miaryCenaZamów
Siatka do nawierzchni bitumicznych GLASSTARprodukt importowanym2Zapytaj o cenę
GEOGRID 120produkt importowanym2Zapytaj o cenę
GEOGRID 100produkt importowanym2Zapytaj o cenę
CARBOPHALT G - drogowa siatka szklano węglowaprodukt importowanym2Zapytaj o cenę
Geosiatka szklana TimGrid Gprodukt polskim2Zapytaj o cenę
Geosiatka XGrid FG X GRID FG-SBR-0 100/100 ITegolam2Zapytaj o cenę
do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter