Sytuacje tamowania wody pod ciśnieniem - cement hydrauliczny

Wersja do druku Poleć znajomemu

Tamowanie dużych przecieków, szczególnie gdy mamy do czynienia z wodą pod ciśnieniem, z reguły nie jest łatwe i wymaga dużego doświadczenia. Wszystko zależy jednak od tego, w którym momencie zidentyfikujemy zagrożenie i z jakim żywiołem (naporem) musimy sobie poradzić.

Jeżeli w pomieszczeniu występują przecieki to najlepszym rozwiązaniem problemu jest zastosowanie mineralnych materiałów hydroizolacyjnych, które łączą się z podłożem bardzo mocno i istnieje możliwość zastosowania ich na zawilgocone podłoże. W szczególnie trudnych przypadkach, gdy mamy do czynienia z wodą napierającą od zewnątrz pod ciśnieniem, skutecznym sposobem uszczelnienia przeciekającej powierzchni jest tamowanie wody przy użyciu środka Maxplug.

Maxplug jest szybkowiążącą, pęczniejącą zaprawą do uszczelnień i napraw. Dzięki swoim właściwościom, tj. szybkiemu utwardzaniu i pęcznieniu twardniejącej zaprawy, uzyskuje się mocne połączenie podłoża z zaprawą uszczelniającą. Nadaje się do szybkiego zamykania wszelkich przecieków i nieszczelności w podłożach murowanych, betonowych oraz tych z kamienia naturalnego. Wszelkie wycieki wodne z rys i pęknięć są szybko uszczelniane. Max Plug może być wykorzystywany przy obciążonych wodą pod ciśnieniem wyobleniach i fasetach, do uszczelniania bruzd, przejść rur a także kabli przez ściany oraz do uzupełniania nieszczelnych łączeń rur, również przy wodzie pod ciśnieniem.

Maxplug jest środkiem służącym do uszczelniania i tamowania przecieków zarówno od wewnątrz: piwnice, szyby windowe, itp. Jak i od zewnątrz, przeciw wodzie bez spiętrzeń i pod ciśnieniem, zarówno od strony negatywnej jak i pozytywnej.

Przy wykonywaniu takich napraw szczególnie istotne jest odpowiednie przygotowanie powierzchni. W przypadku przecieków pod ciśnieniem – po zlokalizowaniu miejsca przecieku, jeśli istnieje taka możliwość, należy je rozkuć na kształt jaskółczego ogona, lub też na kształt litery U (nie rozkuwać na kształt litery V !). Szerokość rozkucia powinna wynosić od 20 do 30 mm, natomiast głębokość 30-40 mm. Krawędzie muszą być stabilne; należy usunąć wszystkie luźne i niezwiązane cząstki. Z powierzchni poziomych należy usunąć zastoiny wody. Zaprawy Maxplug wciska się następnie w bruzdę, zaczynając od miejsca gdzie przeciek jest najmniejszy. Zaprawa pęcznieje i twardnieje w 3 do 5 minut w  zależności od ilości wody w mieszance, trwale uszczelniając miejsce przecieku.

tamowanie wycieków wody pod ciśnieniem

 

cena hurtowa i szybka dostawa ► zamówienie telefoniczne ► 814 608 814

Cena brutto: 16,61 PLN za kg

kg
25.00 kg
szybkie tamowanie wycieków wody pod ciśnieniem

Zaprawa hydrauliczna MAXPLUG to szybkowiążący cement hydrauliczny, uszczelniacz tamujący wycieki wody. Opakowanie 25 kg. Czas wiązania MAXPLUG to 3 minuty. Maxplug to szczelne wypełnienie ubytków w betonie. Zastosowanie jako awaryjne uszczelnienie w instalacjach hydraulicznych.

Podstawowe cechy

Producent: Drizoro
Symbol: MAX PLUG
Opakowanie: wiadro 25 kg
Jednostka: kg
Specjalizacja: tamowanie wycieków wody pod ciśnieniem, uszczelnianie przecieków, uszczelnianie przejść rurowych, czopowanie otworów w zbiornikach

Grupa produktów: zaprawa uszczelniająca, zaprawa szybkowiążąca, zaprawa hydrauliczna, Water Ninja, cement szybkowiążący, cement hydrauliczny
Rozwiązywane problemy: uszczelnienie przejścia rury przez ścianę, przecieki zbiorników na wodę pitną, przecieki na kręgach betonowych, przecieki między kręgami studni, przeciekanie wody przez beton, pęknięcia lastryka
Zastosowanie: uszczelnianie zbiorników betonowych, tamowanie wycieków, naprawa żelbetu i betonu, hydroizolacje
Rozwiązania systemowe: uszczelnienie studni z kręgów betonowych

Sytuacje stosowania

typowe sytuacje stosowania środka MAXPLUG

 

Kod QR produktu

Tagi:

Oceń

średnia ocena: 4.9

liczba ocen: 11

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter