osuszanie budynków

osuszanie budynków - system AQUASTOPOsuszanie budynków za pomocą metody AQUASTOP, powoduje osuszenie ścian, obniżenie poziomu wilgoci w futrynach, meblach i innych elementach wyposażenia zawilgoconych budynków. Elektrofizyczne osuszanie budynków działa na zasadzie odwróceniu kierunku przewodzenia kapilarnego.

Na portalu Technologie-Budowlane.com znajdziesz także duży wybór materiałów budowlanych do osuszania murów - tynki osuszające, iniekcje i materiały krystalizujące, które osuszają poprzez zablokowanie podsiąkania kapilarnego.

Urządzenie Aquastop montowane jest na stałe (minimalny pobór energii elektrycznej) i wytwarza stałą blokadę przeciwwilgociową. Długość procesu osuszenia budynku zależy od rodzaju materiału konstrukcyjnego, stopnia zawilgocenia i jakości izolacji poziomej (im lepsza jakość izolacji poziomej, tym dłużej osusza się budynek - to nie jest pomyłka). Pomimo stosunkowo wysokiej ceny, metoda Aquastop jest w wielu przypadkach najlepszym rozwiązaniem. Opłacalność osuszania budynków metodą elektrofizyczną Aquastop jest największa w przypadku budynków zabytkowych oraz w sytuacji gdy wykonanie naprawy izolacji poziomej byłoby uciążliwe dla mieszkańców budynku.

W roku 1996 zastosowaliśmy do osuszania murów bardzo zawilgoconych budynków naszego Muzeum, metodę AQUASTOP. Przyczyną zawilgocenia był brak izolacji pionowej. Kontrola murów w miejscach najbardziej zawilgoconych wykazała spadek wilgotności do jej naturalnego poziomu. Osuszenie Muzeum nastąpiło bez wykonywania jakichkolwiek prac budowlanych i w najmniejszym stopniu nie zakłóciło jego normalnego funkcjonowania, co zwłaszcza w tego rodzaju obiekcie było dla nas bardzo istotne. Mając na uwadze dobre wyniki oszuszania budynków Muzeum udzielamy niniejszej rekomendacji.


Alternatywne metody osuszania budynków obejmują iniekcje bentonitowe, iniekcje za pomocą żywic poliuretanowych, specjalne izolacje mineralne, tynki osuszające MICROTECH.

 1  2  3  Następne » 
do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter