geosyntetyki

geosyntetyki

geosyntetyki - nowoczesne TECHNOLOGIE-BUDOWLANE - realne oszczędności

Geosyntetyki to materiały stosowane w inżynierii geotechnicznej i budownictwie do wzmacniania, separowania, uszczelniania i filtracji różnych struktur i gruntów. Geosyntetyki są wykonane z polimerów sztucznych i mają różne formy i właściwości w zależności od swojego zastosowania.

Podstawowe rodzaje geosyntetyków i ich zastosowania:

 • Geowłókniny: Są to cienkie, elastyczne arkusze lub maty wykonane z włókien polimerowych. Geowłókniny są stosowane do wzmacniania gruntów, separacji różnych warstw gruntowych oraz filtracji wodnych i gazowych. Są powszechnie używane w budowie dróg, przepustów, skarp, a także w systemach drenażowych.
 • Geosiatki: To siatki wykonane z włókien polimerowych lub metalowych. Geosiatki są używane do wzmacniania gruntów, stabilizacji skarp, wzmocnienia stoków oraz w konstrukcjach podporowych. Mogą być stosowane zarówno w budowie drogowej, jak i w innych projektach geotechnicznych.
 • Geokompozyty: Geokompozyty to kombinacje różnych geosyntetyków, takie jak geowłókniny, geosiatki, folie czy geonetki, które są łączone w celu uzyskania specyficznych właściwości. Przykładowo, geokompozyty uszczelniające wykorzystują kombinację geowłókniny i folii, aby zapewnić efektywną ochronę przed przepływem wody.
 • Geokompozyty: To trójwymiarowe struktury wykonane z geowłóknin lub siatek, wypełnione kamieniami, ziemią lub innym materiałem.
 • Gabiony: Gabiony są stosowane do budowy systemów ochrony brzegów rzek, nabrzeży, ochrony przed erozją, renaturyzacji, a także w konstrukcjach hydrotechnicznych.

Geosyntetyki mają wiele zalet, takich jak wytrzymałość mechaniczna, elastyczność, odporność na działanie czynników atmosferycznych i chemikaliów, łatwość instalacji i wiele innych. Ich stosowanie przyczynia się do zwiększenia trwałości, wydajności i bezpieczeństwa wielu projektów inżynieryjnych.

Pamiętaj, że dokładne zastosowanie geosyntetyków powinno być odpowiednio zaplanowane i dostosowane do konkretnego projektu. Zawsze warto skonsultować się z profesjonalistą lub specjalistą w dziedzinie geotechniki, aby dobrać odpowiednie geosyntetyki i metody ich instalacji.

Dla wszystkich geosyntetyków oferujemy wsparcie technologiczne, pomagamy w zakresie doboru parametrów, realizujemy dostawy na plac budowy, zapewniamy ceny hurtowe.

Od ponad roku korzystamy z dostaw geosyntetyków, które realizowane są przez platformę dystrybucyjną WWW.TECHNOLOGIE BUDOWLANE.COM.  Najczęściej zaopatrujemy się w geowłókniny. Za każdym razem dostawy geosyntetyków realizowane są terminowo i z naszymi oczekiwanimi, bezpośrednio na plac budowy. Katarzyna Naworska, Prezes Zarządu ALBREHTA Sp. z o.o., Polska, Rosja, Litwa, Ukraina
 • Geowłóknina TIMGEO NW PP

  Igłowana geowłóknina PP przeznaczona do stabilizacji, wzmacniania i drenaży. Geowłóknina posiada szeroki zakres parametrów technicznych, który pozwala dobrać odpowiedni rodzaj do wykonywanego zadania.

  więcej »
 • Georuszt jednokierunkowy POLGRID UX

  POLGRID UX to georuszt jednokierunkowy o sztywnych węzłach. Materiał ten produkowany jest w procesie wytłaczania i perforacji układu otworów w arkuszu polietylenu o wysokiej gęstości (HDPE). Następnie perforowane pasma rozciągane są w odpowiedniej temperaturze w kierunku podłużnym. Proces ten zwiększa wytrzymałość i sztywność materiału. Georuszt do zbrojenia gruntu w skarpach, geosiatka szklana.

  więcej »
 • Geosiatka POLGRID BX

  Geosiatka polipropylenowa POLGRID BX to georuszt dwuosiowy, georuszt o sztywnych węzłach, dwukierunkowa geosiatka o otwartej strukturze w postaci georusztu, geosiatka o sztywnych węzłach. Węzły geosiatki są sztywne i stanowią integralny element struktury siatki, a żebra o przekroju kwadratowym zapewniają dobre oparcie dla kruszywa. Proces produkcji geosiatek o sztywnych węzłach polega na wytłaczaniu termoplastycznej płyty z PP z modyfikatorami, mikroperforowaniu oraz rozciąganiu w kierunku wzdłużnym i poprzecznym. Podstawowe przeznaczenie POLGRID BX to zbrojenie gruntu geosyntetykami.

  więcej »
 • Geosyntetyki

  Geosyntetyki, geotkaniny, geosiatki, geowłókniny - te materiały pomagają rozwiązać realne problemy konstrukcyjne

  więcej »
 • Jak umocnić skarpę?

  Skarpy, nasypy i wzniesienia ulegają erozji. Jeżeli chcemy zachować istniejące skarpy w niezmienionej postaci należy wykonać umocnienie skarpy. Skarpy umacniać można na...

  więcej
 • TKANINA BETONOWA

  Mata betonowa SOLIDMAT® jest to geomata typu GCCM (Geosynthetic Cementitious Composit Mat), stanowiącą połączenie dwóch warstw geowłóknin, wypełnionych specjalnie zaprojektowaną mieszanką cementową. SOLIDMAT® jest elastyczną matą, która po nawodnieniu zapewnia cienką, sztywną i wytrzymałą warstwę betonowogeosyntetyczną. SOLIDMAT® wyróżnia się wysoką wytrzymałością na rozciąganie, ściskanie i przebicie. Jest to materiał nieprzepuszczalny, odporny na korozję chemiczną, biologiczną i czynniki atmosferyczne.

  więcej »
 • Geowłóknina TIMGEO NW PES

  Igłowana geowłóknina PES do wielu zastosowań w różnych pracach ziemnych (separacja, ochrona mechaniczna, drenaż).

  więcej »
 • Geosiatka komórkowa Timcell

  Geosiatka komórkowa (popularnie nazywana geokratą) to geosyntetyk przestrzenny przypominający postacią plaster miodu.

  więcej »
 • Geowłóknina Typar SF-37

  Geowłóknina TYPAR SF37 to termicznie utwardzana geowłóknina polipropylenowa.

  Podstawowe parametry TYPAR SF37

  Symbol [g/m2] w.rozciąg. [ kN/m ] w. przebicie [ N ] jednostka
  SF-37(3377) 125 8,00 1180 m2

  Tabela doboru geowłókniny Typar do obszaru zastosowań.

  więcej »
 1  2  3  4  5  Następne » 
do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

 • Aplikacja na androida

Newsletter