Grupa produktów: krystalizacja betonu

Krystalizacja betonu to proces, w którym na powierzchniach betonowych tworzą się kryształy, które wypełniają pory i mikropęknięcia, co zwiększa ich odporność na wodę i zmniejsza przepuszczalność. Proces ten polega na nanoszeniu na beton specjalnego preparatu, który wywołuje reakcję chemiczną z wolnym wapniem, tworząc krystaliczne osady. Krystalizacja betonu może być stosowana jako metoda naprawy i uszczelnienia betonowych konstrukcji.

Hydroizolacja krystalizacyjna to metoda zapobiegania przeciekaniu wody poprzez wykorzystanie zdolności krystalizacyjnej pewnych substancji chemicznych.

W procesie hydroizolacji krystalizacyjnej, specjalne związki chemiczne, takie jak krzemiany lub sole wapniowe, są aplikowane na powierzchnię betonu w postaci płynu lub proszku. Następnie, gdy te związki są narażone na wilgoć, reagują z wodą i składnikami mineralnymi w betonie, tworząc kryształy, które wypełniają pory i kapilary w betonie. W ten sposób tworzy się w betonie bariera przeciwprzeciekowa, która skutecznie zatrzymuje wodę.

Hydroizolacja krystalizacyjna jest stosowana w różnych zastosowaniach, takich jak zapobieganie wyciekom wody w piwnicach, zbiornikach na wodę, basenach, a także w konstrukcjach mostowych, tunelach i innych budynkach narażonych na wilgoć i wodę. Metoda ta jest uważana za skuteczną i trwałą, ponieważ kryształy, które powstają w wyniku procesu krystalizacji, są trwałe i nie ulegają degradacji w czasie.

Ciekawą konsekwencją krystalizacji betonu jest możliwość wykonania betonu samonaprawialnego - w sytuacji naprężeń i powstania nowych rys w kontrukcji betonu o szerokości do 0,4 mm, następje samoczynne uszczelnienie rys w betonie na drodze wtórnej krystalizacji

Wybrane środki i preparaty do izolacji betonu działające dzięki wtórenej, wgłębnej krystalizacji betonu.

Nazwa Symbol Producent OpakowanieJedn. miaryIlość hurtowaCenaZamów
XYPEX CONCENTRATEXypexkg55,17 PLN
Bostik BLOCK A715 HYDRO CREME (KIESEY INJECTCREME)HEY'DIszt.93,23 PLN
VANDEX SUPER VAN_SUVandex25 kgkg250Zapytaj o cenę
XYPEX MODIFIEDXypexkg47,27 PLN
MAXSEAL SUPER ADMIXDrizorokgZapytaj o cenę
MAXSEAL SUPERDrizorokg12,44 PLN
XYPEX ADMIX C-1000Xypexkg60,27 PLN
VOLSEAL 200 hydroizolacja krystalizującaCetcokgZapytaj o cenę
RENOCEM KRYSTOPCemixkgZapytaj o cenę
MAXSEAL MDrizorokgZapytaj o cenę
do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter