Warstwa odcinająca z geowłókniny

Wersja do druku Poleć znajomemu

Warstwa odcinająca z geowłókniny jest wykorzystywana w budownictwie, w celu oddzielenia warstwy gruntu od warstwy materiału, który jest na niem kładziony. Inne określenie warstwy odcinającej, to warstwa separacyjna.

Geowłóknina, z której jest wykonana warstwa odcinająca, charakteryzuje się wysoką wytrzymałością i odpornością na działanie czynników atmosferycznych oraz kwasów, zasad i soli. Dzięki swoim właściwościom geowłóknina może być stosowana w wielu rodzajach budownictwa, takich jak drogi, autostrady, place budowy, lotniska, baseny, tamy, ściany oporowe i wiele innych.

Warstwa odcinająca z geowłókniny zapobiega mieszanym warstwom materiałów, co zapewnia stabilność i trwałość konstrukcji oraz ogranicza ryzyko erozji gruntu. Ponadto, geowłóknina, z której wykonana jest warstwa odcinająca, jest ekologicznym materiałem, który można łatwo recyklingować i przetwarzać w nowe produkty.

Przykładowe miejsce wykorzytania geowłóknina separacyjnej jest wykonanie drogi tymczasowej na budowie z wykorzystaniem geosyntetyków drogowych.

Geosytnetyki do wykonania warstwy odcinającej

Do pobrania

cena hurtowa i szybka dostawa ► zamówienie telefoniczne ► 814 608 814
geowłóknina drenażowa

Geowłóknina TYPAR SF-27 to wysokiej jakości geowłóknina polipropylenowa przeznaczona do wykonywania drenaży, odwodnień i separacji.

Podstawowe parametry TYPAR SF27

Symbol [g/m2] w.rozciąg. [ kN/m ] w. przebicie [ N ] jednostka
SF-27(3267) 90 5,10 800 m2

Tabela doboru geowłókniny Typar do obszaru zastosowań.

Podstawowe cechy

Producent: Du Pont
Symbol: SF-27(3267)
Ilość handlowa: 5.20 m2
Minimalne zamówienie: 104 m2
Specjalizacja: drenaże, separacja, odwodnienia, filtracja, drenaże francuskie

Grupa produktów: geowłóknina
Rozwiązywane problemy: zapadający się chodnik - poobniżane fragmenty kostki brukowej , rozmywanie skarp, erozja gruntu, osuwanie skarp i zboczy, osiadanie nasypów, koleinowanie dróg i parkingów
Zastosowanie: stabilizacja gruntu, separacja, filtracja, ochrona, pielęgnacja wilgotnościowa betonu, drenowanie, odwadnianie

Sytuacje stosowania

Kod QR produktu

Tagi:

Oceń

średnia ocena: 5

liczba ocen: 5

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter