osuszanie budynków

osuszanie budynków - system AQUASTOPOsuszanie budynków za pomocą metody AQUASTOP, powoduje osuszenie ścian, obniżenie poziomu wilgoci w futrynach, meblach i innych elementach wyposażenia zawilgoconych budynków. Elektrofizyczne osuszanie budynków działa na zasadzie odwróceniu kierunku przewodzenia kapilarnego.

Na portalu Technologie-Budowlane.com znajdziesz także duży wybór materiałów budowlanych do osuszania murów - tynki osuszające, iniekcje i materiały krystalizujące, które osuszają poprzez zablokowanie podsiąkania kapilarnego.

Urządzenie Aquastop montowane jest na stałe (minimalny pobór energii elektrycznej) i wytwarza stałą blokadę przeciwwilgociową. Długość procesu osuszenia budynku zależy od rodzaju materiału konstrukcyjnego, stopnia zawilgocenia i jakości izolacji poziomej (im lepsza jakość izolacji poziomej, tym dłużej osusza się budynek - to nie jest pomyłka). Pomimo stosunkowo wysokiej ceny, metoda Aquastop jest w wielu przypadkach najlepszym rozwiązaniem. Opłacalność osuszania budynków metodą elektrofizyczną Aquastop jest największa w przypadku budynków zabytkowych oraz w sytuacji gdy wykonanie naprawy izolacji poziomej byłoby uciążliwe dla mieszkańców budynku.

W roku 1996 zastosowaliśmy do osuszania murów bardzo zawilgoconych budynków naszego Muzeum, metodę AQUASTOP. Przyczyną zawilgocenia był brak izolacji pionowej. Kontrola murów w miejscach najbardziej zawilgoconych wykazała spadek wilgotności do jej naturalnego poziomu. Osuszenie Muzeum nastąpiło bez wykonywania jakichkolwiek prac budowlanych i w najmniejszym stopniu nie zakłóciło jego normalnego funkcjonowania, co zwłaszcza w tego rodzaju obiekcie było dla nas bardzo istotne. Mając na uwadze dobre wyniki oszuszania budynków Muzeum udzielamy niniejszej rekomendacji.


Alternatywne metody osuszania budynków obejmują iniekcje bentonitowe, iniekcje za pomocą żywic poliuretanowych, specjalne izolacje mineralne, tynki osuszające MICROTECH.

 • BOTAMENT MS 10 krem iniekcyjny

  Hydrofobizująca i zmniejszająca kapilary iniekcyjna izolacja pozioma do ochrony przed podciąganiem wilgoci w murze.

  więcej »
 • IZOHAN wodochron W

  IZOHAN wodochron W to koncentrat mikroemulsji silikonowej do przepon poziomych. Powoduje osuszanie budynków poprzez zatrzymanie podsiąku kapilarnego.

   

  więcej »
 • MAXPLUG

  Maxplug to szybkowiążący cement hydrauliczny. Opakowanie 25 kg. Czas wiązania MAXPLUG to 3 minuty. Maxplug to szczelne wypełnienie ubytków w betonie. Zastosowanie jako awaryjne uszczelnienie w instalacjach hydraulicznych.

  więcej »
 • AQUASTOP - system osuszania budynków

  Osuszanie ścian, murów i całych budynków Elektrofizyczna metoda osuszania poparta referencjami od klientów i długoletnimi obserwacjami. 20 lat gwarancji skuteczności (urządzenie sprzedawane jest wraz z umową gwarantującą osiągnięcie ustalonego efektu osuszenia) -  sprawdź referencje wystawione przez użytkowników systemu Aquastop.

  więcej »
 • Osuszanie murów i budynków

  Nowa elektrofizyczna metoda osuszania murów i budynków oraz bezinwazyjna redukcja wilgoci z betonu i gleby - AQUASTOP. Wiadomo, ze obecność wilgoci w murach powa...

  więcej
 • MAXBETON

  MAXBETON to szybkowiążąca, bezskurczowa zaprawa hydrauliczna. Powoduje tamowanie przesiąków wody pod małym ciśnieniem

  więcej »
 • Antisulfat - płyn do odsalania murów 10 KG

  ANTISULFAT do renowacji murów. Roztwór wodny o niskiej lepkości do obróbki murów obciążonych szkodliwą dla budownictwa solą

   

  więcej »
 • PUDER-EX - tamowanie wycieków wody

   Zaprawa hydrauliczna do tamowania wycieków wody. Tamuje wycieki wody pod ciśnieniem. Puder-Ex po zetknięciu z wodą wiąże w ciągu sekund.

   

  więcej »
 • Naprawy po zalaniach i powodziach

  Zwiększone opady deszczu skutkują podniesieniem stanu wód gruntowych. Czasem opady są tak intensywne, że są przyczynami licznych podtopień i zalań. Dotyczy to zwłaszcza obszarów najniżej położonych, niecek i najniższych punktów zlewis...

  więcej
 • Jak zrobić drenaż wokół domu?

  Drenaż stanowi bardzo skuteczne i proste rozwiązanie, które umożliwia prawidłowe odprowadzenie wody z terenu wokół budynków. Jak krok po kroku wykonać drenaż?

  więcej
 1  2  3  Następne » 
do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

 • Aplikacja na androida

Newsletter