Grupa produktów: geomembrana

geomembrana

Geomembrana czyli warstwa izolacyjna warstwa umieszczona w gruncie, to rodzaj geosyntetyku, czyli materiału sztucznego, którego celem jest ochrona i wzmacnianie konstrukcji budowlanych oraz środowiska naturalnego. Geomembrany są płaskimi, elastycznymi materiałami, które są stosowane w celu izolacji, ochrony przed wodą, zabezpieczenia przed erozją i zanieczyszczeniami, a także w celu wzmacniania gruntów.

Geomembrany są wykonane z różnych materiałów, takich jak polietylen, polipropylen, poliester, PVC czy kauczuk syntetyczny. Wybór materiału zależy od warunków, w jakich geomembrana będzie używana, takich jak temperatura, chemikalia, ciśnienie czy wytrzymałość na rozciąganie.

Geomembrany są szeroko stosowane w różnych branżach, takich jak budownictwo hydrotechniczne (np. budowa zbiorników wodnych, kanałów, oczyszczalni ścieków), górnictwo (np. zabezpieczenie hałd czy składowisk odpadów), rolnictwo (np. ochrona przed erozją gleby), a także w budownictwie lądowym (np. izolacja fundamentów, wzmacnianie podłoża).

Geomembrana to rodzaj materiału geosyntetycznego, który jest stosowany do hydroizolacji i wzmocnienia konstrukcji. Geomembrany są wykonane z różnych materiałów, takich jak polietylen wysokiej gęstości (geomembrana HDPE), polipropylen (PP) i kauczuk syntetyczny. Geomembrany są dostępne w różnych grubościach, w zależności od potrzeb.

Geomembrany są stosowane w wielu różnych zastosowaniach, takich jak:

  • Hydroizolacja zbiorników wodnych - geomembrany są stosowane do uszczelniania zbiorników wodnych, takich jak stawy, baseny i zbiorniki retencyjne. Geomembrany zapobiegają przedostawaniu się wody do gruntu i chronią wodę przed zanieczyszczeniem.
  • Hydroizolacja fundamentów - geomembrany są stosowane do uszczelniania fundamentów budynków i budowli. Geomembrany zapobiegają przedostawaniu się wody do gruntu i chronią fundamenty przed korozją.
  • Wzmocnienie skarp i innych konstrukcji gruntowych - geomembrany są stosowane do wzmacniania skarp. Geomembrany zapobiegają przesuwaniu się gruntu i chronią skarpy przed erozją.
  • Rekultywacja gruntów - geomembrany są stosowane do rekultywacji gruntów. Geomembrany zapobiegają przedostawaniu się zanieczyszczeń do gruntu i chronią grunt przed degradacją.
  • Ochrona przed korozją - geomembrany są stosowane do ochrony metalowych konstrukcji przed korozją. Geomembrany zapobiegają przedostawaniu się wody do metalu i chronią go przed rdzewieniem.

Geomembrany są skutecznym i trwałym materiałem, który może być stosowany w wielu różnych zastosowaniach. Geomembrany są łatwe w montażu i nie wymagają specjalnej konserwacji.

Nazwa Producent Jedn. miaryCenaZamów
Geomembrana PEHD 2mm gładkaprodukt polskim2Zapytaj o cenę
Zgrzewarka do folii PEHDprodukt importowanyZapytaj o cenę
Polska geomembrana PEHD 2mm gładkaprodukt polskim2Zapytaj o cenę
Geomembrana PVCprodukt polskim2Zapytaj o cenę
Bentomat SP (5 kg/m2)Cetcom2Zapytaj o cenę
Geomembrana GEOCHRON PEHD 1 mm gładkaprodukt polskim2Zapytaj o cenę
Geomembranaprodukt polskim2Zapytaj o cenę
Bentomat SPL (5 kg/m2)Cetcom2Zapytaj o cenę
Geomembrana HDPEprodukt polskim2Zapytaj o cenę
Geomembrana PEHD 1mm dwustronnie fakturowanaprodukt polskim2Zapytaj o cenę
BUTYLOWA TAŚMA DO ŁĄCZENIA GEOMEMBRANYprodukt importowanyszt.Zapytaj o cenę
Geomembrana LLDPE GEOCHRONprodukt polskim2Zapytaj o cenę
Geomembrana PEHD 2mm jednostronnie fakturowanaprodukt polskim2Zapytaj o cenę
Folia PEHDprodukt polskim2Zapytaj o cenę
Carbofol geomembrana PEHD 1,5mm gładkaNauem2Zapytaj o cenę
 1  2  Następne » 
do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter