Izolacje bentonitowe

Hydroizolacje bentonitowe VOLCLAY

Produkty gamy VOLCLAY to jedyne samonaprawialne materiały uszczelniające. Izolacje budowlane gamy Volclay wykorzystują naturalny granulat bentonitowy jako aktywny czynnik uszczelniający.

Typowe zastosowania: uszczelnienie zbiorników wodnych, wykonanie zbiorników przeciwpożarowych.


Hydroizolacje Systemu VOLCLAY to pełna gama produktów, w tym: BENTOMAT, VOLTEX, SWELLTITE, WATERSTOP RX, BENTOSEAL, GARDENMAT.


Układanie izolacji bentonitowej VOLTEX. Izolacja płyty dennej. Widoczne wyprowadzenia pionowe na ścianę remontowanego budynku.

Izolacja ściany budynku - izolacja bentonitowa VOLTEX.

Układanie izolacji VOLTEX pod zbrojeniem.

Izolacja bentonitowa dużego centrum handlowego. Technologia VOLCLAY.

Izolacja bentonitowa piwnicy.

Sposób wykonania izolacji przeciętej elementami konstrukcyjnymi.

 

Voltex to efektywna bentonitowa mata hydroizolacyjna. Powstaje z zespolenia trzech komponentów: warstwy min. 3,3 kg/m2 granulatu bentonitowego CETCO, umieszczonego między tkaniną i włókniną polipropylenową. Zespolenie w jednorodny wyrób zapewnia opatentowany proces igłowania, polegający na zaczepianiu specjalnymi igłami włókien ze spodniej włókniny i przeciąganiu ich przez warstwę bentonitu poza tkaninę, przez co osiąga się wzajemne powiązanie geotekstyliów oraz zamknięcie i ściśnięcie bentonitu. Voltex DS jest od strony geowłókniny dodatkowo laminowany membraną polimerową. Voltex stanowi doskonałą, aktywną izolację przeciwwodną budowli podziemnych oraz podziemnych części budynków.

Voltex L i Voltex LDS to są również maty bentotnitowe. Voltex LDS jest od strony geotkaniny dodatkowo laminowany membraną polimerową. Zespolenie w jednorodny wyrób zapewnia opatentowany proces igłowania, polegający na zaczepianiu specjalnymi igłami włókien ze spodniej włókniny i przeciąganiu ich przez warstwę bentonitu poza tkaninę, przez co osiąga się wzajemne powiązanie geotekstyliów oraz zamknięcie i ściśnięcie bentonitu. Maty układane są niebieską stroną do konstrukcji. Zastosowanie specjalnej włókniny umożliwia szybszą penetrację bentonitu w stronę konstrukcji. Dzięki temu istniejące lub nowopowstałe rysy konstrukcji zostają szybko wypełnione przez pęczniejący bentonit i w ten sposób uszczelnione. Taka konstrukcja produktu umożliwia też szybsze zespalanie się i uszczelnianie zakładów.

Bentomat to izolacyjna mata bentonitowa do zastosowań w budownictwie wodnym. Odmiany BENTOMATU: ST, SC, SP oraz BENTOMAT laminowany folią: STL, SCL, SPL. BENTOMAT znajduje zastosowanie głównie w budownictwie ziemnym i ochronie środowiska jako bariera przeciwwodna w ochronie gruntów i wód gruntowych.


 

 

 

Nazwa Producent Jedn. miaryCenaZamów
VOLTEX - bentonitowa mata izolacyjnaVOLTEX - bentonitowa mata izolacyjnaCetcom2Zapytaj o cenę
Taśma M-STOPmbZapytaj o cenę
ACTITEX - bentonitowa mata izolacyjnaACTITEX - bentonitowa mata izolacyjnaGDAm2Zapytaj o cenę
Superstop 50 mmSuperstop 50 mmszt.Zapytaj o cenę
ACTISTOP 25x20 - taśma bentonitowaACTISTOP 25x20 - taśma bentonitowaGDAmbZapytaj o cenę
ACTIMAT NW 50 - geomata bentonitowaACTIMAT NW 50 - geomata bentonitowaGDAm2Zapytaj o cenę
Bentomat SP (5 kg/m2)Bentomat SP (5 kg/m2)Cetcom2Zapytaj o cenę
Szpachla M 2000CetcolitrZapytaj o cenę
Waterstop Rx 101 - taśma izolacyjna 2,5 x 2,0cmWaterstop Rx 101 - taśma izolacyjna 2,5 x 2,0cmCetcomb30,14 PLN
Klej Maxbit SKW (dawniej A 2000 WB)Klej Maxbit SKW (dawniej A 2000 WB)CetcokgZapytaj o cenę
 1  2  3  Następne » 
do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter