osuszanie budynków

osuszanie budynków - system AQUASTOPOsuszanie budynków za pomocą metody AQUASTOP, powoduje osuszenie ścian, obniżenie poziomu wilgoci w futrynach, meblach i innych elementach wyposażenia zawilgoconych budynków. Elektrofizyczne osuszanie budynków działa na zasadzie odwróceniu kierunku przewodzenia kapilarnego.

Na portalu Technologie-Budowlane.com znajdziesz także duży wybór materiałów budowlanych do osuszania murów - tynki osuszające, iniekcje i materiały krystalizujące, które osuszają poprzez zablokowanie podsiąkania kapilarnego.

Urządzenie Aquastop montowane jest na stałe (minimalny pobór energii elektrycznej) i wytwarza stałą blokadę przeciwwilgociową. Długość procesu osuszenia budynku zależy od rodzaju materiału konstrukcyjnego, stopnia zawilgocenia i jakości izolacji poziomej (im lepsza jakość izolacji poziomej, tym dłużej osusza się budynek - to nie jest pomyłka). Pomimo stosunkowo wysokiej ceny, metoda Aquastop jest w wielu przypadkach najlepszym rozwiązaniem. Opłacalność osuszania budynków metodą elektrofizyczną Aquastop jest największa w przypadku budynków zabytkowych oraz w sytuacji gdy wykonanie naprawy izolacji poziomej byłoby uciążliwe dla mieszkańców budynku.

W roku 1996 zastosowaliśmy do osuszania murów bardzo zawilgoconych budynków naszego Muzeum, metodę AQUASTOP. Przyczyną zawilgocenia był brak izolacji pionowej. Kontrola murów w miejscach najbardziej zawilgoconych wykazała spadek wilgotności do jej naturalnego poziomu. Osuszenie Muzeum nastąpiło bez wykonywania jakichkolwiek prac budowlanych i w najmniejszym stopniu nie zakłóciło jego normalnego funkcjonowania, co zwłaszcza w tego rodzaju obiekcie było dla nas bardzo istotne. Mając na uwadze dobre wyniki oszuszania budynków Muzeum udzielamy niniejszej rekomendacji.


Alternatywne metody osuszania budynków obejmują iniekcje bentonitowe, iniekcje za pomocą żywic poliuretanowych, specjalne izolacje mineralne, tynki osuszające MICROTECH.

 • MAXPLUG

  Maxplug to szybkowiążący cement hydrauliczny, uszczelniacz tamujący wycieki wody. Opakowanie 25 kg. Czas wiązania MAXPLUG to 3 minuty. Maxplug to szczelne wypełnienie ubytków w betonie. Zastosowanie jako awaryjne uszczelnienie w instalacjach hydraulicznych.

  więcej »
 • MAXSEAL M

  Jednoskładnikowa zaprawa uszczelniająca do stosowania na zewnątrz i wewnątrz. Do wykonywania różnego typy hydroizolacji odpornych na pozytywne i negatywne ciśnienie hydrostatyczne.

  więcej »
 • MAXBETON

  MAXBETON to szybkowiążąca, bezskurczowa zaprawa hydrauliczna, cement wodoszczelny, zaprawa wodoszczelnazaprawa nie przepuszczająca wody. Powoduje tamowanie przesiąków wody pod małym ciśnieniem

  więcej »
 • IZOHAN wodochron W

  IZOHAN wodochron W to koncentrat mikroemulsji silikonowej do przepon poziomych. Powoduje osuszanie budynków poprzez zatrzymanie podsiąku kapilarnego.

   

  więcej »
 • Jak naprawić izolację poziomą?

  Izolacja pozioma to rodzaj izolacji, która jest stosowana w celu zapobiegania przedostawaniu się wilgoci z gruntu do wnętrza budynku. Izolacja pozioma jest zwykle wykonywana na ścianach fundamentowych, a także pod podłogą piwnicy. Izolacja pozioma m...

  więcej
 • MAXPLUG 5 kg

  MAXPLUG - szybkowiążący cement hydrauliczny - opakowanie: wiadro 5 kg

  więcej »
 • Paroizolacja bitumiczna

  Paroizolacja bitumiczna to materiał budowlany stosowany do izolacji w różnych konstrukcjach. Głównym celem paroizolacji bitumicznej jest zapobieganie przedostawaniu się pary wodnej z jednej strony materiału do drugiej. W ten sposób chr...

  więcej
 • Masy uszczelniające do betonu

  Masy uszczelniające do betonu są specjalnymi produktami, które służą do zapewnienia wodoszczelności i ochrony powierzchni betonowej przed wilgocią, wodą, chemikaliami i innymi czynnikami zewnętrznymi.

  więcej
 • PUDER-EX - tamowanie wycieków wody

  Zaprawa hydrauliczna do tamowania wycieków wody. Tamuje wycieki wody pod ciśnieniem. Puder-Ex po zetknięciu z wodą wiąże w ciągu sekund.

  Uwaga - produkt posiada nowe opakowanie - nowa nazwa uszczelniacza Puder-ex, to BLOCK TERRA EXPRESS

   

  więcej »
 • Dlaczego stosować drenaż francuski?

  Drenaż francuski jest techniką stosowaną do odprowadzania nadmiaru wody z terenu, a jego główne zalety to:

  więcej
 1  2  3  4  Następne » 
do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

 • Aplikacja na androida

Newsletter