Zastosowanie: ochrona elewacji

ochrona elewacji - środki zabezpieczające

Środki do ochrony elewacji i do impregnacji betonu oraz usuwania i ochrony przed graffiti są stosowane w celu zapewnienia trwałości, estetyki i ochrony przed zniszczeniami różnego rodzaju powierzchniom budynków i konstrukcji.

Środki do ochrony elewacji są przeznaczone do zabezpieczania powierzchni elewacyjnych przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych, takich jak deszcz, wiatr, promieniowanie UV czy zanieczyszczenia. Mogą to być preparaty na bazie silikonu, akrylu, wodorozpuszczalne lub rozpuszczalnikowe. W zależności od ich składu, mogą zapewniać właściwości hydrofobowe, olejoodporne, czy antystatyczne.

Środki do impregnacji betonu z kolei są przeznaczone do ochrony powierzchni betonowych przed wilgocią i solami rozpuszczonymi w wodzie. Mogą zapobiegać powstawaniu uszkodzeń w betonie, takich jak korozyjne rysy, pęknięcia czy wyrastanie soli. Preparaty do impregnacji betonu mogą być na bazie wody lub rozpuszczalników.

Środki do usuwania i ochrony przed graffiti są przeznaczone do usuwania farb, markerów, lakierów i innych zanieczyszczeń z powierzchni. Mogą być w postaci płynów, żeli lub pianek, a ich skuteczność zależy od rodzaju farb i powierzchni, na której graffiti się znajduje. Dodatkowo, istnieją także preparaty do ochrony przed graffiti, które zapobiegają przenikaniu farb do powierzchni oraz ułatwiają ich usuwanie.

Wszystkie wymienione powyżej środki powinny być stosowane zgodnie z zaleceniami producenta i w odpowiednich warunkach, a ich wybór powinien być dostosowany do rodzaju powierzchni i oczekiwanego efektu.

Nazwa Producent Jedn. miaryCenaZamów
MAXCLEARDrizorolitrZapytaj o cenę
Zaprawa murarska, cementowa, 7 MPa Optiroc M 7 (weber ZM502)Weber-MaxitkgZapytaj o cenę
BAUMITBAYOSAN zaprawa przyczepna biała MC 55 WBaumitkgZapytaj o cenę
Farba fotokatalityczna TITANIUM FAprodukt polskilitr39,48 PLN
Farba epoksydowa IZOHAN EPOXY P-405IzohankgZapytaj o cenę
BOTAMENT MS 80 WBotamentlitr55,35 PLN
IZOHAN Renobud R-140IzohankgZapytaj o cenę
IZOLPLUS TERMO-FASADA farba termoizolacyjna refleksyjnaprodukt polskilitrZapytaj o cenę
CONCRESEAL TOPDrizorokgZapytaj o cenę
MAXCLEAR TOPDrizorolitrZapytaj o cenę
Silancolor Primer PlusMapeikgZapytaj o cenę
Renowacyjna szpachla wapienna RSW 20*MurexinkgZapytaj o cenę
IZOHAN Renobud R-120IzohanlitrZapytaj o cenę
Fila WetFilalitrZapytaj o cenę
BOTAMENT MS 20 białyBotamentkgZapytaj o cenę
 1  2  3  4  Następne » 
do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter