Rozwiązywane problemy: uszkodzenia papy

Papa, czyli materiał w postaci papy asfaltowej, może ulec uszkodzeniu z różnych powodów, takich jak niska jakość materiału, wady technologiczne, niewłaściwe montaż lub eksploatacja. Uszkodzenia papy mogą obejmować pęknięcia, naderwanie, odpryski, przebicia, deformacje, utratę elastyczności i kruchość. Takie uszkodzenia prowadzą do wnikania wody, co z kolei może prowadzić do zagrzybienia, korozji, osłabienia konstrukcji dachu, a także spadku izolacyjności termicznej. W przypadku uszkodzenia papy zaleca się jak najszybszą naprawę, a w przypadku poważniejszych uszkodzeń konieczne może być całkowite zastąpienie papy nową warstwą izolacji.

W przypadku uszkodzenia papy znakomicie sprawdzi się IZOLMIX Dach. Środek do naprawy pokryć papowych oraz bezspoinowych powłok bitumicznych, uszkodzonych w skutek działania niekorzystnych warunków atmosferycznych. Materiał do naprawy dachu z papy na zimno.


Sposób stosowania
Nanosić na suche, oczyszczone z luźnych zanieczyszczeń podłoże szczotką dekarska lub pędzlem. Przed przystapieniem do prac renowacyjnych dokonać niezbędnych napraw pokrycia. W szczególności doprowadzić do właściwego stanu warstwę wierzchnią przez zlikwidowanie pęcherzy, wybrzuszeń i mechanicznych uszkodzeń (do ich podklejenia wykorzystać lepik na zimno IZOLMIX LEPIK).

Nazwa Producent Jedn. miaryCenaZamów
BOTAMENT BM 92 WinterBotamentkg28,01 PLN
IZOHAN RIzohanlitrZapytaj o cenę
Izolex lepik na gorącoIzohankgZapytaj o cenę
Sika Monotop 423 NFG (ex. Sika MonoTop 612)SikakgZapytaj o cenę
do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter