MAXBOND

Wersja do druku Poleć znajomemu
warswa sczepna do betonu - łączenie warstw betonu - grunt do betonu

MAXBOND to profesjonalny grunt do betonu, który działa jako warstwa sczepna pomiędzy warstwami betonu.

Podstawowe cechy

Producent: Drizoro
Symbol: DR_34_mostek_sczepny
Opakowanie: Wiadro 25 l
Jednostka: litr
Cena hurtowa ponad: 100 litr
Minimalne zamówienie: 25 litr
Specjalizacja: warstwa szczepna, warstwa adhezyjna do betonu, mostek sczepny

Uwagi: warstwa sczepna do łączenia starego betonu z nowym, różowy kolor
Zużycie: 5-8 m2/l

Grupa produktów: mostek sczepny, grunt do betonu
Rozwiązywane problemy: pęknięcia w betonowej posadzce
Zastosowanie: naprawa żelbetu i betonu, nadlewanie betonu
Rozwiązania systemowe: izolacja tarasu nad pomieszczeniem ogrzewanym - Drizoro

Sytuacje stosowania

typowe sytuacje stosowania środka adhezyjnego MAXBOND:

kod produktu
 • MAXBOND jest bardzo łatwy i tani w stosowaniu
 • raz położony nie reaguje na zmiany temperatury
 • elastyczny grunt na beton i inne trudne podłoża
 • grunt penetrujący do betonu - wzmacnia strukturę betonu
 • odporny chemicznie na zasady
 • grunt do starego betonu
 • niepalny, obojętny chemicznie, nie zawiera lotnych rozpuszczalników
 • może być użyty na powierzchnie wilgotne, jednak nie gdy „stoi” woda
 • bardzo zwiększa przyczepność między warstwami takich samych lub różnych materiałów budowlanych

 


Kupując ten produkt od nas, otrzymasz dodatkowe korzyści:
 • profesjonalne doradztwo
  • dobór optymalnych rozwiązań technicznych
  • szybki dostęp do wiedzy technicznej
   • możliwość kontaktu z doradcami technicznymi producentów
   • specyfikacje techniczne i poradniki wykonawcze
 • oszczędzasz pieniądze
  • hurtowa cena przy większym zakupie
  • alternatywne rozwiązania - dobieramy zamienniki - doradzamy możliwość stosowania produktów zamiennych (np. tańszych)
 • oszczędzasz swój czas
  • szybka dostawa dzięki sieci 21 lokalnych magazynów
  • pomoc przy przygotowaniu ofert przetargowych
  • wsparcie podczas realizacji inwestycji w ramach programu VIP
 • gwarancja udanej współpracy z rzetelnym i uczciwym partnerem

DANE PODSTAWOWE PRODUKTU:
MAXBOND jest specjalnie opracowaną żywicą do wzajemnego łączenia różnych warstw betonu oraz zapewniającą lepszą przyczepność do powierzchni, która jest gładka nieporowata. Spełnia on wówczas rolę solidnego mostu łączącego dwa materiały.
Zapobiega także odparzaniu się wypraw cementowych, nadlewek betonowych, ponieważ zaaplikowana, na podkład betonowy, warstwa MAXBOND nie dopuszcza do odsysania wody, przez podkład, niezbędnej do procesu hydratacji, z dolnej części wyprawy, nadlewki.

ZASTOSOWANIE

ZALETY zaprawy sczepnej do betonu MAXBOND

 • Bardzo łatwy i tani w stosowaniu.
 • Raz położony nie reaguje na zmiany temperatury.
 • Elastyczny.
 • Odporny na zasady.
 • Niepalny, obojętny chemicznie, nie zawiera lotnych rozpuszczalników.
 • Może być użyty na powierzchnie wilgotne, jednak nie gdy „stoi” woda.
 • Bardzo zwiększa przyczepność między takimi samymi lub różnymi materiałami budowlanymi.

INSTRUKCJA STOSOWANIA

Powierzchnia musi być czysta, sucha, trwała, wolna od kurzu i resztek pokruszonego starego materiału. Z powierzchni należy usunąć farby rozpuszczalne w wodzie oraz tapety. Gdy materiał pokrywający powierzchnię jest niewiadomego pochodzenia, zaleca się wykonanie na nim próby, a następnie 7-dniową obserwację.
Dopuszcza się aplikację produktu na podłoże matowo wilgotne.
Do aplikacji należy używać pędzla, wałka lub natrysku w celu wykonania jednolitej powłoki. Gdy powierzchnia jest porowata, dla lepszego rezultatu, należy nałożyć dwie warstwy.
MAXBOND jest różowy i dlatego powleczona nim powierzchnia jest łatwo widoczna. Po zastosowaniu produktu należy odczekać 20 min , przed położeniem betonu, zaprawy lub tynku jednak nie później niż 24 h.
Używane do aplikacji narzędzia powinny być wyczyszczone wodą.

UWAGI

 • Nie powlekać powierzchni pod ciśnieniem hydrostatycznym.
 • MAXBOND nie należy stosować poniżej 5st C lub na bardzo zimne powierzchnie.
 • Nie przetrzymywać go w zbyt niskiej temperaturze by zapobiec jego przemrożeniu.
 • MAXBOND nie ulegnie uszkodzeniu, gdy po przemrożeniu zostanie przemieszany i pozostawiony w ciepłej temperaturze. Unikać długiego przemrożenia, które może produkt zniszczyć.
 • Nie stosować na martwe tynki.
 • Zapobiegać powstawaniu rozlewisk MAXBOND i tworzeniu się w nim por.

WYDAJNOŚĆ

5 - 8 m2/l w zależności od porowatości podłoża.

KOLOR

Różowy

OPAKOWANIE

Puszki 25 l

PRZECHOWYWANIE

W suchym i ciepłym pomieszczeniu, w oryginalnym pojemniku przez 12 miesięcy.

BHP

MAXBOND jest produktem nietoksycznym, ale trzeba unikać kontaktu ze skórą i oczami. Używać rękawic i gogli ochronnych. Jeśli produkt dostanie się do oczu należy dokładnie przemyć czystą wodą, ale nie pocierać. W przypadku kontaktu ze skórą zmyć starannie czystą wodą i mydłem. Jeśli podrażnienie się utrzymuje, należy zwrócić się do lekarza. Karta bezpieczeństwa dostępna na życzenie. Usuwanie produktu i jego pustych opakowań musi być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami.

GWARANCJA

Wszystkie produkty firmy DRIZORO wytwarzane są z najlepszych, dostępnych surowców, co zapewnia ich wysoką jakość.
Nasza gwarancja dotyczy jakości produktu, a nie jego zastosowania poza naszą kontrolą. Za wszelkie użycie produktów do celów nie określonych w tym biuletynie, firma nie ponosi odpowiedzialności.
Wartość gwarancji nie może przewyższać wartości nabytego produktu.
 

Grunt sczepny do betonu MAXBOND jest specjalnie opracowaną żywicą do wzajemnego łączenia różnych warstw betonu oraz zapewniającą lepszą przyczepność do powierzchni, która jest gładka nieporowata. Grunt sczepny do łączenia różnych warstw betonu oraz zapewniającą lepszą przyczepność do powierzchni, która jest gładka nieporowata, spełnia on wówczas rolę solidnego mostu łączącego dwa materiały. Maxbond tworzy bardzo cienką warstwę masy sczepnej do łączenia starego betonu z nowym.

Warstwa szczepna to warstwa stosowana do połączenia dwóch warstw betonu, tak aby były one trwale ze sobą połączone. Jest to bardzo ważne, ponieważ zapewnia ona integralność struktury betonowej i zwiększa jej wytrzymałość. Warstwa szczepna jest stosowana na przykład w przypadku łączenia posadzek, ścian, lub filarów.

Do wykonania warstwy szczepnej stosuje się materiały, które zapewniają dobrą przyczepność do betonu oraz jego wytrzymałość mechaniczną. Do najczęściej stosowanych materiałów używanych jako warstwa szczepna do betonu należą:

 • zaprawa cementowo-piaskowa (tzw. zaprawa klejowa) - zwykle stosowana jest do łączenia elementów betonowych o dużych powierzchniach, np. w przypadku połączenia płyty fundamentowej z murami oporowymi,
 • kleje epoksydowe - są to materiały, które zapewniają bardzo wysoką wytrzymałość mechaniczną, odporność na ścieranie i na działanie różnych czynników atmosferycznych. Są stosowane do łączenia betonu w miejscach narażonych na duże obciążenia, jak na przykład w podłogach przemysłowych.

Grunt do betonu jest stosowany przed wylewaniem betonu, aby zwiększyć przyczepność betonu do podłoża i zapewnić jego trwałość. Grunt do betonu zwykle składa się z mieszaniny cementu, piasku i wody, a także dodatków chemicznych, które zapewniają lepsze właściwości przyczepne. Przed nałożeniem gruntu należy upewnić się, że powierzchnia podłoża jest dobrze oczyszczona i pozbawiona zanieczyszczeń, takich jak tłuszcz, olej, farba itp. W przypadku nieodpowiedniego przygotowania powierzchni, grunt może nie przylegać odpowiednio do podłoża i nie spełniać swojej funkcji.

MAXBOND to warstwa adhezyjna do betonu, która służy do zwiększenia przyczepności między betonem a innymi powierzchniami. Jest to specjalny klej, który jest stosowany przed nałożeniem nowej warstwy betonu lub innych materiałów na już istniejącą powierzchnię betonową.

Warstwa adhezyjna MAXBOND jest stosowana, aby zapewnić lepszą przyczepność między powierzchniami i zwiększyć wytrzymałość połączenia. Może być stosowana na różnych powierzchniach betonowych, takich jak ściany, podłogi, stropy, kolumny i inne elementy konstrukcyjne.

MAXBOND jest łatwy w użyciu i jest zwykle aplikowany w formie płynnej na powierzchnię betonową przy użyciu pędzla, wałka lub natrysku. Następnie nałożona warstwa kleju jest suszona przez określony czas, przed nałożeniem nowej warstwy betonu lub innych materiałów.

Dzięki zastosowaniu warstwy adhezyjnej MAXBOND, możliwe jest połączenie różnych rodzajów materiałów, takich jak beton, metal, drewno czy tworzywa sztuczne. Warstwa adhezyjna MAXBOND jest także odporna na działanie wody, soli, kwasów i innych szkodliwych substancji chemicznych, co sprawia, że jest ona skuteczną ochroną przed korozją.

Dodatkowe informacje
oczekiwane informacje
Twoje dane kontaktowe
imię / nazwisko / pseudonim *
telefon
e-mail *
prywatność i ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest jest P.W. Structum Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, ul. Szeligowskiego 8/99, NIP: 712-015-64-12, KRS: 0000017929, REGON: 004164804. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia formularza. Więcej informacji w zakresie ochrony danych osobowych znajdzie Pani/Pan w Klauzuli informacyjnej RODO i Polityce Prywatności.

zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Wyrażam zgodę na przetworzenie danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 oraz według zasad opisanych w Polityce Prywatności przesłanych przez ten formularz w celu udzielenia odpowiedzi na moje pytanie z użyciem podanego przeze mnie adresu e-mail lub numeru telefonu. Poinformowano mnie o moich prawach, które wynikają z mocy prawa i zostały wymienione w Polityce Prywatności.

TAK, zgoda na przetwarzanie danych osobowych *
ochrona antyspamowa
kod antyspamowy

FAQ warstwa sczepna

Warswa sczepna do betonu

 • Warswa sczepna do betonu - co to jest i jak działa?
 • Jak poprawić jakość połączeń między warstwami betonu?
 • Grunt do betonu MAXBOND - co to jest i jak działa?
 • Mostek sczepny do betonu MAXBOND - co to jest i jak działa?

  MAXBOND to mostek sczepny, czyli specjalny grunt do betonu, który został opracowany w celu poprawy jakości połączeń między starym a nowym betonem, oraz między betonem a stali. Preparat jest produkowany przez firmę DRIZORO, która specjalizuj...

  więcej
 • Wyrównanie posadzki

  Wyrównanie posadzki to proces polegający na uzyskaniu jednolitej powierzchni podłogi poprzez usunięcie nierówności i wygładzenie jej powierzchni. Wyrównanie posadzki wykonujemy przed układaniem płytek, paneli, wykładzin, czy innych mat...

  więcej
 • Masa sczepna do łączenia starego betonu z nowym

  Masa sczepna MAXBOND to specjalny mostek sczepny w postaci różowego płynu, która jest stosowana do łączenia starego betonu z nowym. Jest to produkt, który charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami adhezyjnymi, dzięki czemu za...

  więcej
 • Jaką zaprawą naprawić dziury w posadzce betonowej?

  Naprawa dziur i ubytków w posadzce betonowej. Dobór materiałów naprawczych, kolejność czynności, przygotowanie podłoża, etc.

  więcej

Zapytaj o cenę

litr
25.00 litr

Menadżer Produktu czeka na Twoje pytania.

Michał Strzalka
tel.: 221001155
info(at)technologie-budowlane.com

Zobacz więcej produktów z kategorii: Grunty i kleje, Grunty do betonu, Warstwa sczepna

Inni kupowali

Oceń

średnia ocena: 4.1

liczba ocen: 7

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

 • Aplikacja na androida

Newsletter