Uszczelniacz hydrauliczny na mokro

Wersja do druku Poleć znajomemu

Uszczelniacz hydrauliczny na mokro to środek do uszczelniania mokrego podłoża. Uszczelniacz może być nakładany bezpośrednio na miejsca wypływu wodu -  w ciągu 3 minut twardnieje i blokuje wycieki wody. Przykładem takiego uszczelniacza jest cement hydrauliczny MAXPLUG.

Przykładowe sytuacje stosowania uszczelniacza hydraulicznego MAXPLUG

Ouszczelniacz na mokrobiekty na których stosowan jest MAXPLUG, to przykładowo:

  • rurociągi wodociągowe i kanalizacyjne
  • zapory wodne, zbiorniki ścieków
  • zbiorniki wody pitnej
  • tunele, piwnice, fundamenty

Uszczelniacz ten charakteryzuje się następującymi właściwościami:

  • Natychmiast tamuje wycieki wody, nawet pod ciśnieniem. Jest to możliwe dzięki temu, że uszczelniacz tworzy gęstą, wodoszczelną masę, która szybko wiąże się z podłożem.
  • Nie jest materiałem kurczliwym. Oznacza to, że po związaniu nie pęka i nie odkształca się, co zapewnia trwałość uszczelnienia.
  • Zaprawa ekspansywna – przyrost objętości w trakcie wiązania. Dzięki temu uszczelniacz wypełnia nawet drobne szczeliny i nieszczelności.
  • Nie zawiera domieszek powodujących korozję. Jest to ważne w przypadku uszczelniania instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych.
  • Twardnieje pod wodą. Oznacza to, że można go stosować do uszczelniania podłoży, które są stale narażone na działanie wody.
  • Wymaga jedynie dodania wody. Jest to wygodne i ułatwia przygotowanie uszczelniacza.

Cement hydrauliczny MAXPLUG jest przykładem uszczelniacza hydraulicznego na mokro. Jest to szybkowiążąca zaprawa naprawcza, która po stwardnieniu tworzy wodoszczelną i niekurczliwą masę. MAXPLUG jest przeznaczony do naprawy ubytków przewodzących wodę, nawet pod wysokim ciśnieniem i pod wodą.

Przygotowanie podłoża przed zastosowaniem uszczelniacza hydraulicznego na mokro jest bardzo ważne. Podłoże powinno być czyste, nośne i wolne od luźnych, zniszczonych fragmentów oraz substancji mogących mieć wpływ na przyczepność zaprawy (oleje, powłoki malarskie, smary). Rysy i pęknięcia należy rozkuć na głębokość 20 mm, tworząc prostokątną lub trapezową bruzdę. W przypadku podłoży suchych przed wykonaniem naprawy, należy je obficie nawilżyć wodą.

Przygotowanie uszczelniacza hydraulicznego na mokro jest bardzo proste. Wystarczy wymieszać materiał z odpowiednią ilością wody. Do przygotowanej porcji materiału powoli dodawać wodę – 1 kg MAXPLUG wymaga dodania 230 cm3 wody. Mieszać tak długo, aż woda dokładnie wniknie w materiał i zostanie uzyskana jednolita masa o konsystencji gęsto plastycznej.

Wykonanie naprawy polega na wypełnieniu uszczelniaczem ubytku w podłożu. Rozrobiony materiał należy uformować do odpowiedniego kształtu. Materiał dokładnie wcisnąć w miejsce wykonywania naprawy. W przypadku występowania wycieków bieżących plombę przytrzymać nieruchomo przez okres 30 sekund do 3 minut. Nadwyżkę materiału szybko usunąć przez ścięcie szpachelką. Ścinanie rozpoczynać od środka naprawionego miejsca, aby pozwolić na związanie MAXPLUG. Na koniec zaślepić dren. Zaleca się wykończenie naprawianej powierzchni powłoką MAXSEAL.

Uszczelniacze hydrauliczne na mokro są skutecznym i trwałym sposobem na uszczelnienie mokrych podłoży. Można je stosować w szerokim zakresie zastosowań, zarówno w budownictwie, jak i w przemyśle.

Uszczelniacz do betonu to środek z rodzaju hydroizolacji do stosowania punktowego, powierzchniowego lub w całej objętości betonu. Uszczelniacze do betonu to wąska grupa uszczelniaczy i uszczelnień budowlanych, które mogą być stosowane do uszczelniania innych powierzchni oraz połączeń i dylatacji.

więcej »

Plastyczna masa uszczelniająca MAXFLEX 100 LM to uszczelniacz odporny na UV i warunki atmosferyczne, który służy do uszczelniania różnych powierzchni. Ta elastyczna masa została zaprojektowana, aby zapewnić trwałe i nieprzepuszczalne uszczelnienie na różnych materiałach, takich jak beton, metal, drewno, płytki ceramiczne i inne.

więcej »

Hydroizolacje

Hydroizolacje budowlana to materiały do wykonania zabezpieczania budynku przed wilgocią, wodą i wilgocią powietrza. Hydroizolacja ma na celu zminimalizowanie szkód związanych z wilgocią, takich jak deformacje konstrukcji, korozja, pleśń i nieprzyjemny zapach. Hydroizolacja jest szczególnie ważna w przypadku narażenia elementów budynku na wilgoć, takich jak tarasy, balkony, piwnice, dachy i ściany.

Hydroizolacja może być przeprowadzona w różny sposób, w zależności od rodzaju konstrukcji i miejsca, które ma być zabezpieczone. Najczęściej stosowane materiały do hydroizolacji to:

  1. Folie hydroizolacyjne: Folie te są wykonane z polietylenu, polipropylenu lub PCV. Są one stosowane na dachu, podłodze, w ścianach i na tarasach.

  2. Emulsje asfaltowe: Emulsje te są stosowane w celu zapewnienia szczelności i wodoodporności dachów i fundamentów.

  3. Masy bitumiczne: Masy te są stosowane do uszczelniania rur, kanałów, dachów i balkonów.

  4. Powłoki hydroizolacyjne: Farby te są stosowane do malowania powierzchni wewnętrznych i zewnętrznych, takich jak ściany, dachy i tarasy.

  5. Maty bentonitowe, papy, membrany izolacyjne

W przypadku przeprowadzania hydroizolacji budowlanej ważne jest, aby wybrać odpowiedni materiał do zabezpieczenia konkretnego elementu budynku oraz aby przestrzegać zaleceń producenta dotyczących sposobu aplikacji materiału. Warto również zadbać o regularną kontrolę stanu hydroizolacji oraz dokonywać niezbędnych napraw w przypadku wykrycia uszkodzeń.

 1  2  3  Następne » 
do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter