Izolacje bentonitowe

Bentonitowy system hydroizolacji VOLCLAY

Produkty gamy VOLCLAY to jedyne samonaprawialne materiały uszczelniające. Izolacje budowlane gamy Volclay wykorzystują naturalny granulat bentonitowy jako aktywny czynnik uszczelniający.

Typowe zastosowania: uszczelnienie zbiorników wodnych, wykonanie zbiorników przeciwpożarowych.


Hydroizolacje Systemu VOLCLAY to pełna gama produktów, w tym: BENTOMAT, VOLTEX, SWELLTITE, WATERSTOP RX, BENTOSEAL, GARDENMAT.


Układanie izolacji bentonitowej VOLTEX. Izolacja płyty dennej. Widoczne wyprowadzenia pionowe na ścianę remontowanego budynku.

Izolacja ściany budynku - izolacja bentonitowa VOLTEX.

Układanie izolacji VOLTEX pod zbrojeniem.

Izolacja bentonitowa dużego centrum handlowego. Technologia VOLCLAY.

Izolacja bentonitowa piwnicy.

Sposób wykonania izolacji przeciętej elementami konstrukcyjnymi.

 

Voltex to efektywna bentonitowa mata hydroizolacyjna. Powstaje z zespolenia trzech komponentów: warstwy min. 3,3 kg/m2 granulatu bentonitowego CETCO, umieszczonego między tkaniną i włókniną polipropylenową. Zespolenie w jednorodny wyrób zapewnia opatentowany proces igłowania, polegający na zaczepianiu specjalnymi igłami włókien ze spodniej włókniny i przeciąganiu ich przez warstwę bentonitu poza tkaninę, przez co osiąga się wzajemne powiązanie geotekstyliów oraz zamknięcie i ściśnięcie bentonitu. Voltex DS jest od strony geowłókniny dodatkowo laminowany membraną polimerową. Voltex stanowi doskonałą, aktywną izolację przeciwwodną budowli podziemnych oraz podziemnych części budynków.

Voltex L i Voltex LDS to są również maty bentotnitowe. Voltex LDS jest od strony geotkaniny dodatkowo laminowany membraną polimerową. Zespolenie w jednorodny wyrób zapewnia opatentowany proces igłowania, polegający na zaczepianiu specjalnymi igłami włókien ze spodniej włókniny i przeciąganiu ich przez warstwę bentonitu poza tkaninę, przez co osiąga się wzajemne powiązanie geotekstyliów oraz zamknięcie i ściśnięcie bentonitu. Maty układane są niebieską stroną do konstrukcji. Zastosowanie specjalnej włókniny umożliwia szybszą penetrację bentonitu w stronę konstrukcji. Dzięki temu istniejące lub nowopowstałe rysy konstrukcji zostają szybko wypełnione przez pęczniejący bentonit i w ten sposób uszczelnione. Taka konstrukcja produktu umożliwia też szybsze zespalanie się i uszczelnianie zakładów.

Bentomat to izolacyjna mata bentonitowa do zastosowań w budownictwie wodnym. Odmiany BENTOMATU: ST, SC, SP oraz BENTOMAT laminowany folią: STL, SCL, SPL. BENTOMAT znajduje zastosowanie głównie w budownictwie ziemnym i ochronie środowiska jako bariera przeciwwodna w ochronie gruntów i wód gruntowych.


 

Hydroizolacje bentonitowe to rodzaj izolacji wodochronnej stosowany w budownictwie. Bentonit to rodzaj gliny, który wykorzystuje się do tworzenia membrany o bardzo dobrej zdolności do zatrzymywania wody. Hydroizolacja bentonitowa jest stosowana do izolacji ścian, fundamentów, dachów i innych elementów budynków narażonych na wilgoć.

Hydroizolacja bentonitowa składa się z arkuszy bentonitu o grubości około 3 mm, zabezpieczonych z obu stron materiałem filtrującym z włókien poliestrowych. Arkusze bentonitu układa się na powierzchniach, które mają być izolowane, przy czym należy pamiętać, że powierzchnie muszą być suche i wolne od pyłu i innych zanieczyszczeń. Następnie arkusze łączy się ze sobą, tworząc szczelne połączenia, zwykle za pomocą specjalnych klipsów.

W kontakcie z wodą bentonit pęcznieje, tworząc szczelną i trwałą barierę wodochronną. Hydroizolacje bentonitowe charakteryzują się bardzo dobrymi właściwościami izolacyjnymi i są szczególnie polecane do izolacji elementów budynku, które są narażone na duże naprężenia mechaniczne, takie jak fundamenty.

Hydroizolacje bentonitowe są stosowane przede wszystkim w budynkach przemysłowych, ale coraz częściej także w budynkach mieszkalnych. Przed przystąpieniem do izolacji z wykorzystaniem hydroizolacji bentonitowej, ważne jest, aby dokładnie przeanalizować warunki, w jakich będzie ona stosowana, a także zwrócić uwagę na wymagania technologiczne związane z jej montażem.

Nazwa Producent Jedn. miaryCenaZamów
VOLTEX - bentonitowa mata izolacyjnaVOLTEX - bentonitowa mata izolacyjnaCetcom2Zapytaj o cenę
TAŚMA BENTONITOWATAŚMA BENTONITOWAprodukt polskimbZapytaj o cenę
ACTITEX - bentonitowa mata izolacyjnaACTITEX - bentonitowa mata izolacyjnaGDAm2Zapytaj o cenę
Bentonitowa płuczka wiertnicza ULTRA GELBentonitowa płuczka wiertnicza ULTRA GELCetcokgZapytaj o cenę
Taśma M-STOPmbZapytaj o cenę
CONTAFLEX - Cetflex AC ACFCONTAFLEX - Cetflex AC ACFprodukt polskimbZapytaj o cenę
ACTISTOP 25x20 - taśma bentonitowaACTISTOP 25x20 - taśma bentonitowaGDAmbZapytaj o cenę
ACTIMAT NW 50 - geomata bentonitowaACTIMAT NW 50 - geomata bentonitowaGDAm2Zapytaj o cenę
Bentomat SP (5 kg/m2)Bentomat SP (5 kg/m2)Cetcom2Zapytaj o cenę
Bentonitowy granulat hydroizolacyjny WATERSTOPPAGEBentonitowy granulat hydroizolacyjny WATERSTOPPAGECetcokgZapytaj o cenę
Waterstop Rx 101 - taśma izolacyjna 2,5 x 2,0cmWaterstop Rx 101 - taśma izolacyjna 2,5 x 2,0cmCetcomb21,16 PLN
Klej Masprim SKW (dawniej Maxbit SKW)Klej Masprim SKW (dawniej Maxbit SKW)CetcokgZapytaj o cenę
Szpachla M 2000CetcolitrZapytaj o cenę
Granulat w tubie HydrobarGranulat w tubie HydrobarCetcombZapytaj o cenę
Swelltite membrana hydroizolacyjnaSwelltite membrana hydroizolacyjnaCetcom2Zapytaj o cenę
 1  2  Następne » 
do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter