Jak naprawić izolację poziomą?

Wersja do druku Poleć znajomemu

Izolacja pozioma to rodzaj izolacji, która jest stosowana w celu zapobiegania przedostawaniu się wilgoci z gruntu do wnętrza budynku. Izolacja pozioma jest zwykle wykonywana na ścianach fundamentowych, a także pod podłogą piwnicy. Izolacja pozioma może być wykonana z różnych materiałów, takich jak papa asfaltowa, folie z tworzyw sztucznych (membrana PEHD) lub izolacje mineralne.

Izolacja pozioma jest ważna, ponieważ zapobiega powstawaniu wilgoci w piwnicy i ścianach budynku. Wilgoć może prowadzić do rozwoju pleśni i grzybów, a także do uszkodzenia konstrukcji budynku. Izolacja pozioma może również pomóc w obniżeniu kosztów ogrzewania i chłodzenia budynku.

W starych budynkach, których budowa odbywała się z wykorzystaniem starych technologii niejednokrotnie zachodzi potrzeba odnowienia izolacji poziomej.

izolacja pozioma - naprawa izolacji

Naprawa izolacji poziomej:

Istnieje kilka sposobów na naprawę izolacji poziomej. Najczęściej stosowanym sposobem jest wymiana uszkodzonej izolacji na nową. W niektórych przypadkach można również zastosować iniekcję płynu hydroizolacyjnego w celu uszczelnienia uszkodzonej izolacji. Ten ostatni rodzaj naprawy jest najmniej inwazyjny i najprostszy do wykonania.

 • Metoda ta polega na nawierceniu ściany fundamentowej i iniektowaniu (wlewaniu bądź wstrzykiwaniu pod ciśnieniem) specjalnych środków, które krystalizują się w murze i blokują kapilarne podciąganie wody. Działanie środków polega na rozpłynięciu się w murze i w procesie krystalizacji zamknięciu wszystkich porów i kapilar, przez migruje woda.
 • W pasie, w którym będą wykonywane nawiercenia należy skuć tynki. Otwory należy wiercić w jednej linii bądź w dwóch liniach (jedna nad drugą z przesunięciem tzw. zygzakiem). Wiercenia dokonuje się powyżej gruntu, tak aby odtworzona przepona odcięła mur nad gruntem. Mur, w którym wykonuje się otwory powinien być pełny. Wykonanie otworów w pustakach szczelinowych czy cegle dziurawce nie da efektu - płyn musi nasączyć mur w jednej linii. Otwory (szczeliny) sprawią, że płyn rozleje się w niewiadomym miejscu nie tworząc płaszczyzny odcinającej.
 • Otworzy nawierca się wiertłem fi 14 w odległości 10-15 cm. Należy je nawiercać na około 95% grubości muru, zwracając uwagę, żeby nie przewiercić się na wylot. Jeżeli używa się środków do iniekcji w płynie można otwory wykonać pod kątem (tak aby ciecz nie wypływała). Jeżeli do iniekcji używa się specjalnych kremów nawierty mogą być poziome.
 • Po wykonaniu nawierceń dobrze jest je odpylić przy użyciu sprężarki. Środki izolujące w postaci płynów można wlewać przy użyciu lejków, środki w kremie można aplikować przy użyciu pistoletów (jak do zwykłych kartuszy) lub aplikatorów (przeznaczonych do tzw. kiełbas 600 ml).
 • Po wypełnieniu otworu i wsiąknięciu środka w mur należy zaszpachlować otwory (najlepiej dedykowaną zaprawą). Przy naprawach izolacji pozimej należy pamiętać o zachowaniu jej ciągłości. Istotny, jest też fakt, że naprawa izolacji poziomej może wymagać poprawek - środki aplikuje się wewnątrz muru i nigdy nie można mieć 100% pewności że za pierwszym razem poprawnie rozprowadzą się w danym miejscu. Poprawki wykonuje się analogicznie poprzez nawiercenie i zaaplikowanie środków w obszary, które wykazują zawilgocenie.

 Sprawdzonymi środkami do napraw przepony pozimej są m. in. płyn Kiesey, Kiesey Injektcreme, SikaMur.

Hydroizolacje

Hydroizolacje budowlana to materiały do wykonania zabezpieczania budynku przed wilgocią, wodą i wilgocią powietrza. Hydroizolacja ma na celu zminimalizowanie szkód związanych z wilgocią, takich jak deformacje konstrukcji, korozja, pleśń i nieprzyjemny zapach. Hydroizolacja jest szczególnie ważna w przypadku narażenia elementów budynku na wilgoć, takich jak tarasy, balkony, piwnice, dachy i ściany.

Hydroizolacja może być przeprowadzona w różny sposób, w zależności od rodzaju konstrukcji i miejsca, które ma być zabezpieczone. Najczęściej stosowane materiały do hydroizolacji to:

 1. Folie hydroizolacyjne: Folie te są wykonane z polietylenu, polipropylenu lub PCV. Są one stosowane na dachu, podłodze, w ścianach i na tarasach.

 2. Emulsje asfaltowe: Emulsje te są stosowane w celu zapewnienia szczelności i wodoodporności dachów i fundamentów.

 3. Masy bitumiczne: Masy te są stosowane do uszczelniania rur, kanałów, dachów i balkonów.

 4. Powłoki hydroizolacyjne: Farby te są stosowane do malowania powierzchni wewnętrznych i zewnętrznych, takich jak ściany, dachy i tarasy.

 5. Maty bentonitowe, papy, membrany izolacyjne

W przypadku przeprowadzania hydroizolacji budowlanej ważne jest, aby wybrać odpowiedni materiał do zabezpieczenia konkretnego elementu budynku oraz aby przestrzegać zaleceń producenta dotyczących sposobu aplikacji materiału. Warto również zadbać o regularną kontrolę stanu hydroizolacji oraz dokonywać niezbędnych napraw w przypadku wykrycia uszkodzeń.

 1  2  3  Następne » 
cena hurtowa i szybka dostawa ► zamówienie telefoniczne ► 814 608 814

Cena brutto: 93,23 PLN za szt.

szt.
1.00 szt.
środek do iniekcji izolacyjnych do muru, naprawa i wykonanie izolacji poziomej

Bostik BLOCK A715 HYDRO CREME (dawna nazwa KIESEY INJECTCREME) to innowacyjny krem do odtwarzania izolacji poziomej. Żel do iniekcji do muru - do naprawy izolacji poziomej. Blokuje podsiąkanie kapilarne w murach. Kiesey blokuje przenikanie wilgoci i zapewnia trwałe osuszanie muru.

Podstawowe cechy

Sytuacje stosowania

typowe sytuacje stosowania środka do iniekcji Bostik BLOCK A715 HYDRO CREME (dawna nazwa KIESEY INJECTCREME)

typowe zastosowanie KIESEY INJECTCREME

 

Kod QR produktu

Oceń

średnia ocena: 5

liczba ocen: 3

cena hurtowa i szybka dostawa ► zamówienie telefoniczne ► 814 608 814

Zapytaj o cenę

kg
30.00 kg
impregnat do wykonania przepony poziomej w murze

Izolacja w płynie do iniekcji poziomych do muru. Uszczelnienie horyzontalne stosowane uzupełniająco metodą nawiercania otworów, powodujące sylifikację oraz impregnujące wodoodpornie przeciwko narastającej wilgoci w murze.

Podstawowe cechy

Producent: HEY'DI
Symbol: HEY_01
Opakowanie: Pojemnik 30 kg, beczka 200 kg
Jednostka: kg
Cena hurtowa ponad: 150 kg
Minimalne zamówienie: 30 kg

Termin dostawy: 3 - 5 dni

Grupa produktów: iniekcje, preparaty do iniekcji, impregnaty do betonu i podłoży mineralnych
Rozwiązywane problemy: zapach stęchlizny w pomieszczeniu, powracający grzyb na ścianie, podmakanie ścian i fundamentów, zamakanie i podtapianie budynków
Zastosowanie: osuszanie budynków, osuszanie murów, izolacja fundamentów, iniekcje grawitacyjne i ciśnieniowe, impregnacja betonu, hydroizolacje

Sytuacje stosowania

 

Kod QR produktu

Oceń

średnia ocena: 5

liczba ocen: 2

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

 • Aplikacja na androida

Newsletter