Grupa produktów: kotwa chemiczna

Kotwa chemiczna to element łączący, stosowany w budownictwie, który umożliwia mocowanie elementów konstrukcyjnych do podłoża, takiego jak beton, za pomocą specjalnego kleju chemicznego. Kotwy chemiczne składają się z dwóch głównych części - kołnierza i tulei. Kołnierz jest umieszczany na końcu elementu mocującego, natomiast tuleja zawiera klej chemiczny.

Proces instalacji kotw chemicznych zaczyna się od przygotowania otworu w podłożu. Otwór jest wiercony w betonie w miejscu, w którym ma zostać umocowany element konstrukcyjny. Następnie tuleja z klejem chemicznym jest umieszczana w otworze, a kołnierz elementu mocującego jest włożony w tuleję. Klej chemiczny jest aktywowany, a po czasie utwardzania, tworzy bardzo mocne połączenie pomiędzy elementem mocującym a betonem.

Kotwy chemiczne są wykorzystywane w różnych aplikacjach, takich jak mocowanie balustrad, kratownic, schodów, ram okiennych oraz innych elementów konstrukcyjnych. Są one często stosowane w miejscach, gdzie wymagana jest bardzo wysoka wytrzymałość na obciążenie i stabilność mocowania. Kotwy chemiczne są wytrzymałe i trwałe, zapewniając mocne połączenie pomiędzy elementami konstrukcyjnymi a podłożem.

Typowe zastosowanie kotwy chemicznej, to kotwienie elementów metalowych w betonie

Zobacz także produkty z grupy kotwienie i osadzanie, zaprawa ekspansywna, cement szybkowiążący, Profesjonalne zaprawy naprawcze

Nazwa Producent Jedn. miaryCenaZamów
MAXEPOX FIXDrizorokgZapytaj o cenę
MAXFIX EDrizoroszt.Zapytaj o cenę
do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter