MAXSEAL SULFAT

Wersja do druku Poleć znajomemu
preparat do usuwania i przeciwdziałania wykwitom solnym, impregnat hydrofobowy

Roztwór silikonowy chroniący powierzchnie przed solami, blokuje migrację soli wapnia, zatrzymuje powstawanie wykwitów solnych.

 

Sytuacje stosowania

  • usuwanie wykwitów solnych
  • występowanie wykwity solne na starych murach (zabytkach)
  • impregnacja hydrofobowa betonu i tynków
  • przebarwienia na betonie i ścianach wywołane siarczanami i chlorkami
  • ochrona przed zniszczeniem murów spowodowanym wykwitami (murowanych płotów, ścian oporowych itp)
  • wykwity na klinkierze
kod produktu
MAXSEAL SULFAT jest roztworem związków silikonowych, który dzięki dyfuzji i kapilarności penetruje pory materiałów budowlanych.
Substancje chemiczne ulegają procesowi wiązania w trakcie ciągłych przemian uwalniania i odwadniania soli higroskopijnej na murze, betonie, tworząc obszar całkowicie hydrofobowy, do głębokości kilku centymetrów. MAXSEAL SULFAT może być aplikowany na lekko wilgotne podłoże.

ZASTOSOWANIE

MAXSEAL SULFAT znajduje zastosowanie przy likwidacji związków solnych (chlorków, siarczanów) podczas przeprowadzania renowacji konstrukcji betonowych, żelbetowych, murów. Może być stosowany jako zabieg poprzedzający:
- aplikację powłok hydroizolacyjnych (z grupy MAXSEAL) lub zapraw cementowych,
Zapobieganie i minimalizowanie pojawienia się wykwitów na powierzchni podłoża, jednocześnie zapobieganie ewentualnym uszkodzeniom spowodowanym przez krystalizację soli w podłożach chłonnych i porowatych typu beton, zaprawy mineralne, kamień naturalny lub sztuczny (na bazie mineralnej), farby mineralne, pianobeton, bloczki betonowe, cegły itp.

ZALETY

• doskonała penetracja
• wysoka odporność alkaliczna
• szybkoschnący
• można aplikować na matowo wilgotne podłoże
• paroprzepuszczalny.

WYDAJNOŚĆ

Wydajność MAXSEAL SULFAT uzależniona jest od porowatości powierzchni i wynosi 0,4-0,5 l/m2 na jedną warstwę.

INSTRUKCJA STOSOWANIA

Przed nałożeniem produktu należy dokładnie oczyścić powierzchnię. MAXSEAL SULFAT stosuje się przy użyciu natrysku o małym ciśnieniu, w kierunku z dołu do góry. Powierzchnia podkładu może być lekko wilgotna. Polecamy nakładanie dwóch powłok, aplikacja drugiej powłoki powinna nastąpić zaraz po wyschnięciu pierwszej warstwy tzn.(podczas dotyku nie lepi się). Czas dojrzewania MAXSEAL SULFAT, przed nakładaniem wypraw, nie może być dłuższy niż 20-30min licząc od zakończenia jego aplikacji. Przed nakładaniem wypraw, wykonane warstwy MAXSEAL SULFAT należy zmoczyć wodą.

PRZECHOWYWANIE

12 miesięcy w oryginalnie zamkniętych pojemnikach w temperaturze poniżej 30 st C. Chronić przed bezpośrednim nagrzaniem.

OPAKOWANIE

25 l wiadra

BHP

MAXSEAL SULFAT jest produktem żrącym, dlatego w trakcie przechowywania, transportu i przenoszenia muszą być zachowane odpowiednie dla tego typu produktów środki ostrożności. Należy unikać kontaktu ze skórą i z oczami. W trakcie prac należy używać ochronnych rękawic i okularów. W przypadku kontaktu ze skórą należy przemyć zabrudzone miejsca wodą i mydłem. Jeżeli produkt dostanie się do oczu przemyć dokładnie czystą wodą, ale nie pocierać. Jeżeli podrażnienie nie ustępuje należy zwrócić się do lekarza. Karta bezpieczeństwa dostępna na życzenie. Usuwanie produktu i jego pustych opakowań jest obowiązkiem użytkownika docelowego i musi być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami.

GWARANCJA

Wszystkie produkty firmy DRIZORO wytwarzane są z najlepszych, dostępnych surowców, co zapewnia ich wysoką jakość.
Nasza gwarancja dotyczy jakości produktu, a nie jego zastosowania poza naszą kontrolą. Za wszelkie użycie produktów do celów nie określonych w tym biuletynie, firma nie ponosi odpowiedzialności.

Wartość gwarancji nie może przewyższać wartości nabytego produktu.

Środki chemiczne do usuwania wykwitów solnych, ale większość z nich opiera się na kwasach, takich jak kwas solny, kwas siarkowy lub kwas azotowy. Takie środki mogą być skuteczne, ale wymagają ostrożnego stosowania i odpowiedniego zabezpieczenia osobistego.

Innym środkiem, który może być stosowany do usuwania wykwitów solnych, jest roztwór soli kwasów organicznych, takich jak kwas winowy lub kwas cytrynowy. Ten rodzaj środka jest mniej korozyjny niż kwasowe środki i może być stosowany wewnątrz pomieszczeń.

Impregnat hydrofobowy na bazie związków silikonowych. Jest to rodzaj środka chemicznego, który po naniesieniu na powierzchnię materiału budowlanego, penetruje pory materiału i reaguje z substancjami chemicznymi wewnątrz, tworząc powierzchnię całkowicie hydrofobową. Dzięki temu woda nie jest w stanie wnikać do materiału i nie powstają wykwity solne.

Impregnat hydrofobowy na bazie związków silikonowych są stosowane w celu ochrony powierzchni budynków, w tym murów, betonu i cegieł, przed wilgocią, mrozem i solami mineralnymi. Mogą być stosowane zarówno na zewnętrznych, jak i wewnętrznych powierzchniach budynków. Dzięki temu, że penetrują materiał na kilka centymetrów, hydrofobizatory na bazie związków silikonowych zapewniają długotrwałą ochronę przed wilgocią i innymi szkodliwymi czynnikami.

Warto jednak pamiętać, że hydrofobizacja powierzchni materiałów budowlanych jest procesem skomplikowanym i wymagającym odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Niewłaściwe stosowanie hydrofobizatorów może prowadzić do pogorszenia stanu powierzchni budynku, a nawet do poważnych uszkodzeń konstrukcji. Dlatego zawsze należy skonsultować się z ekspertem z dziedziny budownictwa przed zastosowaniem hydrofobizatora.

Dodatkowe informacje
oczekiwane informacje
Twoje dane kontaktowe
imię / nazwisko / pseudonim *
telefon
e-mail *
prywatność i ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest jest P.W. Structum Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, ul. Szeligowskiego 8/99, NIP: 712-015-64-12, KRS: 0000017929, REGON: 004164804. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia formularza. Więcej informacji w zakresie ochrony danych osobowych znajdzie Pani/Pan w Klauzuli informacyjnej RODO i Polityce Prywatności.

zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Wyrażam zgodę na przetworzenie danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 oraz według zasad opisanych w Polityce Prywatności przesłanych przez ten formularz w celu udzielenia odpowiedzi na moje pytanie z użyciem podanego przeze mnie adresu e-mail lub numeru telefonu. Poinformowano mnie o moich prawach, które wynikają z mocy prawa i zostały wymienione w Polityce Prywatności.

TAK, zgoda na przetwarzanie danych osobowych *
ochrona antyspamowa
kod antyspamowy

Zapytaj o cenę

litr
25.00 litr

Menadżer Produktu czeka na Twoje pytania.

Michał Strzalka
tel.: 221001155
info(at)technologie-budowlane.com

Inni kupowali

Oceń

średnia ocena: 5

liczba ocen: 1

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter