Zastosowanie: stabilizacja gruntu

stabilizacja gruntu

Produkty o zastosowaniu stabilizacja gruntu rozwiązują problemy typu: koleinowanie dróg i parkingówosuwanie i rozmywanie skarp i zboczy

Zobacz więcej produktów z grup: geokrata, georuszt, geowłóknina

Stabilizacja gruntu z wykorzystaniem geowłókniny i geokraty to jeden z popularnych sposobów poprawy właściwości mechanicznych terenu. Geowłókniny i geokraty są rodzajem geosyntetyków, czyli materiałów sztucznych o specjalnych właściwościach geotechnicznych, które są stosowane w budownictwie i inżynierii lądowej.

Geowłókniny są wykonane z polimerów, takich jak polipropylen, poliester czy poliamid, a ich główną funkcją jest wzmacnianie gruntu. Wzmacnianie polega na zwiększeniu wytrzymałości na rozciąganie i sztywności gruntu, co zmniejsza ryzyko osiadania terenu i pęknięć. Geowłókniny są często stosowane do wzmacniania podłoża pod drogi, chodniki, parkingi, lotniska, a także do budowy tam i grobli.

Geokraty są również wykonane z polimerów, ale są bardziej sztywne niż geowłókniny i służą głównie do stabilizacji stoków i skarp, a także do budowy murów oporowych. Geokraty zwiększają tarcie między warstwami gruntu, co poprawia stabilność stoku lub muru oporowego.

Stabilizacja gruntu z wykorzystaniem geowłókniny i geokraty jest procesem prostym i szybkim, który wymaga minimalnej ilości robót ziemnych. Najpierw usuwa się warstwę ziemi z wierzchu i wykonywany jest odpowiedni wykop. Następnie na odsłoniętym podłożu kładzie się geowłókninę lub geokratę, a następnie pokrywa się ją kolejną warstwą ziemi. Po ułożeniu geosyntetyków, teren może być wyrównywany i zagęszczany, aby uzyskać wymaganą gęstość.

Stabilizacja gruntu z wykorzystaniem geowłókniny i geokraty może być stosowana na różnych typach gruntów, takich jak gliny, piaski i żwiry, a także w różnych warunkach klimatycznych i środowiskowych. Jest to skuteczna metoda poprawy właściwości mechanicznych terenu, która zapewnia długotrwałą stabilność konstrukcji budowlanych.

Stabilizacja gruntu z wykorzystaniem biowłókniny z  nasionami traw to metoda stabilizacji gruntów, która wykorzystuje biodegradowalną geowłókninę w połączeniu z nasionami traw i innych roślin. Biowłóknina wykonana jest z naturalnych materiałów, takich jak słoma, kora drzewa lub włókno kokosowe, a jej główną funkcją jest wzmacnianie gruntu i poprawa warunków do wzrostu roślin.

Nazwa Symbol Producent Jedn. miaryCenaZamów
Geoweb GWS 075produkt polskim2Zapytaj o cenę
Geowłóknina Typar SF-32Du PontZapytaj o cenę
Neoweb GWS 100PRSm2Zapytaj o cenę
NEOWEB-NEOLOY PRS 356-064PRSm2Zapytaj o cenę
Biowłókninaprodukt polskim2Zapytaj o cenę
Geolon PET 800GeolonPET400produkt importowanyZapytaj o cenę
GEOKRATA AT CELLprodukt polskim2
Geotkaninaprodukt importowanym2Zapytaj o cenę
GEOKRATA 200 - geokrata komórkowa 200 mmprodukt polskim2Zapytaj o cenę
Geowłóknina poliestrowa Duraspun 150produkt importowanym2Zapytaj o cenę
DuPont Plantex GroundGrid 100mmDu Pontm2Zapytaj o cenę
Geowłóknina TIMGEO NW PPprodukt polskim2Zapytaj o cenę
GEOWŁÓKNINA PES ALTEX AT PESprodukt polskim2
WIGEOL ERO - siatka na skarpęprodukt polskiZapytaj o cenę
DuPont Plantex GroundGrid 50mm, duża komórkaDu Pontm2Zapytaj o cenę
 1  2  3  4  5  6  7  8  Następne » 
do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter