Maty bentonitowe - rodzaje i zastosowanie maty bentonitowej

Wersja do druku Poleć znajomemu

MATY BENTONITOWE to geosyntetyki, których głównym zastosowaniem jest izolacja wodna. Czynnikiem aktywnym systemu izolacji bentonitowych jest bentonit sodowy. Podstawowe zastosowania maty bentonitowej: ciężka izolacja wodna, izolacja fundamentów, izolacja płyty dennej, izolacja konstrukcji budowlanych. Gama produktów z grupy mat bentonitowych obejmuje Voltex, Bentomat i Gardenmat.

Voltex to efektywna bentonitowa mata hydroizolacyjna. Powstaje z zespolenia trzech komponentów: warstwy min. 3,3 kg/m2 granulatu bentonitowego CETCO, umieszczonego między tkaniną i włókniną polipropylenową. Zespolenie w jednorodny wyrób zapewnia opatentowany proces igłowania, polegający na zaczepianiu specjalnymi igłami włókien ze spodniej włókniny i przeciąganiu ich przez warstwę bentonitu poza tkaninę, przez co osiąga się wzajemne powiązanie geotekstyliów oraz zamknięcie i ściśnięcie bentonitu. Voltex DS jest od strony geowłókniny dodatkowo laminowany membraną polimerową. Voltex stanowi doskonałą, aktywną izolację przeciwwodną budowli podziemnych oraz podziemnych części budynków.
Bentomat to izolacyjna mata bentonitowa do zastosowań w budownictwie wodnym. Odmiany BENTOMATU: ST, SC, SP oraz BENTOMAT laminowany folią: STL, SCL, SPL. BENTOMAT znajduje zastosowanie głównie w budownictwie ziemnym i ochronie środowiska jako bariera przeciwwodna w ochronie gruntów i wód gruntowych.GardenMat to niezawodna, samonaprawialna izolacja dna oczka wodnego. Oczko wodne zbudowane może być nawet na podłożu przepuszczalnym, np. na podłożu piaszczystym. Budowa zbiorników wodnych, izolacja zbiorników na wodę - to są najczęstsze zastosowania maty izolacyjnej GardenMat. GardnMat jest odporny na przebicie widłami amerykańskimi i na przebicia korzeniami roślin, a nawet na gryzonie wodne.

do góry

Certyfikaty, nagrody i wyróżnienia:

  • Aplikacja na androida

Newsletter