Agrotkanina Okolys

Wersja do druku Poleć znajomemu
biodegradowalna agrotkanina do zwalczania chwastów

biodegradowalna agrotkanina o żywotności 3 lat do ochrony młodych roślin przed chwastami

Podstawowe cechy

Producent: produkt importowany
Symbol: AGR_OKL
Opakowanie: rolka
Jednostka: m2
Specjalizacja: głuszenie chwastów ochrona przeciwerozyjna uprawy ekologiczne

Grupa produktów: mata biodegradowalna, geotkanina
Zastosowanie: zastosowania profesjonalne, stabilizacja i zabezpieczenie przeciwerozyjne skarp, stabilizacja gruntu, ochrona przeciwerozyjna, budowa zbiorników wodnych

Sytuacje stosowania

 • ochrona przed chwastami
 • wspomaganie rozwoju młodych roślin
 • zwalczanie chwastów
 • ochrona przed erozją
 • szkółkarstwo i sadownictwo
 • uprawy ekologiczne
kod produktu

Tagi:

 • oszczędność czasu - materiał eliminuje konieczność odchwaszczania plantacji i upraw 
 • ekologiczne i tańsze w uprawie rośliny - zastosowanie agrotkaniny pozwala wyeliminować stosowanie herbicydów
 • przyspiesza wzrost roślin - dodatkowo wspomaga rozwój roślin poprzez zatrzymywanie wilgoci w glebie i utworzenie dodatkowego porządanego mikroklimatu dla korzeni

Kupując ten produkt od nas, otrzymasz dodatkowe korzyści:
 • profesjonalne doradztwo
  • dobór optymalnych rozwiązań technicznych
  • szybki dostęp do wiedzy technicznej
   • możliwość kontaktu z doradcami technicznymi producentów
   • specyfikacje techniczne i poradniki wykonawcze
 • oszczędzasz pieniądze
  • hurtowa cena przy większym zakupie
  • alternatywne rozwiązania - dobieramy zamienniki - doradzamy możliwość stosowania produktów zamiennych (np. tańszych)
 • oszczędzasz swój czas
  • szybka dostawa dzięki sieci 21 lokalnych magazynów
  • pomoc przy przygotowaniu ofert przetargowych
  • wsparcie podczas realizacji inwestycji w ramach programu VIP
 • gwarancja udanej współpracy z rzetelnym i uczciwym partnerem

ÖkolysTM chroni młode rośliny przed chwastami w sposób ekologiczny. By zwiększyć ich szansę na przetrwanie i rozwój nasza innowacyjna agrotkanina tworzy optymalny mikroklimat u podnóża rośliny, a po trzech latach efektywnego zwalczania chwastów Ökolys TM zaczyna się rozkładać i przekształcać w próchnicę, wodę i CO2.  Tkanina ÖkolysTM jest zgodna z normą EN 13432: Materiał nie zawiera żadnych szkodliwych substancji jest w 100%
biodegradowalny i kompostowalny. Potwierdza to certyfikat ‘OK compost’ wydany przez niezależną organizację certyfikującą VINÇOTTE.

ÖkolysTM jest tkaniną zawierającą unikalne połączenie dwóch biopolimerów, z których jeden jest biodegradowalny, a drugi kompostowalny. Ten wyjątkowy skład został opracowany w drodze naukowych badań prowadzonych w
kontrolowanych warunkach przez trzy lata. Rezultatem jest wydajne, trwałe i ekologiczne zwalczanie chwastów. Idealny dla terenów zielonych, tak publicznych, jak i prywatnych oraz architektury krajobrazu.

Dane techniczne:

- gramatura: 110g/m2,
- przepuszczalność wodna: 0,010 l/m2/s (ISO 11058),
- szerokość: 105, 155, 207, 310 i 415 cm,
- długość: 100 m,
- kurczenie się @ 50°C: 1,5%,
- kolor zielono-czarny.
 

Biodegradowalna agrotkanina to rodzaj materiału stosowanego w rolnictwie i ogrodnictwie, który charakteryzuje się zdolnością do rozkładu w środowisku naturalnym w krótkim czasie. Zwykle wykonana jest z naturalnych materiałów, takich jak skrobia kukurydziana, włókna jutowe, celuloza, bawełna, len lub konopie.

Agrotkaniny biodegradowalne mają szereg korzyści w porównaniu z tradycyjnymi agrotkaninami, które są wykonane z tworzyw sztucznych, takich jak polipropylen (PP) czy polietylen (PE). Jedną z najważniejszych zalet biodegradowalnych agrotkanin jest ich wpływ na środowisko. W przeciwieństwie do tradycyjnych agrotkanin, biodegradowalne agrotkaniny ulegają biodegradacji w krótkim czasie, co oznacza, że ​​nie powodują one zanieczyszczenia środowiska.

Agrotkaniny biodegradowalne mają również pozytywny wpływ na rośliny. Dzięki temu, że pozwalają na przepuszczanie powietrza i wody, a jednocześnie chronią rośliny przed nadmiernym nasłonecznieniem i wiatrem, zwiększają ilość wilgoci w glebie i zapewniają optymalne warunki do wzrostu roślin. Dodatkowo, gdy agrotkanina ulegnie rozkładowi, staje się naturalnym nawozem dla roślin.

Agrotkaniny biodegradowalne są coraz popularniejsze w rolnictwie i ogrodnictwie, ze względu na swoje pozytywne właściwości i wpływ na środowisko. Warto jednak pamiętać, że biodegradacja materiałów zależy od wielu czynników, takich jak wilgotność gleby, temperatura i dostępność tlenu, dlatego ważne jest, aby stosować je zgodnie z zaleceniami producenta.

Dodatkowe informacje
oczekiwane informacje
Twoje dane kontaktowe
imię / nazwisko / pseudonim *
telefon
e-mail *
prywatność i ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest jest P.W. Structum Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, ul. Szeligowskiego 8/99, NIP: 712-015-64-12, KRS: 0000017929, REGON: 004164804. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia formularza. Więcej informacji w zakresie ochrony danych osobowych znajdzie Pani/Pan w Klauzuli informacyjnej RODO i Polityce Prywatności.

zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Wyrażam zgodę na przetworzenie danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 oraz według zasad opisanych w Polityce Prywatności przesłanych przez ten formularz w celu udzielenia odpowiedzi na moje pytanie z użyciem podanego przeze mnie adresu e-mail lub numeru telefonu. Poinformowano mnie o moich prawach, które wynikają z mocy prawa i zostały wymienione w Polityce Prywatności.

TAK, zgoda na przetwarzanie danych osobowych *
ochrona antyspamowa
kod antyspamowy

Zapytaj o cenę

m2
1 m2

Menadżer Produktu czeka na Twoje pytania.

Daniel Sokołowski
tel.: 333 33 77 33
handel(at)technologie-budowlane.com

Inni kupowali

Oceń

średnia ocena: 5

liczba ocen: 2

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

 • Aplikacja na androida

Newsletter