naprawa betonu

Naprawa betonu - poradniki techniczne, dobór materiałów.

Naprawa betonu może być konieczna, gdy beton ulegnie uszkodzeniom, takim jak pęknięcia, dziury lub korozja zbrojenia. Istnieje wiele sposobów naprawy betonu, w zależności od rodzaju i stopnia uszkodzenia. Poniżej przedstawiam kilka możliwych sposobów naprawy betonu:

 1. Naprawa powierzchniowa - ta metoda jest stosowana do naprawy niewielkich pęknięć, dziur i innych drobnych uszkodzeń. Polega ona na usunięciu luźnych fragmentów betonu, oczyszczeniu powierzchni i uzupełnieniu ubytków za pomocą zaprawy naprawczej lub masy epoksydowej.

 2. Wzmocnienie konstrukcji zbrojeniem - jeśli uszkodzenie betonu jest większe, konieczne może być wzmocnienie konstrukcji zbrojeniem. Proces ten polega na umieszczeniu dodatkowej siatki zbrojeniowej w uszkodzonym betonie, co zwiększa jego wytrzymałość i stabilność.

 3. Iniekcja żywicą epoksydową - ta metoda polega na wstrzyknięciu żywicy epoksydowej do pęknięć i dziur w betonie. Po utwardzeniu żywicy, uszkodzone miejsca stają się mocne i trwałe.

 4. Wymiana uszkodzonego betonu - jeśli uszkodzenie jest bardzo duże, może być konieczna wymiana uszkodzonego fragmentu betonu. Proces ten polega na usunięciu uszkodzonego fragmentu i uzupełnieniu go nowym betonem.

Przy wyborze odpowiedniej metody naprawy betonu należy wziąć pod uwagę rodzaj i stopień uszkodzenia, a także koszty i czas wymagany do wykonania naprawy.

 • MAXPLUG

  Zaprawa hydrauliczna MAXPLUG to szybkowiążący cement hydrauliczny, uszczelniacz tamujący wycieki wody. Opakowanie 25 kg. Czas wiązania MAXPLUG to 3 minuty. Maxplug to szczelne wypełnienie ubytków w betonie. Zastosowanie jako awaryjne uszczelnienie w instalacjach hydraulicznych.

  więcej »
 • Jak naprawic zniszczone schody betonowe?

  Betonowe schody ulegają zniszczeniom na skutek użytkowania i szkodliwych warunków pogodowych jak deszcz, śnieg i mróz. Wszystko to sprawia, że beton ulega wykruszeniom, wytarciom. Pojawiają się ubytki i pęknięcia.

  więcej
 • WATMAT płynny

  Podlewka szybkowiążąca zaprawa zalewowa do kotwienia, podlewka betonowa, osadzania i napraw. Samopoziomująca wylewka zewnętrzna.

  więcej »
 • MAXPLUG 5 kg

  MAXPLUG - szybkowiążący cement hydrauliczny - opakowanie: wiadro 5 kg

  więcej »
 • Jak zakleić rysy w betonie

  Pęknięcia i rysy w betonie to kłopot, z którym można się często zetknąć na placu budowy. Jak naprawić (skelić) beton, mur lub ścianę? Jak naprawić pęknięcia w betonie? Bardzo dobrą i skuteczną metodą jest technika polegająca na wykorzystaniu wysoko...

  więcej
 • Jak wyrównać posadzkę betonową?

  Jak wyrównać posadzkę betonową? Istnieje kilka metod wyrównywania posadzki betonowej, z których każda ma swoje zalety i wady:

  więcej
 • BOTAMENT MS 30

  BOTAMENT MS 30 to zaprawa uszczelniająca odporna na siarczany.

  więcej »
 • MAXEPOX BOND

  MAXEPOX BOND to epoksydowy klej do łączenia materiałów konstrukcyjnych, m.in. klej do betonu, klej do betonu i stali.

  więcej »
 • MAXEPOX PRIMER

  Grunt epoksydowy do powierzchni betonowych

  więcej »
 • MAXRITE 500 i 700

  Maxrite 500 to podstawowy produkt do napraw konstrukcji betonowych - gotowa zaprawa naprawcza zbrojona włóknami do naprawy betonu i żelbetu. Zaprawa sczepna. Szybkowiążąca zaprawa do napraw strukturalnych modyfikowana polimerami, wzmacniana włóknami, zawierająca inhibitory antykorozyjne.

  Gotowa zaprawa naprawcza do betonu MAXRITE 500 przeznaczona jest do napraw wysokogatunkowego betonu strukturalnego, wystawionego na działanie agresywnego otoczenia, zapewnia dodatkowe zabezpieczenie stalowego zbrojenia. Jej zdolność szybkiego wiązania oraz właściwość tiksotropowe pozwala na naprawę betonu starego i nowego w prosty sposób, bez konieczności wykonywania jakichkolwiek prac wstępnych - bez stosowania warstwy podkładowej.

  Zobacz poradnik: izolacja tarasów i balkonów, naprawy betonu

  więcej »
 • MAXREST

  Bezskurczowa szybkowiążąca zaprawa naprawcza do napraw powierzchni betonowych i murowych

  więcej »
 • MAXDUR C

  Utwardzacz powierzchniowy do posadzek betonowych zawierajacy korund

  więcej »
 • MAXDUR

  Maxdur to wysokiej jakości posypka utwardzająca do betonu, która została opracowana do stosowania w miejscach o dużym obciążeniu, takich jak garaże, parkingi, hale sklepowe, obiekty sportowe, szpitale, obiekty przemysłowe czy stacje paliw.

  Posypka utwardzająca MAXDUR w kolorach czerwony i zielony oraz szary - jest to utwardzacz powierzchniowy do betonu i posadzek betonowych. Powoduje zabezpieczenie przed pyleniem posadzek betonowych i powoduje podniesienie wytrzymałości posadzki betonowej na ścieranie.

  więcej »
 • MAXFLOOR CEM

  Samopoziomująca zaprawa epoksydowo - cementowa

  więcej »
 • Maxepox Repair

  MAXEPOX REPAIR to trójskładnikowa, bezrozpuszczalnikowa epoksydowa zaprawa naprawcza, przeznaczona szczególnie do poziomowania, zabezpieczania i naprawiania betonu na powierzchniach poziomych, którą można nakładać w warstwie o grubości do 50 mm. Naprawiane miejsce wykazuje świetne właściwości mechaniczne, dobrą odporność chemiczną oraz wytrzymałość na uderzenia i ścieranie.

  więcej »
 1  2  3  4  5  6  Następne » 
do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

 • Aplikacja na androida

Newsletter