KIESEY PŁYN DO PRZEPON POZIOMYCH

Wersja do druku Poleć znajomemu
impregnat do wykonania przepony poziomej w murze

Izolacja w płynie do iniekcji poziomych do muru. Uszczelnienie horyzontalne stosowane uzupełniająco metodą nawiercania otworów, powodujące sylifikację oraz impregnujące wodoodpornie przeciwko narastającej wilgoci w murze.

Podstawowe cechy

Sytuacje stosowania

 

Kod QR produktu

Zalety KIESEY:

  • Kiesey jest koncentratem do sylifikacji o bardzo niskiej lepkości na bazie specjalnych krzemianow i impregnujących wodoodpornie dodatków. Po zetknięciu z materiałem budowlanym Kiesey reaguje, tworząc żelowa warstwę uszczelniającą, rozpoczynającą proces wysychania ścian. Warstwa ta ulega z czasem mineralizacji i dodatkowo umacnia substancję budowlana.
  • W procesie tym powstaje trwale skuteczne uszczelnienie horyzontalne.
  • Kiesey nie jest agresywny dla stali zbrojeniowej.
  • Kiesey nie zawiera rozpuszczalnika i nie emituje szkodliwych dla środowiska oparów.

Uszczelnienie horyzontalne stosowane uzupełniająco metodą nawiercania otworów, powodujące sylifikację oraz impregnujące wodoodpornie przeciwko narastającej wilgoci w murze.

Opis produktu
Kiesey jest koncentratem do sylifikacji o bardzo niskiej lepkości na bazie specjalnych krzemianów i impregnujących wodoodpornie dodatków. W związku z niską lepkością koncentrat może wnikać w najmniejsze pory i naczynia włoskowate materiału budowlanego. Po zetknięciu z materiałem budowlanym Kiesey reaguje, tworząc żelową warstwę uszczelniającą, rozpoczynającą proces wysychania ścian. Warstwa ta ulega z czasem mineralizacji i dodatkowo umacnia substancję budowlaną. Powstające w czasie procesu mineralizacji naczynia włoskowate wtórne są już zaimpregnowane wodoodpornie przez Kiesey, przez co powstaje trwale skuteczne uszczelnienie horyzontalne. Kiesey nie jest agresywny dla stali zbrojeniowej. Kiesey nie zawiera rozpuszczalnika i nie emituje szkodliwych dla środowiska oparów.
 
Obszary stosowania
Kiesey stosuje się do wykonywania metodą nawiercania otworów uzupełniającego uszczelnienia horyzontalnego przed wilgocią narastającą w murze. Kiesey stosuje się jako jeden z elementów prac renowacyjnych, jeżeli pierwotne uszczelnienia horyzontalne muru stały się wraz z upływem czasu nieszczelne lub też w czasie budowy w ogóle ich nie wykonano. Kiesey zapobiega dalszemu przemakaniu murów oraz zapewnia ich trwałe osuszenie. Kiesey można stosować w murach, betonach, kamieniu i skale.
 
Przygotowanie podłoża
Najpierw należy zbić istniejący tynk do ok. 80 cm ponad widoczną strefą przemakania. Jeżeli pokaże się jeszcze wcześniejsza warstwa tynku, należy ją w całości usunąć. Mur oczyścić mechanicznie, usunąć kruche fugi na głębokość ok. 2 cm i wypełnić je delikatnie zaprawą HEY'DI Sperrmortel.
 
Otwory: W murze przeznaczonym do uszczelnienia wykonać otwory ponad górną krawędzią gruntu (posada ściana-podłoga) w odstępach od 8 do 10 cm, z przesunięciem na wysokości (zygzak), o średnicy 28 mm, skośnie w dół, pod kątem ok. 45° i na głębokość ok. 5 cm od końca muru. Należy przy tym wykonać co najmniej jedną, a w murach grubych dwie spoiny wsporne. Otwory w ścianie należy wykonać na taką głębokość, jaka tylko jest możliwa. Otwory wykonywać elektropneumatyczną wiertarką nie powodującą wstrząsów. Przed iniektażem dokładnie usunąć pył z wiercenia sprężonym powietrzem lub odkurzaczem. Bohrlochschlamme: Pęknięcia oraz otwarte szczeliny należy wypełnić przed iniektażem zaprawą Bohrlochschlamme. Jeszcze nie związane ponownie otworzyć za pomocą odpowiedniego narzędzia. W przypadku uszczelniania substancji budowlanych bardzo starych lub nie alkalicznych otwory należy wstępnie obrobić silnie rozcieńczoną zaprawą Bohrlochschlamme w celu pobudzenia reakcji. Następnie natychmiast rozpocząć iniektaż.

