naprawa betonu

Naprawa betonu - poradniki techniczne, dobór materiałów.

Naprawa betonu może być konieczna, gdy beton ulegnie uszkodzeniom, takim jak pęknięcia, dziury lub korozja zbrojenia. Istnieje wiele sposobów naprawy betonu, w zależności od rodzaju i stopnia uszkodzenia. Poniżej przedstawiam kilka możliwych sposobów naprawy betonu:

 1. Naprawa powierzchniowa - ta metoda jest stosowana do naprawy niewielkich pęknięć, dziur i innych drobnych uszkodzeń. Polega ona na usunięciu luźnych fragmentów betonu, oczyszczeniu powierzchni i uzupełnieniu ubytków za pomocą zaprawy naprawczej lub masy epoksydowej.

 2. Wzmocnienie konstrukcji zbrojeniem - jeśli uszkodzenie betonu jest większe, konieczne może być wzmocnienie konstrukcji zbrojeniem. Proces ten polega na umieszczeniu dodatkowej siatki zbrojeniowej w uszkodzonym betonie, co zwiększa jego wytrzymałość i stabilność.

 3. Iniekcja żywicą epoksydową - ta metoda polega na wstrzyknięciu żywicy epoksydowej do pęknięć i dziur w betonie. Po utwardzeniu żywicy, uszkodzone miejsca stają się mocne i trwałe.

 4. Wymiana uszkodzonego betonu - jeśli uszkodzenie jest bardzo duże, może być konieczna wymiana uszkodzonego fragmentu betonu. Proces ten polega na usunięciu uszkodzonego fragmentu i uzupełnieniu go nowym betonem.

Przy wyborze odpowiedniej metody naprawy betonu należy wziąć pod uwagę rodzaj i stopień uszkodzenia, a także koszty i czas wymagany do wykonania naprawy.

 • Impregnat do posadzki magazynowej

  Impregnat do posadzki magazynowej może być stosowany w celu zabezpieczenia i wzmocnienia powierzchni posadzki, zapobiegania przenikaniu wilgoci oraz zwiększenia jej odporności na obciążenia mechaniczne, substancje chemiczne i inne czynniki zewnętrzne....

  więcej
 • MAXPATCH

  Mrozoodporna zaprawa naprawcza MAXPATCH jest to specjalnie dobrana mieszanka cementów i kruszyw, wzbogacona dodatkami uszlachetniającymi, mieszanka do napraw posadzek przemysłowych.

  więcej »
 • BLOCK TERRA XPRESS - zatrzymywanie wycieków wody

  BLOCK TERRA EXPRESS - to dobrze znany Puder Ex w nowym opakowaniu. Aktywny środek do uszczelniania wycieków wody jest identyczny jak w wersjach poprzednich, nic nie zostało zmienione w recepturze.

  Uszczelniacza wycieków wody BLOCK TERRA EXPRESS to szybkowiążąca hydrauliczna zaprawa cementowa o katalitycznym działaniu (wiąże po kontakcie z wodą). W ciągu kilku sekund tworzy trwałe i wodoszczelne wiązanie. Uszczelniacz po utwardzeniu jest odporny na działanie mrozu, soli drogowej oraz czynników atmosferycznych.

  więcej »
 • MAXBETON

  MAXBETON to szybkowiążąca, bezskurczowa zaprawa hydrauliczna, cement wodoszczelny, zaprawa wodoszczelnazaprawa nie przepuszczająca wody. Powoduje tamowanie przesiąków wody pod małym ciśnieniem

  więcej »
 • Impregnat do betonu w garażu

  Impregnat do betonu może być używany w garażu, aby zabezpieczyć powierzchnię podłogi przed wilgocią, olejem, plamami i innymi zanieczyszczeniami. Ułatwia utrzymanie w czystości więcej

 • MAXDUR

  Maxdur to wysokiej jakości posypka utwardzająca do betonu, która została opracowana do stosowania w miejscach o dużym obciążeniu, takich jak garaże, parkingi, hale sklepowe, obiekty sportowe, szpitale, obiekty przemysłowe czy stacje paliw.

  Posypka utwardzająca MAXDUR w kolorach czerwony i zielony oraz szary - jest to utwardzacz powierzchniowy do betonu i posadzek betonowych. Powoduje zabezpieczenie przed pyleniem posadzek betonowych i powoduje podniesienie wytrzymałości posadzki betonowej na ścieranie.

  więcej »
 • GeoLite 40

  Geolite 40 to ekokompatybilna, certyfikowana, mineralna geozaprawa tiksotropowa na bazie geospoiwa o reakcji krystalicznej, do pasywacji, reprofilacji, szpachlowania i ochrony monolitycznej struktur ze zdegradowanego betonu, idealna w GreenBuilding. Bardzo niska zawartość polimerów petrochemicznych, brak włókien zbrojących. Tiksotropowa, wiązanie przyspieszone 40 min. Malowanie po 4 godzinach.

  więcej »
 • Naprawa posadzki przemysłowej

  Naprawa posadzki przemysłowej może być konieczna z różnych przyczyn. Typowe uszkodzenia posadzki przemysłowej, to m.in: Uszkodzenia mechaniczne, takie jak pęknięcia, wykruszenia czy ubytki za powstanie których odpowiada eksploatacja na...

  więcej
 • Jak wyrównać posadzkę betonową?

  Oto kroki, jak wyrównać posadzkę betonową:

  więcej
 • MAXROAD

  MAXROAD to szybkowiążąca gotowa mieszanka cementowa do napraw posadzek przemysłowych i dróg, wzmocniona włóknami syntetycznymi,  beton zbrojony, fibrobeton.

  więcej »
 1  2  3  4  5  6  7  8  9  Następne » 
do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

 • Aplikacja na androida

Newsletter