Geowłóknina poliestrowa Duraspun 120

Wersja do druku Poleć znajomemu
geowłóknina poliestrowa pod nieduże obciążenia

 Geowłóknina poliestrowa do stosowania przy pracach ziemnych nie wystawiona na większy nacisk

Podstawowe cechy

Producent: produkt importowany
Symbol: DUR_120
Opakowanie: rolka 540 m2
Jednostka: m2
Specjalizacja: drenaż, budowa dróg, zabezpieczanie skarp, wzmacnianie gruntu

Grupa produktów: geowłóknina
Rozwiązywane problemy: koleinowanie dróg i parkingów
Zastosowanie: stabilizacja i zabezpieczenie przeciwerozyjne skarp, stabilizacja gruntu, drenowanie, odwadnianie, budowa zbiorników wodnych, budowa wysypisk odpadów, budowa dróg tymczasowych i placów

Sytuacje stosowania

 typowe zastosowania geowłókniny poliestrowej Duraspun 120:

 • podbudowa pod chodniki o małym nalęzeniu ruchu, które ulegają zapadaniu
 • mieszanie się warstw podbudowy
 • przeciwdziałanie uszkodzeniom betonu w fazie dojrzewania wynikające z jego zbyt szybkiego odparowywania (poprawa warunków dojrzewania betonu poprzez przykrycie)
 • ograniczenie parowania wody z dojrzewającego betonu

 

kod produktu

Tagi:

 • dobra właściwości filtracyjne
 • bardzo dobry materiał do drenaży
 • znakomity stosunek ceny do jakości

 


Kupując ten produkt od nas, otrzymasz dodatkowe korzyści:
 • profesjonalne doradztwo
  • dobór optymalnych rozwiązań technicznych
  • szybki dostęp do wiedzy technicznej
   • możliwość kontaktu z doradcami technicznymi producentów
   • specyfikacje techniczne i poradniki wykonawcze
 • oszczędzasz pieniądze
  • hurtowa cena przy większym zakupie
  • alternatywne rozwiązania - dobieramy zamienniki - doradzamy możliwość stosowania produktów zamiennych (np. tańszych)
 • oszczędzasz swój czas
  • szybka dostawa dzięki sieci 21 lokalnych magazynów
  • pomoc przy przygotowaniu ofert przetargowych
  • wsparcie podczas realizacji inwestycji w ramach programu VIP
 • gwarancja udanej współpracy z rzetelnym i uczciwym partnerem

Geowłóknina poliestrowa DuraSpun 120 jest materiałem, który stosuje się w drogownictwie m.in. przy stabilizacji podłoża przy budowie dróg, przy tworzeniu podbudowy pod place, parkingi. Materiał znajduje zastosowanie przy separacji (budowa drenaży, podbudowy itp), wzmacnianiiu skarp i brzegów narażonych na erozje i osuwanie.

Można go też z powodzeniem stosować przy pracach betoniarskich w sytuacji zbyt szybkiego wysychania betonu (zapobiega zbyt intensywnemu odparowywaniu).

 

Gramatura: 120 gr/m2

Szczegółowe dane techniczne materiału dostępne w załączonym dokumencie CE (pliki do pobrania)

 

Geowłóknina poliestrowa to materiał wykonany z poliestru, który charakteryzuje się dużą wytrzymałością mechaniczną i odpornością na warunki atmosferyczne. W zależności od zastosowania, geowłóknina może być produkowana w różnych grubościach i gęstościach.

Cienka i tania geowłóknina poliestrowa zwykle ma grubość do 1 milimetra i jest stosowana głównie jako ochrona przed erozją, a także jako warstwa oddzielająca podłoże od materiałów izolacyjnych lub filtrujących. Jest stosowana w różnych dziedzinach, takich jak budownictwo, rolnictwo, przemysł czy ochrona środowiska.

W budownictwie, cienka geowłóknina poliestrowa może być stosowana jako warstwa oddzielająca podłoże od izolacji przeciwwodnej, na przykład podczas układania izolacji termicznej pod fundamentem. Może również być stosowana jako ochrona przed erozją.

W rolnictwie, cienka geowłóknina poliestrowa może być stosowana jako ochrona przed chwastami lub jako materiał filtrujący do przepuszczania wody i powietrza, ale jednocześnie zatrzymujący glebę i ułatwiający utrzymanie właściwej wilgotności ziemi.

Ze względu na swoją cienką i lekką konstrukcję, tania geowłóknina poliestrowa jest również stosowana w innych dziedzinach, takich jak ochrona środowiska, jako materiał filtrujący lub do produkcji torb i worków.

Wszystkie te zastosowania cienkiej i taniej geowłókniny poliestrowej są skuteczne w zapobieganiu korozji, oddzielaniu i filtracji materiałów oraz utrzymaniu odpowiedniej wilgotności podłoża, a jednocześnie są ekonomicznym i łatwym do stosowania rozwiązaniem.

Cienka geowłóknina poliestrowa Duraspun jest stosowana w różnych sytuacjach, w których wymagana jest ochrona powierzchni przed erozją lub uszkodzeniami mechanicznymi. Oto kilka przykładów sytuacji, w których stosuje się geowłókninę Duraspun:

 1. Ochrona powierzchni gleby przed erozją - Geowłóknina Duraspun jest stosowana do ochrony powierzchni gleby przed erozją spowodowaną wodą lub wiatrem. Może być stosowana na skarpach, brzegach rzek, na zboczach gór itp.

 2. Ochrona powierzchni przed uszkodzeniami mechanicznymi - Geowłóknina Duraspun jest stosowana do ochrony powierzchni przed uszkodzeniami mechanicznymi, takimi jak zadrapania, cięcia, pęknięcia itp. Może być stosowana do ochrony powierzchni nawierzchni dróg, placów budowy, powierzchni parkingowych, dachów itp.

 3. Separacja warstw gruntów - Geowłóknina Duraspun może być stosowana do separacji różnych warstw gruntów, takich jak ziemia, piasek, kruszywa itp. W ten sposób zapobiega się mieszaniu się różnych warstw, co może prowadzić do degradacji podłoża.

 4. Stabilizacja powierzchni gruntowej - Geowłóknina Duraspun jest stosowana do stabilizacji powierzchni gruntowej, poprawiając nośność gruntu i zapobiegając osuwaniu się ziemi. Może być stosowana na przykład do stabilizacji podłoża pod drogami, parkingami, alejkami itp.

 5. Ochrona powierzchni przed korzeniami roślin - Geowłóknina Duraspun jest stosowana do ochrony powierzchni przed korzeniami roślin, które mogą powodować uszkodzenia lub deformacje powierzchni. Może być stosowana w ogrodach, parkach, etc.

Dodatkowe informacje
oczekiwane informacje
Twoje dane kontaktowe
imię / nazwisko / pseudonim *
telefon
e-mail *
prywatność i ochrona danych osobowych

Zgodnie z art. 13 ust. 1 i ust. 2 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest jest P.W. Structum Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie, ul. Szeligowskiego 8/99, NIP: 712-015-64-12, KRS: 0000017929, REGON: 004164804. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia formularza. Więcej informacji w zakresie ochrony danych osobowych znajdzie Pani/Pan w Klauzuli informacyjnej RODO i Polityce Prywatności.

zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Wyrażam zgodę na przetworzenie danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 oraz według zasad opisanych w Polityce Prywatności przesłanych przez ten formularz w celu udzielenia odpowiedzi na moje pytanie z użyciem podanego przeze mnie adresu e-mail lub numeru telefonu. Poinformowano mnie o moich prawach, które wynikają z mocy prawa i zostały wymienione w Polityce Prywatności.

TAK, zgoda na przetwarzanie danych osobowych *
ochrona antyspamowa
kod antyspamowy

FAQ geowłókniny i geotkaniny

Praktyczne porady i przegląd produktów z kategorii Geowłókniny i Geotkaniny

Zapytaj o cenę

m2
540.00 m2

Menadżer Produktu czeka na Twoje pytania.

Daniel Sokołowski
tel.: 333 33 77 33
handel(at)technologie-budowlane.com

Zobacz więcej produktów z kategorii: Geowłókniny, Geosyntetyki

Inni kupowali

Oceń

średnia ocena: 5

liczba ocen: 1

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

 • Aplikacja na androida

Newsletter