Sposób użycia

Iniektaż: Za pomocą konewki lub lejka tak długo wlewać Kiesey do wyczyszczonych z pyłu otworów, aż nie będą one przyjmowały więcej cieczy. Należy często kontrolować poziom cieczy w otworach, ponieważ otwory suche mogą skruszeć i zakłócić dalsze przyjmowanie preparatu Kiesey.
 
Iniektaż metodą ciśnieniową: Przy dużych grubościach ścian względnie w przypadku wilgotności nasycenia muru, wynoszącej ponad 60% masy, iniektaż Kiesey należy wykonać pod lekkim ciśnieniem (w zależności od muru maks. do 5 bar). W tym celu otwory o średnicy 16 mm wykonuje się w jednym rzędzie, na głębokość ok. 10 cm od końca muru. Odstępy między otworami wynoszą od 10 do 20 cm. Do otworów wsadzić paker, ustalić go i nastrzykiwać pod lekkim ciśnieniem preparatem Kiesey.
 
Kolejne prace
Po nasyceniu materiału budowlanego preparatem Kiesey, otwory należy zamknąć zaprawą Bohrlochschlamme. Całą powierzchnię, z której usunięto tynk, pokryć antysiarczanem, a następnie w dwóch warstwach zaprawą K 11 Flex. Jako wykończenie i aby zapobiec wykwitom solnym nałożyć na uszczelnioną ścianę na podkład adhezyjny z HEY'DI Spritzbewurf tynk renowacyjny HEY'DI Sanierputz AK, K30 K30 fein lub tynk renowacyjny biały.
W przypadku napierającej pod ciśnieniem wody zalecamy stosowanie w miejsce szarej zaprawy K 11 Flex uszczelnienie powierzchni systemem HEY'DI AQUASTOPP.
 
Czyszczenie
Narzędzia oraz miejsca zabrudzone czyścić natychmiast wodą.
 
Dane techniczne
Baza: krzemiany i silikonaty
Rozpuszczalnik: brak
Kolor: czerwony
Temperatura pracy: +5°C do +30°C
 
Zużycie
Zależy od nasycenia muru. Przeciętnie należy liczyć na każde 10 cm grubości muru ok. 2,5 kg na metr bieżący (dotyczy muru z cegły, przy podłożach bardzo porowatych zużycie odpowiednio się zwiększa).
 
Przechowywanie
W miejscu chłodnym i suchym. Chronić przed mrozem. Oryginalnie zapakowany: 12 miesięcy
 
Opakowanie
Pojemnik 10 kg lub 30 kg, beczka 200 kg
 
Wskazówki ogólne
Kiesey nie można stosować dla murów z gliny, betonu komórkowego i wapnia muszlowego. W czasie pracy temperatura powietrza i otoczenia nie może być niższa niż +5°C. Po zastosowaniu Kiesey zostaje trwale zatrzymany proces wnikania wilgoci w mur. W zależności jednak od stopnia przemoczenia, temperatury, grubości ściany mur potrzebuje jeszcze pewnego czasu dla całkowitego wyschnięcia.

 

Dodatkowe informacje
oczekiwane informacje
Twoje dane kontaktowe
imię / nazwisko / pseudonim *
telefon
e-mail *
prywatność i ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest jest P.W. Structum Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, ul. Szeligowskiego 8/99, NIP: 712-015-64-12, KRS: 0000017929, REGON: 004164804. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia formularza. Więcej informacji w zakresie ochrony danych osobowych znajdzie Pani/Pan w Klauzuli informacyjnej RODO i Polityce Prywatności.

zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Wyrażam zgodę na przetworzenie danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 oraz według zasad opisanych w Polityce Prywatności przesłanych przez ten formularz w celu udzielenia odpowiedzi na moje pytanie z użyciem podanego przeze mnie adresu e-mail lub numeru telefonu. Poinformowano mnie o moich prawach, które wynikają z mocy prawa i zostały wymienione w Polityce Prywatności.

TAK, zgoda na przetwarzanie danych osobowych *
ochrona antyspamowa
kod antyspamowy

Cena brutto:

23,57 PLN za kg
kg
10.00 kg

Menadżer Produktu czeka na Twoje pytania.

Daniel Sokołowski
tel.: 177788566
info(at)technologie-budowlane.com

Zobacz więcej produktów z kategorii: HEY'DI, Hydroizolacje

Inni kupowali

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter